Софтуер за управление на магазин за дрехи..

incessantforce

New Member
Здравейте.Интересува ме имате ли опит с подобен тип програми и коя бихте ми препоръчали.От тези, които съм разглеждал като качество/цена като че ли най-много ми хареса Тази
Вие какво мислите, защото за програмата по-горе към която съм дал линк съм чел и добри и лоши мнения.. :)
 
От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

Има "лоши" и "други" програми. "Лошите" не стават - това е ясно.

"Другите" стават "добри", ако попаднат в добри ръце. Системата за управление на търговски обект е 30% софтуер и 70 % хора които работят с него. И ако хората ти са кофти, все едно каква ти е програмата. Така, че първо намери хората.
 
От: От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

Има "лоши" и "други" програми. "Лошите" не стават - това е ясно.

"Другите" стават "добри", ако попаднат в добри ръце. Системата за управление на търговски обект е 30% софтуер и 70 % хора които работят с него. И ако хората ти са кофти, все едно каква ти е програмата. Така, че първо намери хората.

Под хората които ще работят в програмата в случея ще съм Аз.Може да не съм голям компютърен специалист, но с това смея да твърдя, че мога да се справя, така че този проблем за момента отпада. :) :)
 
От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

Не става въпрос за компютърен специалист. Става въпрос за човек, който разбира от счетоводство и управление на склад и магазин. Тя програмата турдно ще го управлява. Програмата само помага на този, който управлява. Всяка складова или счетоовдна програма е само един малко по-сложен калкулатор. Важно е този, който работи с нея да е наясно как да обработва информацията и как да ползва резултатите от обработката. На база на тези резултати се вземат решенията и се управлява магазина.
Въобще тези термини, които използват разни разработчици например "Програма за управление на магазин" или "за управление на предприятие" и т.н. са едни кухи понятия, без никакво покритие.
Хората са важни. Със хора които знаят какво се иска със всяка програма ще се оправиш. Важен е входа - там са хората, които захранват програмата с информация и изхода от програмата - да е достатъчно ясен и да дава информация необходима за вземане на решения.

Самата програма без хора трудно ще свърши каквото и да е.

Та всичкото това го изписах, за да се опитам да обясня, че за работа с такава програма не са необходими толкова компютърни умения, колкото други професионални умения.
Аз съм счетоводител и съм автоматизирал доста неща в тази област и имам опит. Познавам хора, които освен счетоводна и складова програма не могат даже един пасианс да си пуснат на компютъра и пак се справят прекрасно.
 
От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

Ее не го успорвам.За нещата които спомена ще се оправя, но просто питах за самата прорама кой какво мисли.Все пак програмата няма сама да продава стоките, но като има на пазара примерно 4-5 програми, защот спрямо съотношение цена/качество да не се избере най-добрата.Иначе си прав/а в това което казваш. :)
 
От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

Ее не го успорвам.За нещата които спомена ще се оправя, но просто питах за самата прорама кой какво мисли.Все пак програмата няма сама да продава стоките, но като има на пазара примерно 4-5 програми, защот спрямо съотношение цена/качество да не се избере най-добрата.Иначе си прав/а в това което казваш. :)

Разгледай този линк: http://www.eltrade.com/bg/products/software/software-for-supermarkets

На доста места работят с него и са доволни - има и много екстри, които не са описани в сайта, ще ти ги разкажет, тези които ще ти го продадат
 
От: От: Софтуер за управление на магазин за дрехи..

ORAK FASHION R5 е специално за магазини за дрехи и аксесоари.
 

Горе