Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Test

Well-Known Member
Някой друг получава ли постоянно подобни имейли? Това е страшна простотия. Сайтовете ми не са предназначени за хора с мобилни устройства и не ме вълнува особено дали са оптимизирани за такива. Достатъчно ми е, че с мобилните браузъри се виждат така, както и с компютърните. До края на света ли ще ми пращат Google тея тъпи писма? На всичкото отгоре няма как да изключа само тях, без да забраня другите важни съобщения от Webmaster Tools. Има само две опции за известията и те не вършат работа. Направо нямам думи.
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

За изключването нe мога да помогна, за филтрирането на писмата, вече мога. Направи си филтър:

Y6mJN3JmpgjR12s3Rpr-gBr1iXzwwLK4PGIp33xZUT50Et3ITAyXUr3-LOA4gJIOEWl3ST0=w400


Със зададен критерий – какво да става след като се получи писмо от подобен подател? Да се маркира като авт. прочетено ли, да се праща в архива ли, да се трие ли, да се маркира като spam ли и т.н. – огромна свобода. Пък те нека си пращат хиляди писма.

Същото важи и за всякакви „ежедневни“ или „ежеседмични“ бюлетини и пр., които не се желаят да бъдат четени, но пък не трябва и да се трият, а да се архивират напр.

Естествено през Mail Client това ще е по-удобно, пък и друга работа са си мадоните.
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Какъв точно е случаят с тези съобщения? Пристигат ми и за респонсив сайт, който си се отваря чудесно на мобилни устройства. Умишлено не искам версия за мобилни, какво правим в този случай? Как се отразява това като цяло? Някой с повече инфо или опит?
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Оптимизацията за добър изглед при мобилни устройства се отразява на класирането при търсене от таблети и телефони. Естествено, това не засяга хората, които не са фокусирали сайтовете си към потребители с мобилни устройства. И без това при тях се работи основно с приложения. Рядкост са хората, които реално отварят мобилния браузър и разглеждат някакви сайтове чрез него.
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Рядкост, ама и аз преди 2 дни UA Spoofer + Window Resizer + добавих 10-тина pixel resolutions, за да скивам как ми се вижда даденото нещо под няколко различни smartphone/tablet/phablet.

Новината от преди месец.
 
От: От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Оптимизацията за добър изглед при мобилни устройства се отразява на класирането при търсене от таблети и телефони. Естествено, това не засяга хората, които не са фокусирали сайтовете си към потребители с мобилни устройства. И без това при тях се работи основно с приложения. Рядкост са хората, които реално отварят мобилния браузър и разглеждат някакви сайтове чрез него.

Ама и аз точно това се чудя. Основно е с приложения. Сайтовете, за които получавам известие са респонсив и са си даже много функционални. Имам опция да пусна и мобилна версия за единият от тях, но това значи да го осакатя. Правил съм го и поръчка през мобилен не е идвала. Без тази функция, само на респонсив-а си влизат поръчки. Явно мобилната им се струва постна и си бият камшика и не гледат...
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Рядкост, ама и аз преди 2 дни UA Spoofer + Window Resizer + добавих 10-тина pixel resolutions, за да скивам как ми се вижда даденото нещо под няколко различни smartphone/tablet/phablet.

Новината от преди месец.

@¦•••SHERIFA•••¦ доста си си поиграл, може да напишеш една тема за твоите впечатления от използваните инструменти и според теб това как се е отразило на сайта ти след мерките който си взел?!!
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

То не е сайт, а „Listing“ в аукцион. Исках да проверя как се вижда през мобилни системи без да имам такава. Какво реално вижда клиента, за да знам къде да си „турям“ нещата из listing-а, така че да са най-видни, да няма нужда от „scroll“-ване наляво и подобни.

За това как някой друг е добавил оптимизациите и как му се е отразило на mobile search ranking-а, някой друг да напише. То не е голяма философия, навярно всеки пак може и да тества сам, пак чрез UA Spoofer + Window Resizer, търси по ключова дума и преглежда ПРЕДИ промените къде му е сайта и СЛЕД промените, ако е вкарвал по сайта си нужните mobile оптимизации и неща (мъка ще да е при доста сайтове, btw) дали се е издигнал през mobile. През Desktop едва ли ще се вдигне предвид, че оптимизациите не са за desktop.

