Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
В единият ми сайт от 4-5 дни има влизания от този сайт blackhatworth.com, като аз там линк не съм слагал. И нтерсното е че трафика е от завръщащи се пшосетитиели, а в същото време баунса е около 50 %. Среден престой от този рефелал - 1 до 2 мин. :shock:
Според вас, при положение, че си е спам-сайт, (в който и идея си нямам как съм се здобил с линк) дали ще има негативен ефект и съответно - да ползвам ли Дизалоу-а на Гугльо? Какво мислите вие? Ди колкото знам спам сайтовете правят хитове с баунс 100 %. а пък този какви ги върши?!
Какво да правя, хора? :cry:
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Сега погледнах и аз ... Интересното е ,че и аз имам , а със сигурност не съм добавял линк там или съм използвал услуги.... Като е със степен на отпадане 50% , а по заинтригуващото е 15 мин средно на сесия ???? Виждам и от още един такъв сайт предполагам priceg.com Като там средно 6 мин и степен на отпадане 78%
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

За blackhatworth.com или blackhatworld.com ли става въпрос? Много потребители ще се объркат като четат.

Става въпрос за Referer spoofing. Ползва се програма (може да е плъгин към браузъра), която лъже, че имате посетител от едикойси сайт с цел вие да видите това в статистиката на посещенията и да кликнете върху сайта, от който уж сте получили посещения.

Когато посетите сайта, който уж ви е докарал посетители, вие се превръщате в потенциален клиент или кликач на реклами - целта е да ви продадат нещо или да кликнете на реклама (например мен ме пренасочи към Ali Express - афилиейт връзка).

В действителност вие нямате линк на въпросния сайт. Посещенията са от ботове, ползващи модифициран браузър (който показва желания referer), но има и други методи, при които се ползват браузърите на нищо неподозиращи потребители.
 
От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

За blackhatworth.com или blackhatworld.com ли става въпрос? Много потребители ще се объркат като четат.

Става въпрос за Referer spoofing. Ползва се програма (може да е плъгин към браузъра), която лъже, че имате посетител от едикойси сайт с цел вие да видите това в статистиката на посещенията и да кликнете върху сайта, от който уж сте получили посещения.

Когато посетите сайта, който уж ви е докарал посетители, вие се превръщате в потенциален клиент или кликач на реклами - целта е да ви продадат нещо или да кликнете на реклама (например мен ме пренасочи към Ali Express - афилиейт връзка).

В действителност вие нямате линк на въпросния сайт. Посещенията са от ботове, ползващи модифициран браузър (който показва желания referer), но има и други методи, при които се ползват браузърите на нищо неподозиращи потребители.
а как би се отразило на показателите на сайта ми от гледна точка на СЕО-то? Гого що си мисли по въпроса, според теб? Аз да предпиема ли нещо?
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

И аз имам трафик от този сайт. Интересно е как са ги подбирали, доста голяма офанзива има. Пък може и да е някой от форума. :D
 
От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

За blackhatworth.com или blackhatworld.com ли става въпрос? Много потребители ще се объркат като четат.

Става въпрос за Referer spoofing. Ползва се програма (може да е плъгин към браузъра), която лъже, че имате посетител от едикойси сайт с цел вие да видите това в статистиката на посещенията и да кликнете върху сайта, от който уж сте получили посещения.

Когато посетите сайта, който уж ви е докарал посетители, вие се превръщате в потенциален клиент или кликач на реклами - целта е да ви продадат нещо или да кликнете на реклама (например мен ме пренасочи към Ali Express - афилиейт връзка).

В действителност вие нямате линк на въпросния сайт. Посещенията са от ботове, ползващи модифициран браузър (който показва желания referer), но има и други методи, при които се ползват браузърите на нищо неподозиращи потребители.

Брей, големи техники имало, дали правят пари така?
 
От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Брей, големи техники имало, дали правят пари така?

Естествено, че правят, да не мислиш, че карат трафик до милиони сайтове, защото си имат свободно време .... подобни трикове има страшно много, някои са "мануал", но повечето са или полуавтоматизирани или напълно автоматизирани. Блекхета и повечето WSO-та са бъкани с подобни
 
От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Естествено, че правят, да не мислиш, че карат трафик до милиони сайтове, защото си имат свободно време .... подобни трикове има страшно много, някои са "мануал", но повечето са или полуавтоматизирани или напълно автоматизирани. Блекхета и повечето WSO-та са бъкани с подобни

