Сериозен въпрос за PayPal

Lezz

Member
Здравейте.
Нов съм в ЙМ и имам въпрос отностно преминаването от персонален акаунт към бизнес такъв в ПП.

Да речем, че в бъдеще ще имам постъпления от 100-200$ дневно в ПП акаунта си.
Дейността ще бъде легална, продаване на собствена стока в разни платформи и предлагане на услуги.
Ще има постъпления от рандом хора. Виждам, че много хора получават перманентно ограничение на акаунтите си дори и за легална дейност. Желая да избегна всякакви усложнения. Наскоро прочетох как на един човек са му блокирали акаунта само защото някой от клиентите му се е оплакал за нещо пред ПП, за някаква глупост, чисто маловажна. Предполагам на тях и толкова им трябва, че да имат извинения да присвоят парите ти. Също така мога ли каквото получа днес - утре да го пусна към банковата ми сметка освен ако нямам някакъв ХОЛД от 3-10 дни на постъплението.

Трябва ли да имам регистрирана фирма? Една от дейностите ми го позволява но услугите са чисто "Freelance".
Как стоят нещата отностно данъците? Ще се теглят доста пари от банката и не ми е ясно трябва ли да ги декларирам и ако трябва как.


Моля за отговори на ЛС.
Благодаря и хубав ден.
 
Последно редактирано:
От: Сериозен въпрос за PayPal

За да минеш от персонал към бизнес акаунт не ти трябва фирма в БГ. Ако искаш да плащаш данъци го правиш ако не искаш не ти си решаваш, ПП това тях не ги интересува.

Можеш да теглиш пари към сметката си колкото си искаш само, че в повечето случай има такса и ако смяташ да го правиш всеки ден може да ти излезе скъпо, иначе няма проблем да го правиш веднага след като получиш плащане.

Колкото до ограничаване на профилите ако си коректен и решаваш конфликтите с клиентите в тяхна полза няма да имаш проблем с лимитиране.
 
От: Сериозен въпрос за PayPal

За да минеш от персонал към бизнес акаунт не ти трябва фирма в БГ. Ако искаш да плащаш данъци го правиш ако не искаш не ти си решаваш, ПП това тях не ги интересува.

Можеш да теглиш пари към сметката си колкото си искаш само, че в повечето случай има такса и ако смяташ да го правиш всеки ден може да ти излезе скъпо, иначе няма проблем да го правиш веднага след като получиш плащане.

Колкото до ограничаване на профилите ако си коректен и решаваш конфликтите с клиентите в тяхна полза няма да имаш проблем с лимитиране.

Благодаря за отговора.

Възможно ли е да премахна лимита без да преминавам към бизнес акаунт?
 
От: Сериозен въпрос за PayPal

Няколко диспута съм имал, именно с виртуални продукти - в единият случай разрешиха случая в полза на двамата -> възтановиха парите и на мен и на него, тоест пейпал се набутаха ( хехе ), в другият случай аз спечелих диспута като продавач на виртуален продукт, в третият директно пича си пусна ънауторизирана транзакция и веднага му върнаха парите.
https://www.paypal.com/bg/webapps/mpp/buyer-protection може да разгледаш тук. Иначе пейпал се придържат като цяло към това да защитават купувачите, имай го напредвид, ако имаш по няколко продажби или услуги на ден, тоест постъпления, на седмица ще имаш - 1-2 диспута, някои се циганят и пускат диспути без причина, ще свикнеш.
 
От: Сериозен въпрос за PayPal

Кой лимит?

Годишния лимит в транзакции, които можеш да получиш за някакъв период от време за персонален акаунт, предполагам 12 месеца? Не варира ли на 2500$ или Евро не знам почти нищо по въпроса. В интернет информацията е мъмбо-джъмбо и всеки казва нещо различно.

Съществува ли нещо подобно за персонален акаунт?
 

Горе