Реалната играчка си е useragents. Къде ще излизаш в търсенето според X/Y/Z Desktop useragent, къде ще излизаш в търсенето според X/Y/Z Mobile useragent. Нали все пак тях следят и на базата на информацията от тях вече правят нужните промени.
 
От: От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

.....Рядкост са хората, които реално отварят мобилния браузър и разглеждат някакви сайтове чрез него.

Колега не съм съгласен с теб!
Давам веднага пример за да не си чешем клавиатурите... имам сайт на WP и преди около 4-5 месеца забелях, че посещянията от мобилни устройства започнаха да се появяват /тогава сайта не беше респонсив/ от време на време. Платих си за една хубава респонсив тема, позачистих я от ненужния боклук в нея и започнах да зяпам ей така от любопитство. И каква стана тя...
За последния месец примерно, посещенията от мобилни устройства са точно 72% от целия трафик. Сайта се издържа основно с адсенс /частично/ и рекламни банери /основно/ и за мен подобни резултати са стряскащи но са факт! Хората кликат и от мобилни устройства. :) А както всички добре знаем, за да продаваш банер реклама, трябва да имаш какво да покажеш /посещения/. Така, че аз нямаше как да пренебрегна тези посетители и им поднесох една супер лека и бърза респонсив тема. Те пък се отблагодарят с много нисък баунс и кликове и всички сме доволни.
А за тази седмица процента е 81%... и трафика е главно в часовете между 7:30-9:00 и 17:00-19:30... тоест отиват/връщат от работа. ;)
И на мен не ми харесва да зяпам на телефона сайтове, но явно на мнозинството хора има харесва... а това, че на тях им харесва, означава, че и на мен ми харесва. :)
Та, в тоя ред на мисли.. поне в моя случай, съм длъжен да се съобразя с желанията на посетителите.. :)
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Ако четяхте писмата, щяхте да знаете, това което всеки SEO гуру знае и ще ви вземе парите за него! Това което знаят SEO гурутата, е че системата на гугъл не само, че премахва вече индексирани страници, но и бота почти спира да индексира нови страници в сайта ви, ако нямате респонзив тема! Следователно, ако имате някаква позиция в гугъл и нямате респонзив тема, игнорирате съобщенията, не се учудвайте, след време ако забележите, че от 600 индексирани линка преди, сега са индексирани само 200 или 300! Гугъл не го интересувам какъв трафик търсите само Вие, за него е важно респонзив шаблона! За момента пиши, че рестрикциите са само за абонати на мобилни устройва, но в това влизат и лаптопите и нотбуците и т.н. или с две думи всичко!

Надявам се че съм полезен, съжалявам, че нямам видео на SEO гуру, за да докажа думите си.
 
Re: От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Ако четяхте писмата, щяхте да знаете, това което всеки SEO гуру знае и ще ви вземе парите за него! Това което знаят SEO гурутата, е че системата на гугъл не само, че премахва вече индексирани страници, но и бота почти спира да индексира нови страници в сайта ви, ако нямате респонзив тема! Следователно, ако имате някаква позиция в гугъл и нямате респонзив тема, игнорирате съобщенията, не се учудвайте, след време ако забележите, че от 600 индексирани линка преди, сега са индексирани само 200 или 300! Гугъл не го интересувам какъв трафик търсите само Вие, за него е важно респонзив шаблона! За момента пиши, че рестрикциите са само за абонати на мобилни устройва, но в това влизат и лаптопите и нотбуците и т.н. или с две думи всичко!

Надявам се че съм полезен, съжалявам, че нямам видео на SEO гуру, за да докажа думите си.


Това за респонзив не е баш така, ако някое сео гуру се опита да ти го пробута това си искай парите обратно защото той въобще не разбрал какво казва Г или се опитва да ти пробута и редизайн услуги...

