Силата на вътрешните линкове

Много хора подценяват силата на вътрешните линкове и грешат. Ако един сайт има добре структуриран "вътрешен Linkbuilding", това може да го изстреля на доста горни позиции.
* Един от тях е като затворим страниците в един кръг. Примерно имаме 6 страници. Първата води към 2-та и 6-та, 2-та към 1-та и 3-та и тн.
* Използване на ключови думи в главната навигация, където се намират линкове към страниците от т.нар. второ ниво.
* Използването на линкове в текста от страницата, но да не бъдат безсмислени, а част от контекста.
* Линк от страница X към страница Y с примерен текст "имоти", ще вдигне репутацията на страница Y за ключова дума "имоти"

Можете да си измислите още и още начини за "вътрешен linkbuilding". Пример за успех в това e Уикипедия.
 
Последно редактирано:
От: Силата на вътрешните линкове

Отдавна се чудя дали няма такъв плъгин за ВП да слага на думите в текста линкове примерно към таговете
 
От: Силата на вътрешните линкове

Не съм работил с ВП, но ми се струва, че трябва да има.
 
От: Силата на вътрешните линкове

И аз така си мисля, но така и не намерих като търсих
 
Мисля, че ги бях публикувал в темата за полезни добавки, но може и да съм пропуснал:
WP Keyword Link - има опция автоматично да конвертира откритите в текста тагове с връзки към страницата на съответния етикет. Работи и с думи на кирилица, което е голям плюс.
Auto Content Links - това го ползвам за ръчно въвеждане линкове. Т.е. ако в текста има думата хаос, и не е таг или категория, то да ме прати на публикация посветена на световния хаос. Ключовите думи и връзките към страниците/публикациите/категориите се задават ръчно и предварително, като по всяко време може да се добавят още.
 
От: Силата на вътрешните линкове

:)
Тоя плъгин съм го гледал и тествал, но не се сещам защо не успях да го подкарам.
Сега всичко е 6. Мерси и на двамата.
 

Горе