Сертификати за качество на продуктите

Pink

New Member
Здравеите Искам да попитам при внос на стоки от Китаи или други страни ,да кажем дрехи и аксесоари как мога да съм изряден относно изискванията на РИОКОЗ и други подобни институций които биха изисквали етикети и сертификати за качество при проверка.Разбирам че са доста са изискванията да продадеш 2 парцала легално с фирма и да си напълно изряден.Малко help?:shock:
 
От: Сертификати за качество на продуктите

Самия сертификат за качество не ти гарантира нищо, освен че дадения продукт е произведен според даден стандарт на фирмата.
За дрехите трябва да внимаваш в боите, които са използвани! Т.е. ако в боята има някое от забранените в БГ вещества то продукта може да си има ISO 9001, но не отговаря на БГ законодателство и се води опасен.
 
От: Сертификати за качество на продуктите

Самия сертификат за качество не ти гарантира нищо, освен че дадения продукт е произведен според даден стандарт на фирмата.
За дрехите трябва да внимаваш в боите, които са използвани! Т.е. ако в боята има някое от забранените в БГ вещества то продукта може да си има ISO 9001, но не отговаря на БГ законодателство и се води опасен.


Мерси за отговора.А няква идея как се изисква и от каде самият сертификат.Трябва ли от китайците да искам и ако нямат какво се прави.
 
От: Сертификати за качество на продуктите

Сертификати знам че искат само за електроника ЦЕ
и разбира се за козметики и храни разни, но за дрехи защо са ти сертификати?

И ми е интересно за какъв чеп са тези сертификати, като не ги проверяват дали са истински?
китайските сертификати 80% са фейк, преправяни по 20 пъти.

Но не се притеснявай- Римляните са подкупний :)
 
От: От: Сертификати за качество на продуктите

Сертификати знам че искат само за електроника ЦЕ
и разбира се за козметики и храни разни, но за дрехи защо са ти сертификати?

И ми е интересно за какъв чеп са тези сертификати, като не ги проверяват дали са истински?
китайските сертификати 80% са фейк, преправяни по 20 пъти.

Но не се притеснявай- Римляните са подкупний :)



Абе знам ли ги тука в България пасмината в иституциите какво проверяват.Знам че се иска сертификат за качество етикети и кво ли не
 
От: Сертификати за качество на продуктите

Защо пък Китай... Ако се ориентираш към друга страна, нещата ще са по лесни.
 
От: От: Сертификати за качество на продуктите

Защо пък Китай... Ако се ориентираш към друга страна, нещата ще са по лесни.


в Китаи има доста качествена стока особенно дрехи.Имам добри доставчици и ще работя с тях.Качеството е добро цените също.Зашо да неработим с Китаиците.
 

Горе