Смяна на темата в Wordpress за голям блог

elflame

Well-Known Member
Смяна на темата в Wordpress за голям блог. Искам да си сменя темата с по-добра но не знам до какво би довело това в сайта си имам над 7 000 поста. Търсих доста из форума но не намерих стара тема по въпроса, само една в която се казва първо да питате преди да го правите и аз питам. Темата която съм си избрал има съпорт екип но първо искам да попитам тука може ли да има дертове или ще стане без проблеми.
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

От техническа гледна точка ли питаш или?
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Ами от всяка и техническа и seo гледна точка
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Неделя е и врачките и гадателките почиват за съжаление.
Покажи сайта, темата която се ползва, тази която ще се сменя.
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Зависи от разликите м/у двете теми.
Може да са огромни, тъй че да се тества ефекта на тестова инсталация (с репликация на реалното съдържание) е повече от препоръчително.
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Ако може да гадаете казвайте резултатите на евро 2016 в кръга на шегата! Не съм запознат за това може да звучи непълно въпроса ми за което се извинявам. Та едната тема е тази която искам да ползвам сега - http://themeforest.net/item/newsmag-news-magazine-newspaper/9512331?s_rank=7 а старата е тази http://themeforest.net/item/gameday-wordpress-sports-media-theme/3777874 старата не е ъпгрейдвана от 2014 година.
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Явно покрай европейското по малко хора пишат във форума :D
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Не, просто не съм видял да си бил полезен с нещо, че да седна да ти помагам.
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Не, просто не съм видял да си бил полезен с нещо, че да седна да ти помагам.

Няма проблем! Разбирам само от фейсбук и пиша редовно като видя нещо някой да пита но съм нов във форум нормално е да не съм се запомнил с нещо. Всичко все пак е по желание. Важното е пари да се правят :)
 
От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

До какво би довело смяната на тема? Ами ще имаш различен дизайн, различна скорост на зареждане, различни функционалности, екстри, настройки по дизайна, различни типове страници, менюта и т.н. в зависимост от опциите на темата. Публикациите ти ще си останат и ще си работят. Ако в тях си сложил някакви кратки кодове и екстри от старата тема, те няма да работят. Ефект върху сео също има, но едва ли ще е забележим (освен ако не възникнат проблеми или настроиш темата грешно). Примерно новата тема, която искаш, като гледам е доста добре оптимизирана за бързина, което е супер.

Но като цяло въпросът ти е некоректен, понеже никой няма да тръгне да прави сравнителен анализ на двете теми, да не говорим че ти си със версия 2, а текущата, която можем да разгледаме е 3. Също така при слагане на теми или плъгини винаги може да възникнат един тон проблеми и несъвместимости, които няма как да предвидим.

Направи си бакъп на целия сайт и база данни, слагай новата тема, настрой я и после тествай всичко как работи, как се вижда от гугъл, от различни браузъри и устройства и т.н. Същото може да тестваш и преди да я купиш в демо сайта. Трябва да знаеш какво да тестваш естествено, да му разбираш ;).

Поздрави.
 
От: От: Смяна на темата в Wordpress за голям блог

Също така при слагане на теми или плъгини винаги може да възникнат един тон проблеми и несъвместимости, които няма как да предвидим.

Направи си бакъп на целия сайт и база данни, слагай новата тема, настрой я и после тествай всичко как работи, как се вижда от гугъл, от различни браузъри и устройства и т.н. Същото може да тестваш и преди да я купиш в демо сайта. Трябва да знаеш какво да тестваш естествено, да му разбираш ;).

Поздрави.[/QUOTE]

Само за това ми беше въпроса горе долу, сега си разбирам грешката, че хората мислят, че питам за разликата между двете теми а това не е въпроса.
Идеята на въпроса ми беше дали самата смяна на темата няма да скапе някъде сайта.

Отговора ти ми е от полза благодаря ти, а и на uphero и noke.
 

Горе