Е то че правят правят, но дали правят повече от "белите шапки" е въпроса.
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Здравейте!
В единият ми сайт от 4-5 дни има влизания от този сайт blackhatworth.com, като аз там линк не съм слагал. И нтерсното е че трафика е от завръщащи се пшосетитиели, а в същото време баунса е около 50 %. Среден престой от този рефелал - 1 до 2 мин. :shock:
Според вас, при положение, че си е спам-сайт, (в който и идея си нямам как съм се здобил с линк) дали ще има негативен ефект и съответно - да ползвам ли Дизалоу-а на Гугльо? Какво мислите вие? Ди колкото знам спам сайтовете правят хитове с баунс 100 %. а пък този какви ги върши?!
Какво да правя, хора? :cry:

На линка по-долу има показан начин за блок на спамилката. Общо десетина различни домейни спамят по същия начин. Всичко е в Гугул аналитикса. И решението е пак там. Добавяш си филтърче и готово.
http://techgnews.com/tips-tricks/block-blackhatworth-com/
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Вие хубаво се замисляте дали ще има файда да се захванете с подобна схема за афилейт трафик, но на мен продължава да ме гърчи мисълта дали Гугльо би ме наказал за подобен трафик? :) Някой с идеи?
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

На линка по-долу има показан начин за блок на спамилката. Общо десетина различни домейни спамят по същия начин. Всичко е в Гугул аналитикса. И решението е пак там. Добавяш си филтърче и готово.
http://techgnews.com/tips-tricks/block-blackhatworth-com/
Спред написаното там, реални влизания в сайта няма, но се чудя дали наистина е така? Дано, блокирвайки го от аналитикс не си заравям само главата в пясъка... Благодаря за линка, @kakatisisi! Ще го обмисля.
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Ето и списък с реферал-спамърите които използват една и съща схема:
buttons-for-website.com
7makemoneyonline.com
darodar.com
semalt.com
ilovevitaly.co
myftpupload.com
econom.co
iskalko.ru
ilovevitaly.ru
ilovevitaly.com
o-o-8-o-o.ru
o-o-6-o-o.ru
cenoval.ru
priceg.com
cenokos.ru
seoexperimenty.ru
gobongo.info
vodkoved.ru
adcash.com
websocial.me
cityadspix.com
luxup.ru
ykecwqlixx.ru
superiends.org
slftsdybbg.ru
edakgfvwql.ru
socialseet.ru
screentoolkit.com
savetubevideo.com
blackhatworth.com
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Не би трябвало да има проблем с Гугъл. Предполагам са наясно, че това е някаква спамилка и ти нямаш нищо общо с посещенията от там. Голям ли е процентът им?
 
От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Не би трябвало да има проблем с Гугъл. Предполагам са наясно, че това е някаква спамилка и ти нямаш нищо общо с посещенията от там. Голям ли е процентът им?
Малък е процента за сега, но за две седмици се появиха два спам сайта. Този и някакъв форум. дарадар. незнам си кво... Хубавото е, че реален линк не откривам с никой тул, което се надявам да е успокояващо... :)
 
От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Е то че правят правят, но дали правят повече от "белите шапки" е въпроса.

Значи ако за теб от няколко стотин до няколко хилки дневно са много парички, за някои "черни шапки" може да са джобни. Друг е въпроса какво разбираш под черна шапка и до какви мащаби можеш да си представиш. Последния, който следя с голям интерес управлява рекламен пазар с над 10 милиона потребители. Не е зависим от търсачки и подобни, сега пуска реклама и до 24 часа на около 10% от споменатите тя вече им се сервира. Най-хубавото в цялата игра, е че за да достигнеш подобни цифри се изисква много по-малки инвестиции, които са с огромна възвращаемост. При белите техники такъв ръст на печалбата е невъзможен.
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Не мисля че има негативен ефект от към SEO - от месеци имам подобни ботове и нямам проблеми, но ако наистина ви дразни един филтър лесно се слага
 
От: От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Значи ако за теб от няколко стотин до няколко хилки дневно са много парички, за някои "черни шапки" може да са джобни. Друг е въпроса какво разбираш под черна шапка и до какви мащаби можеш да си представиш. Последния, който следя с голям интерес управлява рекламен пазар с над 10 милиона потребители. Не е зависим от търсачки и подобни, сега пуска реклама и до 24 часа на около 10% от споменатите тя вече им се сервира. Най-хубавото в цялата игра, е че за да достигнеш подобни цифри се изисква много по-малки инвестиции, които са с огромна възвращаемост. При белите техники такъв ръст на печалбата е невъзможен.

Еми браво, аз не ги знам тия неща. А ти место да следиш с голям интерес действай, кво плямпаш наляво надясно, щом може да правиш такива пари?
 
От: От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Еми браво, аз не ги знам тия неща. А ти место да следиш с голям интерес действай, кво плямпаш наляво надясно, щом може да правиш такива пари?

Ти от къде знаеш аз какво правя или трябва да ти се обяснявам? Вижда се, че си пълен аматьор, какво постоянно се включваш неподготвен?
 

Горе