Смяна на фирмата която хоства моя домейн

De niro

New Member
Преди време имах сайт, хостван от суперхостинг. Общо взето съм доволен от тях. Сега обаче незнам защо съм се насочил към ICN. Ако тябва да съм откровен там цената на бг домейна е по евтина - 58,70 срещу 54,96 за ICN. А в момента просто искам да купя един домйн и да си седи без хост. Та въпроса ми е ако взема домейна от ICN без хостинг и след примерно 5 месеца реша, че искам да го пусна, но на Суперхостинг или друга българска хостинг компания. Ще има ли проблем или още в началот на един сайт е добре да се реши от едно място да е и хоста и домейна. И другото което ми е любопитно, как в регистър.бг домейните са по 70.40 BGN а хостинг компаниите успяват да ги продават с по 12 -15 лв по евтино.
 
От: Смяна на фирмата която хоства моя домейн

Преди време имах сайт, хостван от суперхостинг. Общо взето съм доволен от тях. Сега обаче незнам защо съм се насочил към ICN. Ако тябва да съм откровен там цената на бг домейна е по евтина - 58,70 срещу 54,96 за ICN. А в момента просто искам да купя един домйн и да си седи без хост. Та въпроса ми е ако взема домейна от ICN без хостинг и след примерно 5 месеца реша, че искам да го пусна, но на Суперхостинг или друга българска хостинг компания. Ще има ли проблем или още в началот на един сайт е добре да се реши от едно място да е и хоста и домейна. И другото което ми е любопитно, как в регистър.бг домейните са по 70.40 BGN а хостинг компаниите успяват да ги продават с по 12 -15 лв по евтино.

Ако искаш и на американски хостинг може да го "хостнеш". Всъщност домейна не се "хоства" а се насочва, към сървъра на които ти седи сайта...
Тези 3.70 не виждам какъв проблем са. Ако беше казал, че при регистрацията на едното място "бюрокрацията" в по-малко вече, щеше да се струва :lol:
 
От: Смяна на фирмата която хоства моя домейн

Според мен децентрализирането е по-добра идея, не всичко да е на едно място. Атаки от хакери, кражба на данни - ако ти пробият акаунта, където ти е и хостингът, и домейнът - взимат ти всичко. По-добре хостингът да е в една фирма, домейнът - в друга. Да не говорим, че при мен дори различните поддомейни са в различни хостинг фирми :)

А относно избор на фирма, където да се стопанисва домейнът - на първо място е важна не толкова цената, колкото сигурността, от една страна, но и лесната промяна на данни, от друга. Защото при някои фирми трябва да пишеш на съпорт, за да ти променят DNS-ите. Хубаво е това да може да се случва в реално време и без да си зависим от човешки фактор :)
 
От: Смяна на фирмата която хоства моя домейн

домейна не се "хоства" от ицн или суперхостинг.
Те просто го регистрират на едно друго място.
Може по всяко време да прехвърлиш един домейн в друга компания, но трябва да заплатиш подновяване поне за една година.

Дръж го където е сега и когато останат два месеца до края - и още желаеш, може да го прехвърлиш в ицн.

Относно новия домейн - купи го от там където е по-евтин
може да ползваш хостинг за този домейн от другата компания (хостинга и домейна може да са в различни компании - примерно домейна в ицн, хостинга в суперхостинг)
 
От: Смяна на фирмата която хоства моя домейн

Добре де, тези фирми не печелят от бг домейна, продават го на по ниска цена за реклама?
Ако не си купите и хостинг от тях, не е ли малко кофти само да се възползвате от промо предложението или съм в грешка и печелят?
 

Горе