Софийските крадци стават все по- нагли

harkon

New Member
Тази вечер, докато чаках градския автобус на Лъвов мост двама разбиваха магазин с щанга на 10 метра от спирката. Погледнах към тях, а те реагираха с 'Кво гледаш бе?'
Лятото пък се опитаха да разбият вратата на апартамента ми, докато съм у нас.
Сериозно се замислям да си купя поне газово оръжие.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Вчера са гепили тазовете на колата... Наркоманчета предполагам ... за 5-10 лева...
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

То да ти кажа определението "Софийски крадци" не е много точно , просто столицата се наводни от какви ли не типажи , при цялото ми уважение към хората от провинцията , родителите ми също не са Софиянци но пък те са хора от "друго време" ословно казано. Просто простутията и неадекватността царят на днешно време колкото и клиширано да звучи , не че няма предпоставки всичко това да се случва де манталитета на Българина не е в основата както някои се опитват да го изкарат.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

@harkon мен ме ограбиха преди няколко месеца в центъра на софия, определено си трябва някакво оръжие, газов пистолет или спрей - за мен това са двата варианта, като газовия пистолет по ми допада :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Какъв спрей като ти замахне насреща с щанга? Докато го напръскаш ще ти липсват малко повече от предния ред зъби. Тази вечер ще чета за gas pistol munitions.
 
Последно редактирано:
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Аз си ходя навсякъде и с газов пистолет, и със спрей.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Я всеки да си признае какъв арсенал носи навсякъде... :mrgreen:
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Глупости са това пистолети, газчета и т.н. Само тазерите са наистина ефективни но са доста солени...
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Направете рекламна кампания "Убий крадеца с банер!"

Хинт за възможните стратегии:
1. Всеки крадец, заминал си по празниците в собствения дом, да бъде освободен от данък смет. И без това едва ли си го плаща.
2. До всяка автобусна спирка да бъде изровена дупка в асфалта (ако няма такава). Тя ще напомня на крадците за бат Бойко така, както чучело пази бостан.
3. Ако ви е зачезнал лаптопа след обирджийски набег, то веднага пишете обява тип: "Това е сео-лаптоп и в него има гугъл-бомба! Ако искаш да останеш жив - предай го на човеко, продаващ вестници на автобусната спирка. Ако се противи - или му разбий будката, или му кажи проникновено: "I'll be back!"
4. Не се обаждай на полицията. Така потенциалните купувачи за откраднатия ти лаптоп намаляват в пъти.
5. Не вини държавата, че не прави нищо за теб. Попитай я какво ти можеш да направиш за нея. Ако ти отговори неприлично, я наречи "родина".
6. Ако хванеш крадеца - не го бий. Помоли го и него да не те бие. Така ще сте квит.
7. Направете с крадеца съвместен сайт, желателно да не е за обяви за крадени вещи. Подходящи за случая ще са теми от типа "как да се влияем от хората и защо Карнеги не е имал приятели".
8. Ако горните стратегии не помогнат, то събирайте пачка за нов лаптоп. Поне ще ви остане утешението, че ще си купите по-як модел.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

За да сме по-детайлни ще добавя, че пистолета е Blow mini, а спрея е лютив пипер. Държа го винаги с махнат предпазител. Първия патрон е халостен. След него се редуват задушлив и сълзотворен газ. Обичам разнообразието :) .
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Аз носех нож и спрей, но вече ходя без оръжие... спрея го дадох на сестра ми :) Иначе като стана на 16 си взимам газов малък пистолет :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

На мен ми трябва нещо по масивно с газ + stopping power за апартамента само. Навън не смятам да нося оръжие. Нося парите си само в дебитна карта, от която не могат да ги откраднат.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Верно е пълно с джигити, на старата кола ми бяха крали тасове, СТЪКАЛЦАТА НА ОГЛЕДАЛАТА , бяха я разбивали, удариха ми антената, емблемата ми бяха свалили при женския пазар, ама края беше когато я откраднаха цялата... true story :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Пневматично оръжие Desert Eagle Baby върши страхотна работа ;)
Няма риск от това при кофти време да изпиташ ефекта от газовия пистолет сам, върху себе си.
Не се е налагало да го ползвам, а и дано не се налага, НО пък наложи ли се... хич няма да му мисля. Полуавтоматична работа... някои ще се прибира здраво насинен :D
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

За домашен бой един газов с халостни патрони ще ти свърши идеална работа. Когато стреляш от упор то му стига огъня дето го хвърля. Не е нужно да има газ от упор :) .
Ножовете са силно непрепоръчително оръжие, без да се усетите можете да убиете някого ако засегнете важна артерия. Звучи странно, но газовия пистолет е много по-безопасно оръжие, както за нападателя, така и за вас.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Само източни бойни изкуства никой не препоръча досега. :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

VtoriChepik, на тази тема "Кое е по-добро, пневматичното оръжие или газовото?", можем да поспорим доста. Изтъкнах един от най-големите минуси, но със сигурност не и единствения ;)

harkon, излез ми ти с бойни изкуства, а аз да имам оръжие, пък тогава ще те питам дали знаеш 7-мото правило в общоприетия правилник на всички бойни изкуства - Бягай! :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

harkon, излез ми ти с бойни изкуства, а аз да имам оръжие, пък тогава ще те питам дали знаеш 7-мото правило в общоприетия правилник на всички бойни изкуства - Бягай! :)
Де да знаеш... може да владея движенията на Нео от Матрицата!
 

Горе