Има една камара сайтове, който си има отделна мобилна тема, и я подават на база на идент на бразузъра към мобилните устройства... Това е на 100 % мобаил френдли при чек в официалния инструмент от блог поста който е пуснал Шерифа


Гугъл в този пост http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/02/finding-more-mobile-friendly-search.html казва проверете си сайтовете за мобаил френдли

с този инструмент
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

или от 21 април в мобилния сърч напред ще излизат мобайл френдли сайтове (като това е само за мобилния сърч няма нищо общо с десктоп сърчовете и респознив)

Резултата при подаване на отделна тема с разпознаване на браузъра е
mobile.jpg


Който не иска да си сменя дизайна има плъгини за повечето цмси за разпознаване на устройство / браузър и подаване на мобилн тема

ПП За БГ няма избор, но който го ял големия на белия дявол Г и му е писнало да като му кажат скачай да пита колко високо... като създава бизнес сайт за САЩ е логично да се насочи към яхо/бинг понеже за този пазар тези две търсачки (яхо показва резултати от бинг) държат 34% -39% от търсенията и като се има в предвид че 90% от оптимизаторите го правят за Г ви се отварят големи възможностти :wink:

ППП Мобилния сърч за чужбина е някакъв малък ужас тук няма толкова мобилни реклами но си сложете впн на телфона и пробвайте от сащ да кажем NY като се сплеска екрана рекламите минават най отгоре по една на ред, според каквото търсите ако е конкуретно се минава през три скрола на екрана реклама преди да почне серпа
 
Последно редактирано от модератор:
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Всъщност щях да напомня отново за useragents, изглежда някои все още не са разбрали какво е това.

Отделно Laptop/Notebook, използващ Desktop OS, НЕ Е Mobile device.

Но все пак да наблегна главно на useragents – поразтърсете се какво е това, за какво служи, какви видове има, каква информация може да се извлече от тях, какво сайтовете разбират от тях, какво ботовете на търсачките (index-tools) разбират от тях и пр.

Има мадони за браузърите, чрез които с лесен switch да се менкат както useragents, така и разделителни способности, вкл. и IP. А за правилно показване от X локация как ще изглежда Y сайт, трябва да са налице и трите критерия. Има и 4-ти – персонализация, т.е. хора, логнали са се с G acc в профилът си и търсещи. Те едва ли ще виждат същото, каквото виждат хора нелогнати (и без cookie на G за профил, който някога е бил логнат), както и неизползвали досега търсачката (т.е. с нула предходни резултати в History).
 
От: Re: От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

@coolice
Напълно си прав да ме засечеш тук, понеже не се изразих правилно. Когато казвам респонзив имам предвид, че сайта е видим добре както от мобилно устройство, така и от десктоп. Но не съм прав да казвам така понеже се разбира един и същи дизайн да изглежда добре навсякъде, а това общо взето е мит за мен, въпреки, че съм виждал доста добри неща. Лично аз сайтовете ги правя с три теми, за десктоп, за таблет и за мобилни устройства, като един клиент беше претенциозен и държете за мобилни устройства да се гледа резолюцията и спрямо нея да се подава определения шаблон. Има десктоп, таблети и мобилни както на IOS, така и на WINDOWS и затова се оптимизират допълнителните "шаблони".

За другото си стоя зад думите. Независимо какъв трафик си търсите Вие, ако гугъл не види, че сайта ви е мобиле френдли, Ви реже навсякъде и от търсене на десктоп и от търсене чрез мобилен телефон. Бота не индексира толкова често, не отговаря толкова добре на ръчен пинг, а има и вероятност да изгубите доста вече индексирани линкове от картата ви на сайта, която се добавили във вебмастър тула. За момента това е тенденцията и го казвам от личен опит.
 
