Система за видеонаблюдение?

zarrini

Member
Трябва ми системка от две камери и някакъв рекордер. Има ли някой, който се занимава с тези неща или такъв който ги ползва? Бих се радвал на информация от първа ръка, не на инфото в описанията на продуктите. Какви са вариантите за комплект вършещ работа?
 
От: Система за видеонаблюдение?

Трябва ми системка от две камери и някакъв рекордер. Има ли някой, който се занимава с тези неща или такъв който ги ползва? Бих се радвал на информация от първа ръка, не на инфото в описанията на продуктите. Какви са вариантите за комплект вършещ работа?
Аз

Всичко зависи от бюджета ти.
Отделно зависи какво искаш да набюдаваш, къде ща са камерите. Каква е осветеноста првз ноща...
Даи подробности на лични да те насоча към нещо конкретно...

П.С. Като цяло готовите комплектите които се продават са sucks.
Правят се от продукти които иначе няма как да се продадат(морално остарели). Ние не продаваме такива...
 
От: Система за видеонаблюдение?

Мога да помогна. Занимавам се професионално вече повече от 10 години. Ако имаш въпроси и искаш някой просто да те насочи за модели - питай направо в темата! От поста ти разбирам, че искаш инфо за това какви камери и рекордер да си закупиш, за да ги монтираш сам. Ако е така питай направо, но трябва да ти кажа, че за да се знае какви камери са ти необходими, само по въпроси и отговори няма как да се разбере!
През ръцете ми са минали адски много камери, и трябва да кажа, че една с една не си приличат(говорейки за китайци). Различни марки или партиди, макар и с еднакви характеристики могат да се различават много по реално "виждане" !

По принцип е добре професионалист да направи оглед на обекта и да си предложи точни модели! От готови комплекти бягай далеч.

Не си уточнил какви камери ти трябват - IP, аналогови... HD аналогови?

Казвай направо тук в темата за да те насочим някак.
 
От: Система за видеонаблюдение?

Трябва ми системка от две камери и някакъв рекордер. Има ли някой, който се занимава с тези неща или такъв който ги ползва? Бих се радвал на информация от първа ръка, не на инфото в описанията на продуктите. Какви са вариантите за комплект вършещ работа?

Сигурно е, че има хора тука, които могат да ти дадат професионален съвет,,, ноо дай малко повече яснота за обекта на видеонаблюдение. На закрито или открито, осветеност, качество, записи за колко време, dvr или nvr устройство за запис или с PC платка,,, или пък да записва на СД карта без устройство и тънъмъ
Ного въпросителни имам зада ти преставя моя аферта
 
От: Система за видеонаблюдение?

Моята оферта е 140 лв за IP камера 1.3Mpx (1280x720px)
И 200 лв за FullHD IP камера (1980х1080px)

Реално нищо друго не ти трябва включваш лан кабела в компютъра и записваш с софтуера които идва в комплект...
 
От: Система за видеонаблюдение?

glndrk, може ли да видя камерите?
 
От: Система за видеонаблюдение?

Моята оферта е 140 лв за IP камера 1.3Mpx (1280x720px)
И 200 лв за FullHD IP камера (1980х1080px)

Реално нищо друго не ти трябва включваш лан кабела в компютъра и записваш с софтуера които идва в комплект...
Аз не разбрах нищо, пък ти как правиш оферти незнам
 
От: Система за видеонаблюдение?

glndrk може ли да споделиш самия запис колко обем дисково пространство заема :)
 
От: Система за видеонаблюдение?

Аз не разбрах нищо, пък ти как правиш оферти незнам

Ами със толкова информация такава оферта. Базови камери с основни параметри :)
Да допълня и , че виждат до 30 метра през нощта
 
От: Система за видеонаблюдение?

Пиша, извинявам се за закъснението! Нужни са за малък магазин за аксесоари, 10-12квадрата. Първоначално мислех само за една камера, но тя ще снима само отгоре, а ми се иска да им се виждат и лицата. Бюджет нямам определен, бих искал да чуя вашите мнения, и колко би струвало, за да си направя сметката дали изобщо има смисъл от истински или да сложа бутафорни камери и знаци за видеонаблюдение.
 
От: Система за видеонаблюдение?

