Сметка на минус

prodance

New Member
Добър ден на всички, съжалявам че отварям нова тема.

Имам един странен случай, по-точно странен за мен.

Няма да споменавам името на банката, но за втори път ми взима пари.

Основание: MAINT FEE UNCOLLECTED

При 1-вия случай бяха взети към 1.60 лв. А при втория с дата 01.12.2014 г. пак със същото основание сумата беше 2.26 лв. Парите са взети от дебит.

Какво е това MAINT FEE UNCOLLECTED ???
 
От: Сметка на минус

MAINT FEE UNCOLLECTED - размер на таксата не събрани! Каква ти е сметката, имаш ли някакви месечни такси, виж си договора с банката за тази сметка.

Нямам месечни такси. Сметката е разплащателна.

По-скоро ми направи впечатление, че в рамките на 3 дена ми вземат пари с това основание. А и датата както казах е 01.12.2014 г. А сме 29.11.2014 г. Това би трябвало да означава, че повече няма да ми взимат пари :lol: .
 
От: Сметка на минус

Сметката ти има такса за поддръжка или към нея имаш карта с такса за поддръжка. Има отрицателно салдо, защото в момента на падежа, когато е трябвало да се събере тази такса не е имало наличност и сега си я вземат веднага щом се появят пари по сметката. Когато си съберат цялата такса ще спреш да го виждаш това. добре е да отидеш в банката и да разбереш защо ти си мислиш, че нямаш такси, а банката ти събира такива. другия вариант е да получаваш пари от чужбина, като изпращача на превода е посочил, че ти ще поемеш таксите по трансфера.
 
От: Сметка на минус

Сметката ти има такса за поддръжка или към нея имаш карта с такса за поддръжка. Има отрицателно салдо, защото в момента на падежа, когато е трябвало да се събере тази такса не е имало наличност и сега си я вземат веднага щом се появят пари по сметката. Когато си съберат цялата такса ще спреш да го виждаш това. добре е да отидеш в банката и да разбереш защо ти си мислиш, че нямаш такси, а банката ти събира такива. другия вариант е да получаваш пари от чужбина, като изпращача на превода е посочил, че ти ще поемеш таксите по трансфера.

Донякъде ги разбрах нещата. Ако има трето вземане вече наистина ще посетя банката. Между другото още едно нещо ми направи впечатление от моята банка.Когато посетя банката си тегля билетчето за определената услуга, забелязах, че зад билетчето пише плащане на комунални услуги без такси.Плащам си аз месечния аб.план на Теленор и получавам такса за това. Да няма спор малка е таксата 0.15 лв. но има голяма разлика в това да казват, че невземат а вземат!
 
От: Сметка на минус

Мобилния ти телефон не е комунална услуга.
 
getpubthumb
 

Горе