Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

vbogoev

New Member
Рейтинг - 100%
14   0   0
Здравейте,

искам да представя един проект в напълно начален стадии, който мисля, че ще е полезен на доста хора от форума. Става въпрос за скрипт, който добавя воден знак върху снимки.

Ето няколко въпроса, които може би ще си зададете и съответните отговори:

Защо да използвам този проект? - Проектът е насочен към хората, които нямат или не искат да губят време в добавянето на водни знаци върху снимките си, които ще качат в интернет пространството в последствие. Проектът е в начален стадии, като в следващият 1 месец(ако има интерес) ще претърпи значителни промени и ще заприлича на нещо повече от събмит форма.

Имам интерес. Какви ще са следващите промени/добавки по проекта? - Всички промени и добавки ще се добавят и ще са съгласувани с нуждите на хората, които го използват. За целта тук ще се коментира и обсъжда кое може да стане и кога горе долу ще се случи. В общи линии може да стане почти всичко, което човек може да направи с фотошоп-а да речем(Цвят, Шрифт, Фон, Опасити и много други).

Защо пускам проекта в толкова начален стадии? - Причината е една: Искам да видя дали ще има интерес. Ако има интерес, проектът ще продължи да се развива. Ако няма интерес - ще остане на 1 ниво, може би, близо до това което е в момента.

Къде може ефективно да се използва проектът? - Аз лично го използвам, когато качвам снимки във фейсбук фен страници. Преди като си намеря снимка, която искам да кача, я свалях, отварях фотошопа, нагласях водния знак, цвят, шрифт, текст и т.н. и реших, че като програмист мога да си улесня живота и направих съответния скрипт, на който в момента само като му задам URL на снимката, ми я сваля със добавен воден знак.

На кого би бил полезен този проект?
  • Хора, които се занимават с популизиране на Facebook страници;
  • Хора, които се занимават изобщо с качване на снимки в интернет пространството и имат нужда от удобен и бърз начин за поставянето на воден знак върху самите снимки;

Каква е цената? - Цената, която съм определил е по 3$/месец.

Първият, който пише в темата и изяви желание получава ревю за 1 седмица. Критериите са: Да има поне 1 бронзова звезда(като репутация) и над 200 мнения.
Първите 10 човека, които искат да се възползват, могат да го направят само за 1.5$/месец в следващите 3 месеца.

Демо може да се види тук: http://vbogoev.com/watermark/demo Отново искам да подчертая, че проектът е в начален стадии и в следващите седмици ще бъдат добавени допълнително доста опции, стига да има интерес от ваша страна.

Не искам да си губя времето за нещо, което няма да се използва. На мен ми е напълно достатъчна тази функционалност, така че, всичко от тук нататък зависи от вас. Нямам за цел да ставам милионер с този проект, имам си редовна работа, а това го правя в свободното си време.

Въпроси и препоръки: тук в темата или на ЛС.
Методи за плащане: PayPal, ePay, Moneybookers, банков превод. Единственото условие е купувача да поема таксите по преводите. Плаща се за месец, като ако се плати накуп за няколко месеца ще има отстъпка. Първият месец само ще е "тестов" да видя дали ще има достатъчен интерес, или да оставям нещата така.


Поздрави!
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Трябва да е ясно, че воден знак може да се добавя само на снимка на която притежавате авторските права.
1. Направена е от вас.
2. Купена е и имате право да я използвате.

"Вземането" на снимки някъде от интернет, всъщност е чиста кражба!
Снимките са обект на авторско право.

Чл. 172а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., бр. 75 от 2006 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава, или използва по друг начин чужд обект на авторско или сродно на него право, или екземпляри от него, без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева.
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Подразни ме месечната тарифа и затова подарявам подобен скрипт на всеки с над 1000 мнения във форума.

Как работи скриптът? Поставяте n на брой снимки в директория и Ви слага watermark на всички, като мести готовите в друга директория. Не е нужно да се задават url-и.

Bane.jpg
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Има достатъчно безплатни програми с които може да се прави това и са много удобни за работа и с голям брой изображения , НО постовянето на Воден знак е изключително дразнещо. Като видя снимки с огромен рекламен линк ми се драйфа !
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Има достатъчно безплатни програми с които може да се прави това и са много удобни за работа и с голям брой изображения , НО постовянето на Воден знак е изключително дразнещо. Като видя снимки с огромен рекламен линк ми се драйфа !

Е то целта е уж да обезсърчава крадците. Във WP ползвам плъгин за watermark, но ми е по-удобно да имам програма на диска и да работи с много снимки едновременно.
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Е то целта е уж да обезсърчава крадците. Във WP ползвам плъгин за watermark, но ми е по-удобно да имам програма на диска и да работи с много снимки едновременно.

Аз говоря за масовата практика на намерени снимки в нета , да сложиш един воден знак и ги мяташ в твоя сайт или фейсбук.
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Аз говоря за масовата практика на намерени снимки в нета , да сложиш един воден знак и ги мяташ в твоя сайт или фейсбук.

Ей сега взимам всички снимки на freestyler от Дряновския манастир и ги мятам във WP на автомат, с watermark разбира се . :mrgreen:
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Ей сега взимам всички снимки на freestyler от Дряновския манастир и ги мятам във WP на автомат, с watermark разбира се . :mrgreen:
Но гледай водния знак да покрива поне 40% от снимката, че да не го пропусне някой.
 
От: Скрипт за добавяне на воден знак(watermark) върху снимка

Но гледай водния знак да покрива поне 40% от снимката, че да не го пропусне някой.

Смятам да го сложа и в четирите ъгъла, така че, ако някой реши да краде, да не му остане много. :mrgreen:
 
  • Like
Реакции: soyo

Горе