Пиша, извинявам се за закъснението! Нужни са за малък магазин за аксесоари, 10-12квадрата. Първоначално мислех само за една камера, но тя ще снима само отгоре, а ми се иска да им се виждат и лицата. Бюджет нямам определен, бих искал да чуя вашите мнения, и колко би струвало, за да си направя сметката дали изобщо има смисъл от истински или да сложа бутафорни камери и знаци за видеонаблюдение.

Искаш ли качество на записа и колко време да се пази
Ако ще плашиш гаргите, може и бутафорни камери да сложиш
Но ако искаш истинско решение за видеонаблюдение, ми кажи да ти изпратя оферта
 
От: Система за видеонаблюдение?

Тези коитп ти предложих по горе ще ти свършат работа. Дори и 1.3 мпх. Имаме доста обекти изградени с тях...
Добрия вариант е да се ползва нвр, но кактп казах, и към компютър да ги вържеш ще вършат работа...
От бутафорни камери няма смисъл, хотата ме са прости, даже на много места се слага и публичен монитор, за да се гледат хората и да видят, че всичко се слвди с камери...
Отмпсно бюджета. Точно това е, колко би дал максимум и над каква цена не си струва да го правиш. Каъо се знае лимита може да се предложи наи доброто за твоя бюджет...
 
От: Система за видеонаблюдение?

Две такива камери колко памет дневно ще искат? Самите камери с каква светлосила са? А каква е разликата в рекордерите?
Нямам определен бюджет, исках някакъв ориентир. Не търся мега технологии, нямам какво толкова да пазя, по скоро го искам за малко тежест на обекта, ако мога така да се изразя. А и съм напушил с джебчийките и може да ми потрябват доказателства.
 
От: Система за видеонаблюдение?

Две такива камери колко памет дневно ще искат? Самите камери с каква светлосила са? А каква е разликата в рекордерите?
Нямам определен бюджет, исках някакъв ориентир. Не търся мега технологии, нямам какво толкова да пазя, по скоро го искам за малко тежест на обекта, ако мога така да се изразя. А и съм напушил с джебчийките и може да ми потрябват доказателства.

Искаш евтино ама си се напушил от джебчийките, значи търсиш качество на разпознаване и камзерите трябва да са висока резолюция
Още малко ми трябва да ти пусна точната оферта, колко запис да пази ми кажи
 
От: Система за видеонаблюдение?

Трансвера при 1.3 е до 4mbps, а на 2мпх до 8. Това не значи че не може битрейта да се свали, с цел оптимизация. А че при оптимално качество ще ти трябва толкова
 
От: Система за видеонаблюдение?

Е то кой иска скъпо :)
Не купувам най евтиното, а най добро като съотношение цена и какво предлага.
Колко памет ще иска на ден, за да преценя колко време да се пазят записите? Ако е един месец?

Джебчийките ме засягат до толкова че посягат на клиенти не стоката.
Някой ден може да ме предизвикат с нещо, та да имам доказателства.
 
От: Система за видеонаблюдение?

Е то кой иска скъпо :)
Не купувам най евтиното, а най добро като съотношение цена и какво предлага.
Колко памет ще иска на ден, за да преценя колко време да се пазят записите? Ако е един месец?

Джебчийките ме засягат до толкова че посягат на клиенти не стоката.
Някой ден може да ме предизвикат с нещо, та да имам доказателства.

Аха, значит не ти е приоритет и целта ти е евтино решение, ако е така да ти пусна оферта с най ефтиното обурудване
 
От: Система за видеонаблюдение?

Ама ми кажи за кой град става въпрос, щото командировките да са ефтини
иначе мога ти доставя техниката, ама ще те напътствам по телефоно
 
От: Система за видеонаблюдение?

Разбра каква е целта, ако някой бръкне в чантата на друг или прибере нещо в неговата чанта, да може да се види. Не искам да им виждам пломбите, на тъмно да снимат няма да има нужда.
 
От: Система за видеонаблюдение?

Трансвера при 1.3 е до 4mbps, а на 2мпх до 8. Това не значи че не може битрейта да се свали, с цел оптимизация. А че при оптимално качество ще ти трябва толкова
Това колко кадъра в секунда прави? Могат ли да се намалят броя кадри и да прекъсва видеото за да се повиши качеството на самия кадър и да се намали обема на записа?
 

Горе