Снимката към новина, споределена във Facebook не излиза като основна

radev

Well-Known Member
Пооплакаха ми се, че снимката към новината, не се показва при споделяне във Facebook. Първо се виждаше един банер. Крих го във iframe-и в javascript-ове, накрая се скри. Сега обаче излиза RSS иконката от футъра на сайта:

http://www.dennews.bg/news/2011/4/5...men-ot-dupnica-falshificiral-dokumenti-i-pari

Това е едно URL на новина. Всички новини глобално не си показват снимката при шерване или лайкване. Тъпо ще е да чиитвам и RSS иконката, защото след нея ще се покаже следващата иконка и така нататък. Не мога да установя проблема и ми е много криво :)

Ще се радвам ако ударите един поглед и се сетите нещо.

Поздрави
Радев
 
От: Снимката към новина, споределена във Facebook не излиза като основна

Значи малка поправка.
При шерване си излиза снимката на новината, обаче при цъкане на Like бутона долу под нея, на стената на профила излиза RSS иконката
 
От: Снимката към новина, споределена във Facebook не излиза като основна

Аз съм го направил това с техният Graph API с няколко мета тага (разбира се не са валидни) Може да видиш на някой новина в сайта в подписа ми как съм го направил.
<meta property="og:image" content="img" />
<meta property="og:url" content="url to page" />
<meta property="fb:app_id" content="app ud" />
<meta property="og:type" content="website" />
 
От: Снимката към новина, споределена във Facebook не излиза като основна

Да, най накрая се усетихме, че има и такова нещо.
После се оказа, че имат и xmlns спецификации, ще го нацелим накрая :)

Мерси!
 
От: Снимката към новина, споределена във Facebook не излиза като основна

Ми аз без тях го подкарах сложих ги и ги махнах. Видях, че и без тях може. Не съм добре с английския, може да пише някъде дали са задължителни или не из хелпа на фб.
 

Горе