Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

rak

Active Member
Хората на Дянков умуват за облагане с 10% данък на лихвите от депозити - източник

Не знам Дянков какво още ще обложи с данък, чудят се вече какво да измислят. Не знам дали някъде по света има облагане на лихвите по депозитите в банката с данък - сефте чувам такова нещо.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Е този съвсем, ще ме откажи да живея в тази държава.
Или ще трябва да си купя 20 легла, да си слагам парите в душека..
Баси бомбока в тая държава наща..
Хвърлят на хората някви пътища и разни градинки, и в същото време на заден фон ограбват зверски държавата.. Обаче хората.. не.. те правят за България.. давай да гласуваме за тях..
почти 1 милион процента съм сигурен, че тея пак ще спечелят изборите.. И тогава.. ГЛАД МАЙКА..
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

бай дъ уей е най-нормалното да се обложат, ама като е почнал да обложи и капиталовата печалба. защо бай хуй ТИМаджия ще печели без да му се облага с данък печалбата от превъртането през БФБ на акции от свои компании, а моя приход от 3k евро, който ще е около 240 евро ще се обложи с 10%?
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Сега, ако наистина го направят това, ще фалират банките, защото тези, които имат милиони, просто ще си ги прехвърлят някъде в чужбина и банките ще духат супата тогава. А ГЕРБ ще спечелят, без значение кой как ще гласува, защото още от сега знаят как точно да манипулират изборите - не ги ли виждате колко са сигурни, как говорят за след 10 години какво ще правят - все едно ще са на власт вечно.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Хвала на герб! А който си държи парите под дюшека не в банка на депозит да се налага глоба от 1000 до 5000 лева. Също така да се приеме и решение да се теглят пари от банката само с документ за платени здравни вноски от НАП, който да струва 30лв. и всеки път като се теглят пари да се ходи за нов до НАП.

"Нема бизнес, нема пари" и трябва да се измислят иновативни решения за стригане на овце. :mrgreen:
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Той Бойко преди време нали държеше сметка на българите, които си държат парите в банките, вместо да ги харчат (все едно че са на него парите) и по тоя начин да засилват икономиката. Това явно е продължението на плана му да "ошушка" и българите работещи в чужбина, защото едва ли е тайна, че голяма част от депозитите са именно на такива българи.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Ха ха - няма да има такова. Те тези, че са тупани - тупани са(всички предишни след 9 септември 44г - също), ама идат избори...
Тооолкова прости едва ли са. А има и други по-сериозни причини да не го правят...
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Живеем в любопитни времена.
От една страна би трябвало този данък да не плаши особено хората от форума. Предприемачите мъртви пари не държат. Но от друга - последствията за икономиката са непредвидими. В очакване съм на коментара и на Блеки по темата :)))
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Е кое толкова не харесвате в идеята? Аз май съм единственият дето не виждам чак толкова голям проблем. К'ва чужбина к'ви пет лева, там вече и трансакциите се облагат - справка Франция.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

От една страна би трябвало този данък да не плаши особено хората от форума. Предприемачите мъртви пари не държат.

И аз за това си помислих катовидях темата... май @strana e прав...

Е кое толкова не харесвате в идеята? Аз май съм единственият дето не виждам чак толкова голям проблем. К'ва чужбина к'ви пет лева, там вече и трансакциите се облагат - справка Франция.

Не си единственият.
Но трябва да има за какво да се реве по форумите и да се тръшкаме колко са зле всички.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

По-големият процент от парите на депозит се държат от шепа хора (500-600 човека) не помня процента, но над 50 беше май. Останалите са дребни пари на гражданите и тази шепа хора ако не ги изкефи както каза @rak ше си преместят парите. От там нататък при преместването на 20-30-50% от депозитите може леко да ни колабира банковата система ама според мен е малко вероятно просто ще надуят и без това най-високите лихви по кредитите в ЕС.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Е кое толкова не харесвате в идеята?

А ти какво толкова харесваш в идеята? Че ще даваш още от парите ти на държавата, която после ще ги харчи за Facebook страница за 50к и други подобни жизненоважни "инвестиции"?
 
От: От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Ха ха - няма да има такова. Те тези, че са тупани - тупани са(всички предишни след 9 септември 44г - също), ама идат избори...
Тооолкова прости едва ли са. А има и други по-сериозни причини да не го правят...

Ето и потвърждението:
http://www.investor.bg/ikonomika-i-...ihvite-po-depozitite-ne-izdyrja-i-den,140424/
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Ее, много бързо се усетиха, че идват избори и такива идеи в момента не вървят. Това обаче не означава, че след като се докопат до втория мандат няма да повдигнат въпроса отново.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Хехе сега трябва се развалят влоговете :D

Но няма да стане http://www.capital.bg/politika_i_ik...tvoto_se_otkaza_da_oblaga_s_danuk_lihvite_po/

Идеята на Дянков хич не е пенсиите, такива мерки по цял свят му се вика рестриктивни само с 1 и единствена цел - тези пари да влезнат в икономиката, да не стоят по депозити а да циркулират в икономиката(винаги съм за вкарване на кинтите в бизнес за закупуне на редица активи, от колкото умират от инфлацията в банката). Но това не е добро решение в тези времена, като нищо би довело до отлив на капитали. А иначе кво да се оплаквам като чарджват двойно веднъж печалба и 2ри път данък дивидент кеф :D Добре че редица инвестиции в БГ ценни книги са освободени от данък.

П.С. Хич да не ви плаши по цел свят ги има тези данъци, правителствата наказват тези дето спестяват, тук нали всички сте предприемачи няма ви мисля :D
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Ее, много бързо се усетиха, че идват избори и такива идеи в момента не вървят. Това обаче не означава, че след като се докопат до втория мандат няма да повдигнат въпроса отново.

Дано никога да не се докопат до нищо друго освен до решетките.
 
От: Смятат да обложат с данък и лихвите по депозитите?

Ах тоя цайсатия гнусен гей...... :twisted: Толкова ми е противен като го видя че ми се драйфа от него направо..... Като го гледам ме избива на извращения... :twisted: Освен че е противен на външен вид, и действията му са гнусни! Такъв голям тарикат е тоя, толкова е хитър че и в гъза си има мозък. Ще живее той толкова години в USA и накрая ще ми дойде тука да става депутат... Защо ли ? Ами защото тука има далавера, тука има лапаница, до като USA не минава номера. Същата работа и с Плевналиев - живял доста години в Германия и се върнал в България - защото има голяма далавера тука, дето там я няма.

Тоя цайсатия простак, най много да нанесе удар върху банковата система по този начин. Не му ли идва на акъла че хората ще започнат да изтеглят спестяванията си, и ще ги вложат в "Буркан-Банк" ? А други ще ги изтеглят и ще ги преместят към чужди банки в бели държави, където няма такива простотии. В белите държави в условия на криза, данъците изобщо не ги пипат.

За изборите до година - ами всъщност не, реално няма да спечелят изборите, но най много да изфабрикуват фалшиви резултати, което изобщо няма да ме учуди.
 

Горе