Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

tanipo

Well-Known Member
Здравейте

Имам възможност да направя ел.магазин за слънчеви очила, но се чудя дали би купувал някой по интернет. Възможностите са 3 - много евтини очила но с защита и поляризация и качествени - на цена около 24 лв с калъфче и доставка. Или маркови очила ( хубави тежкарски марки ) наистина внос от Германия и.т.н. на цени от 140 - 200 лв. или комбиниран вариант. Също мога и да предлагам очила за работа с компютър на цени започващи от 25 лв , като клиента сам си избира коя рамка с кои стъкла да комбинира ( стъкла всякакви от китайски до френски, немски , испански ) . Много ще се радвам да изразите мнение по темата. Ако направя магазина и тръгне , ще предложа и сносна афилиейт програма с да речем 15% пейаоут но ще трябва малко да кача цените на продуктите за да има и за афилиейта, тъй като тези цени които цитирам по горе са някакъв абсолютен минимум .
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Като идея е добро, за бг мисля, че няма такива или поне не са много. Лично бих си поръчал, ако знам, че всичко е наред с доставката, произхода. Успех ти желая.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

А кое би представлявало по голям интерес за теб - маркови или евтини слънчеви или очила за работа с компютър на цени започващи от 25 лв.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Марковите, определено. Бих ти казал едно - действай!
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

А не можеш ли да имаш всички видове в магазина си ?
Все пак хора има за всичко.
За компютри мисля също ще вървят, защото в нормална оптика са по-скъпи.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

нещото, което никога няма да си купя онлайн
е обувки, очила, дрехи, лекарства
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Антоне, за очилата защо не? Ако си пробвал в някой магазин даден модел, харесало ти е как ти седят и ги намериш в интернет на по малко пари, защо да не си вземеш? :)
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Radev, че то не остана нищо тогава като идея за онлайн магазин.
Защото книги пък съвсем не се купуват вече май.:)
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Ами идеята ми беше първоначално за очилата за компютър, те така и така се носят само пред компютъра - така че малко или много няма да има кой знае какво значение за това как седят, но пък ще са с качество като закупени в оптика без да са толкова скъпи , тъй като се пести от заплати и.т.н. с електронния магазин. Такива очила за компютър са минимум 60 лв и нагоре в оптика
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

А наистина имат значение за очите очилата за компютър, просто ги облекчават и те се уморяват по малко , и за да избегна спора доколко са полезни или не , ако направя магазина ше сложа пространни обяснения с вързки към уважавани източници като уикипедия какво представлява антирефлексното покритие , кой го е измислил и за каква цел първоначално и как точно действа.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Супер! И аз скоро си купих такива от оптика и им броих 70 лв. и зная горе-долу цените.Пък и ако сложиш маркови все ще има някой, дето ще напише в някой форум - Абе в този магазин www...... очилата са фалшиви и ти отиде репутацията и магазинчето.Пък и повече парички ще трябва да сложиш за закупуването им и трудно ще успееш да се ориентираш какво точно ще харесат потребителите ти.Това в случай, ако трябва да имаш някакви наличности в началото и ти искат предварително плащане де.А такива все пак трябва да имаш според мен, за да правиш бързо доставките.Това, към което си се ориентирал е най-неангажиращото според мен и ти е добра идеята.А като го разработиш можеш и други да вкараш, но постепенно.
Аз в реалния си живот само очила не съм продавал:), но принципът и подходът би трябвало да са едни и същи и за очила.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Антоне, за очилата защо не? Ако си пробвал в някой магазин даден модел, харесало ти е как ти седят и ги намериш в интернет на по малко пари, защо да не си вземеш? :)


в изключително редки случай ходя по магазини
когато го правя е само за да си КУПЯ нещо, нещо, което ТЪРСЯ и ми ТРЯБВА.

не се разхождам по магазини, ей така за да зяпам и после да срещна нещо си оттам в Интернет и да го взема по ефтино.

ще ми излезе 10-но по-скъпо заради оставеното време по спам магазиите сергиите.

всичко което слагам по мене си, дали ще е очила или дреха и т.н.
задължително съм го барнал и видял на живо.

домейни и хостинг пазаря без колебание от тръстед провайдъри.
няма да си купя очила дори и от най-яката марка за очила от света, от официалния ми сайт, поради простата причина, че съм голям човек, имам голяма глава и не се знае какво ще ми стане.
но и дори да бях средностандртно човече, ще пазарувам очила при факт ако са ми отрязани краката или друг сериознен проблем.


не знам за масовите хора
може би си поръчват яко квото им кефне от интернет
може планувания магазин и да е успешен
не че някой може да изреди повече от 3 успешни български онлайн магазини...
_________________
изработка на онлайн магазин
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Е за компютърна защита по-ще си намериш очила според ръста.
Пък и ще си ги слагаш само пред компа.
Такива очилца се търсят и от загрижени родители за дечица-маниячета, дето стоят по цял ден пред компа и играят игрички.
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Ако питаш дали ние от форума бихме си купили очила от твоя евентуален онлайн магазин , не разчитай на това . Виждала съм сайтове на фирми обаче , които имат и няколко магазина из страната за продажба на маркови очила но дали им върви бизнеса с очилата не знам щото не се занимават само с това ......Сам трябва да си проучиш пазара ако искаш да се занимаваш с такава търговия в България и да си прецениш .
 
От: Слънчеви очила - електронен магазин - допитване

Ами не ми е целта да продавам точно тук във форума , просто исках да се допитам до хората и получих много полезни отговори. Не смятам тоя магазин да ми е основен бизнес че да го мисля толкова, почнах да го правя така или инъче, Просто ми е по интересно дали да наблегна на очилата за компютър ( които ще са минимум 50% по евтини от тези по оптиките но със същото качество ) или слънчевите. Нали сме колеги все пак исках да чуя мнение
 

Горе