Много му се връзвате на Г същото като ссл който не падна надолу заради по бавното зареждане със ссл си остана на същото място само му намаляха приходите от асенса,

Имам проект който не е мобайл френдли и ще си остане така целя си яхо/бинг със него... няма нито г аналитикс нито г уебмастър тулс затов незнам колко го лази Г и какви линкове му намира и ми едно спокойно спокойно :), не смятам да си развалям дизайна(смятам че се вижда добре на телефон нищо че не минава чека) нито да правя сложни неща при него (да ми казват скачай и да питам колко високо защото ми е писнало от Г и знам че там винаги гледат да те прецакат, да си плащаш за реклама като те усетят че си им зависим от сървиса, в тежките западни ниши Г не ти е приятел) та оптимизирам си за където каквото си целя в бинг си се ранквам и след известно време Г ме изкара топ 3, топ2 топ 5 (зависи от коя страна го гледаш) и не ме бута надолу в десктоп сърча (... ще кажа след 21 как е в десктопа но понеже не оптимизирам за Г не се напрягам - логиката каквото дойде от там е бонус, важното е да не виждат че съм им зависим от сървисите като правят менуал чек на серпа... (сайта е уаит хет ама Г 2007 ми прецакага изцяло уаит сайт затова не им вярвам)
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

В момента според инструментите имам няколко сайта който са респонзив, и съответно няколко които не са такива и трябва уж да ги оправя.... но няма да го направя ей така да си проследя нещата и какво ще се случи

Странното е че тези сайтове които не са уж респонзив се виждат прекрасно на всякакви устройства което ме учудва че гугълския инструмент ги дава като нереспозив
 
понеже не оказваш на мобилния бразуър да ги смачвка телефона ги редндира като десктоп браузър и съответно текста е малък, но пък се вижда целия сайт и изглежда красиво :) на всеки по голям от 400 екран (това - за тези дето незнаят че телефона се върти и снимат ветикални видеота :lol:) е четимо със съвсем малка корекции

Аз смятам че е по-добре така: супер красив сайт, на който се вижда всичко и който иска ще си зумне да прочете отколкото спльокан :lol: сайт на който се вижда един продукт само и част от хедъра и се влачи до безкрай (стария ми дизайн беше респонзив и поне лично на мен ми изглеждаше спльокан и бих му бил хикса отколкото да го чета, камо ли да поръчам нещо от него)


Но пак ви казвам не целя Г и не смятам заради тях да си пипам кода и да си разваля топ позицията в яхо/бинг, за да угаждам на някой който знам че има навика да цака зависимите от него бизнеси...
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Ама аз пак да кажа: съобщенията ги получавам за респонсив сайтове. Тоест подскача, че не е мобилна версия, а не че не се адаптира към дисплея....
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Можеш да се провалиш на теста и по други причини. Ако според Google шрифтът е с малък размер, линковете са много близо един до друг, ширината на сайта е по-голяма от тази на екрана на малък мобилен телефон и т.н. На практика, за да отговаряш на условията трябва или да сложиш мобилна версия или да си осереш дизайна на сайта. Само че ако имаш големи реклами няма как да ги сложиш в мобилната версия и се получава омагьосан кръг. Според мен тактиката на coolice е най-добра. Правиш каквото си знаеш, а Google да върви на майната си. Прекалено агресивни станаха изискванията им.
 
От: Спам "Отстранете проблемите с използваемостта за мобилни устройства"

Ама аз пак да кажа: съобщенията ги получавам за респонсив сайтове. Тоест подскача, че не е мобилна версия, а не че не се адаптира към дисплея....

И при мен е така, 2 от сайтовете са с респонсив теми пробвал съм ги на повечето резолюции за които съм се сетил и аз лично влизам от телефона си от време на време - всичко се вижда нормално. Е да, ама не! Гугъл са ми пратили поне 2 съобщения на мейла и още няколко в webmaster tools, че сайтовете имат проблеми с отварянето през мобилни устройства. ВТФ :)
 
Хъм на тези който ви е респонзив а имате предупреждения ан на 320 резолюция (да кажем по 240) тествахте ли ? Питам понеже пеидж спиид сръвиса като сложиш тагова за свиване на толкова спльоква и предполагам от толкова искат да се вижда
 

Горе