Сливането на почивните дни

Беджев Стил

Well-Known Member
Как влияе сливане на почивните дни при вашия онлайн бизнес.

Имам една пратка за Румъния направена тази събота следобяд , сега трябва да обяснявам на клиента как ще стигне при него след една седмица заради почивните дни :(
 
От: Сливането на почивните дни

Зле. Изключителна простоти е е това с по 4-5 почивни дни. И после реване как нямало пари. Ами няма да има, като българина предпочита да почива по една седмица всеки месец и вместо да бачка да лочи ракия...
 
От: Сливането на почивните дни

Зле. Изключителна простоти е е това с по 4-5 почивни дни. И после реване как нямало пари. Ами няма да има, като българина предпочита да почива по една седмица всеки месец и вместо да бачка да лочи ракия...

Не е до почивките. И в чужбина имат почивни дни , пък имат повече от нас...
 
От: Сливането на почивните дни

Трява се распуска недейте рева, кво шиги прайте тези пари, ко не се разпуска, ааа
Румънскио клиент шиси изчака пратката нови гащи след празниците, а дотогаз шиноси пожълтели боксерки, ама ти неси виноват за държавните празници, екскюзми
 
От: Сливането на почивните дни

- Чарлз, каква е тази радост в България?
- Празник, сър.
- И какво ще празнуват?
- Четири почивни дни, сър.
- Но защо вдигат толкова много шум, Чарлз?
- Ами ще ядат и пият, сър .
- И с какви пари, Чарлз, нали са бедни?
- Със заеми, сър.
- Че могат ли да си го позволят ?
- Не, сър.
- Тогава защо го правят?
- Ами, българи, сър...
 
От: Сливането на почивните дни

Да си търсиш само причини за празници си е най-лесния път към бедността. Какво като имаш рожден ден или като е 3-ти март? Винаги можеш да отбележиш празника вечерта. Да не сме на войводи да сядаме да пием по 2-3 дни.
 
От: Сливането на почивните дни

Абе пиенето и празниците са хубави, но така като сливат дните определеносе отразява отрицателно на онлайн търговията или поне при мен. Пък и повечето хора не стоят по компютрите, особено ако е готино времето, така че това е логично. От това сливане на почивни дни, както и тези миналата година покрай 6-ти май печелят най-много кръчми и хотели. СПециално миналата година по 6ти май бяха 6 дни и гледах и аз за хотели на доста места, всичко беше резервирано много отдавна, така че някой работи през почивните дни и то добре. :D :D
 
От: Сливането на почивните дни

От гледна точка на онлайн бизнеса може да не е ОК толкова почивни дни, но защо не погледнете от гледната точка на повечето хора - как протича ежедневието им - стават сутрин, работят осем часа, прибират се вечер уморени, ядат, гледат телевизия, лягат и утре ден пак същото и седмицата им минава в чакане на събота и неделя или поредните празнични дни и на всичкото отгоре за пари, с които едвам свързват двата края. Така че от тази гледна точка е хубаво да има повече почивни дни, тук не става въпрос за ядене и пиене, човек трябва да има време да обърне внимание на себе се, семейството, да са забавлява, да пътува нанякъде, да се откъсне от сивото ежедневие.
 
От: Сливането на почивните дни

Значи няма да сте със семейството и да починете 3-4 дена, да ги изведете сред природата. Да обърнете внимание на децата си. Да поглезите жена си. Да си направите пикник или да отидете на кино, да починете за да презаредите батериите, защото често се налага да работите извън работно време.... а ще мърморите как се почивало 4 дена. Баси сбърканите хора сте. Парите не са всичко! :beer:
 
От: Сливането на почивните дни

sunstorm , това последно сигурно го казваш на работниците си , когато им даваш заплати :)

А когато стане въпрос за жената и децата това е идилия, която я има само в сапунените сериали.
 
От: Сливането на почивните дни

К'ви сте тия хора бе, ревете че има почивни дни... Така или иначе за работниците пара няма, поне почивки да има. Няма само да се работи... Всеки ден работа, а почивка кога? Ще празнувам празника вечерта след работа, мнооого умно, на другия ден пиян ли да работя? Трябва да има повече почични дни, а който иска фирмата му да работи през празниците да плаща извънредно, ако не може да си го позвололи да не знае много.
 
От: Сливането на почивните дни

Беджев е прaв, плюс товa темaтa му е Сливaне нa почивните дни, a не дaли дa имa почивни дни. Щото сегa ще мрънкaте, че съботa ще се отрaботвa, нaли тaкa.
 
Ами ще предупреждаваш клиентите си когато предстоят подобни сливания. Всички са хора, всеки иска да почива. А който не иска да отработва събота да си пусне отпуска, елементарно!
 
От: Сливането на почивните дни

За почивните дни - колкото повече - толкова по-добре!

Против отработването!
 
От: Сливането на почивните дни

Абе пич, моята работа е свързана с клиенти. Когато са почивни дните - клиентите ги няма. Няма и пари. Когато събота се отработва също е зле, защото се променя целия график и пак няма клиенти. Затова за мен е кофти. Ако съм от 9 до 5 всеки ден ще е СУПЕР да имам такива почивни дни. Та затова при всеки е различно. Поздрави!
 
От: Сливането на почивните дни

Определено трябва да се почива, в други страни почиват и по-повече например в Испания няколко пъти в годината иамт разни фиести които продължават по една седмица.
 
От: Сливането на почивните дни

Бааааааааааааааахго!
И Еконт не бачкат днес!!!

Ще минавам на кебапчета...
 
От: Сливането на почивните дни

+1 към мнението на @sunstorm
Преди празници във вашия случай е добре да си предупреждавате клиентите преди започването на процеса на поръчване + някоя друга промоцийка или промо код покрай празниците. ;)
Вместо да се оплаквате от почивните дни ги ползвайте. Света не се ограничава в 15 до 24" в RGB цв. схема.
 
От: Сливането на почивните дни

Аз съм на принципа когато има работа е работен ден, а когато няма - почивен. Сигурните почивни дни се планират предварително. А ако в работата участва трета страна, която почива по определено време, просто трябва да се информираш навреме и да информираш клиентите. Това с промо кодовете и бонусите по случай празници вдига имиджа на магазина.
 

Горе