Скрапване / Извличане на онлайн магазин

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

Имам партньор с онлайн магазин, който пък не може да ми предостави XML / CSV файл. Говорех с няколко програмиста, които ми казаха да потърся тук човек, който се занимава точно с това скрапване.....

Какво ми трябва: Най-важният момент е да може да актуализират наличностите, дори и ръчно да се добавят продуктите не е чак такъв голям проблем. Моят проблем до момента е, че след като добавяме ръчно продукти, не след дълго размерите свършват и ние няма как да разберем за това, до момента в който получим поръчка за даден продукт и установяваме, че вече няма желания размер. Продуктите са около 700-800 на брой, като всичко е добавяно ръчно.

При нужда ще се изтрият всички добавени продукти или каквото каже човека който може да го направи. И каквото каже, че е трябва да се направи, ще го направим, само да се актуализират тези размери.

Оферти и предложения на ЛС.

Спорна седмица. :|
 
Последно редактирано:
От: Скправане / Извличане на онлайн магазин

Не може ли този партньор да го убедиш, да си инсталира/разработи модул за експорт в XML / CSV. Така него си ще улесни (по-малко натоварване на уебсайта), както и настоящите и бъдещите си партньори.
 
От: Скправане / Извличане на онлайн магазин

Не може ли този партньор да го убедиш, да си инсталира/разработи модул за експорт в XML / CSV. Така него си ще улесни (по-малко натоварване на уебсайта), както и настоящите и бъдещите си партньори.

Не може. За това стигнах до тук :)
 
От: Скправане / Извличане на онлайн магазин

Тоя собственик на сайт, трябва да е луд да ти даде да му скрапваш сайта!
 
От: Скправане / Извличане на онлайн магазин

Тоя собственик на сайт, трябва да е луд да ти даде да му скрапваш сайта!
Не съм го питал... Ще разбере ли по някакъв начин?
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

Не само че ще разберем, ами в момента в които разбере ще си имаш големи проблеми. Гаранция няма да работи повече с теб!
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

Най много хостинга да му спрат саита заради процесорно време :)
Или да блокират този които постоянно влачи :)
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

Не само че ще разберем, ами в момента в които разбере ще си имаш големи проблеми. Гаранция няма да работи повече с теб!
ако го прави както трябва нищо няма да разбере, и какво пък толкова като скрейпва някъв сайт на някакъв тъпак дето не предоставя фийд с продуктите?
Единствения проблем със скрейпването е че няма как да вземеш наличностите освен ако не ги пише на сайта, а според мен не ги пише щом дори няма фийд, 100% не му е свързан сайта със складовата ако има въобще. +ако си промени нещо по сайта може да ти се прецака скрейпъра. Това според мен е загъмена кауза.
Според мен най - добре е да си направи фийд, ако не може поне да ти праща наличности на дневна база в някакъв файл който да си импортираш.
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

За толкова малък брой продукти даже и няма да усети.
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

В магазина му има точната налична бройка за всеки размер. Всякакъв вид - експортен файл, фийд и т.н. е загубена кауза - не му се занимава с програмисти и това е..

ако го прави както трябва нищо няма да разбере, и какво пък толкова като скрейпва някъв сайт на някакъв тъпак дето не предоставя фийд с продуктите?
Единствения проблем със скрейпването е че няма как да вземеш наличностите освен ако не ги пише на сайта, а според мен не ги пише щом дори няма фийд, 100% не му е свързан сайта със складовата ако има въобще. +ако си промени нещо по сайта може да ти се прецака скрейпъра. Това според мен е загъмена кауза.
Според мен най - добре е да си направи фийд, ако не може поне да ти праща наличности на дневна база в някакъв файл който да си импортираш.
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

В магазина му има точната налична бройка за всеки размер. Всякакъв вид - експортен файл, фийд и т.н. е загубена кауза - не му се занимава с програмисти и това е..

Кажи на лично кои е този и може да измислим нещо ;)
 
От: Скрапване / Извличане на онлайн магазин

Ако е написан читави скрипта ще си работи супер, щом и данните ги има. Обхождат се по 10тина продукта на няколко минутки, 100 на час, за 6-7 часа си ъпдейтнал всичките. Нито на твоя сървър ще натежи, нито на неговия. Друг е казуса, че след 2 месеца ще промени нещо по html-a и скрипта ти ще има нужда от "поправка", за да работи. Ако е готова система и смени шаблона ще гръмне яко, макар че пак се поправя, просто ще отнеме повече време.

Но тъпото на такива дето нямат никакъв фийд е, че ти трябват 100 скрипта за самото обхождане. Обяснявам защо:
1. Требе ти един скрипт, който да взима списъка със самите продукти и линковете към тях;
2. Скрипт, който ги обхожда и ги "вкарва" при теб(в твоя магазин);
3. Скрипт, който ги обхожда 1 по 1 през някъв период и ъпдейтва наличностите;
4. Скрипт, който отново да обхожда всички продукти и да гледа, кои са нови продукти -> след това скрипт 2 обхожда новите и ги вкарва при теб;

За 1 и 4 - ако няма накяква проста страница или един прост сайтмап обхождането на всички продукти е досадно защото требе да се обхождат категорийте и подкатегорийте една по една...

За да работи читаво ще се ръснеш немалко пари, това ми е мисълта.
 
Както ти казаха, може да се направи. Аз правя такива неща от години.
Но:
няма да е евтино + всичко по-горе.
Ако икаш прати ми да видя за какво става дума.
 

Горе