Спечели книга на Юли Тонкин с автограф от автора!

webselo.com

Active Member
18789690_1549548255069037_1343780762_o.jpg


Уважаеми съфорумци, трима късметлии ще спечелят "365 бързи тактики за мотивация и успех" от Юли Тонкин с автограф от автора. Може да сте сред тях!

Напишете в коментар в страницата ни http://bit.ly/2rvxawV кое е най-важното нещо, което научихте през тази година.
На 11.6 ще изберем победителите.

Желаем Ви успех!
Ваш,
Кирил Йовев
 
Тоя не е от наше село.
Има ли поне една тактика за търкане на билетчета?
В краен случай - може и стратегия.
 
Фейсбук направи повече звезди от холивуд...
 
Дежавю, кликбанк?
 
Кире, да те питам, накрая измисли ли си обединяващата мисия, че тука гледам Юли ти обяснява нещата за лидерите и мисиите:
 
Кире, да те питам, накрая измисли ли си обединяващата мисия, че тука гледам Юли ти обяснява нещата за лидерите и мисиите:

Никога не съм бил почитател на на посланията за корпоративната мисия. Както сами се досещате, повечето от тях са откровени глупости и всичко друго, но не и вдъхновяващи. Имайки предвид, че мисиите често пъти се разменят свободно между конкурентни компании, без да се отличават по нищо, наистина ли имате нужда някой да ви каже: "Ние искаме да направим света по-добро място", която е една от най-разпространените мисии в Силициевата долина. Ако това е най-важното послание, което може да измислите, по-добре да минете без него. Нищо лично към Юли, но това са "цветисти глупости".
 
Никога не съм бил почитател на на посланията за корпоративната мисия. Както сами се досещате, повечето от тях са откровени глупости и всичко друго, но не и вдъхновяващи. Имайки предвид, че мисиите често пъти се разменят свободно между конкурентни компании, без да се отличават по нищо, наистина ли имате нужда някой да ви каже: "Ние искаме да направим света по-добро място", която е една от най-разпространените мисии в Силициевата долина. Ако това е най-важното послание, което може да измислите, по-добре да минете без него. Нищо лично към Юли, но това са "цветисти глупости".

 
Никога не съм бил почитател на на посланията за корпоративната мисия. Както сами се досещате, повечето от тях са откровени глупости и всичко друго, но не и вдъхновяващи. Имайки предвид, че мисиите често пъти се разменят свободно между конкурентни компании, без да се отличават по нищо, наистина ли имате нужда някой да ви каже: "Ние искаме да направим света по-добро място", която е една от най-разпространените мисии в Силициевата долина. Ако това е най-важното послание, което може да измислите, по-добре да минете без него. Нищо лично към Юли, но това са "цветисти глупости".
Глупости са докато не започнеш да действаш по мисията.
 
Ай сиктир! Не го познавам човека, стана ми интересно, сега ще проуча. Обаче за мен за да даваш съвети, ти трябва да си успял, да си натрупал пари, да си създал работни места, продукти. Сега всеки на 20+ пикльо, превел непревел някоя книга за личностно развитие вече е гуру.

Относно мисиите, повечето са ташак, щото се пишат от идиоти. Винаги са ми били смешни фаундърите на компании, които подхвърлят някакви стотинки на всички и чакат великия ентусиазъм. За мен компанията първо трябва да служи на вътрешните си цели - да осигури добър живот на всеки присъединил се така както всеки го разбира индивидуално - но с условието без да вреди на други хора и околния свят, а да допринася. Мисия, визия - хубаво, ама повечето са ташак. Както примерно банките и всички фирми си слагат усмихнати човечета снимки на съпорта, а като се обадиш отсреща баба меца.
 
Ай сиктир! Не го познавам човека, стана ми интересно, сега ще проуча. Обаче за мен за да даваш съвети, ти трябва да си успял, да си натрупал пари, да си създал работни места, продукти. Сега всеки на 20+ пикльо, превел непревел някоя книга за личностно развитие вече е гуру.

Относно мисиите, повечето са ташак, щото се пишат от идиоти. Винаги са ми били смешни фаундърите на компании, които подхвърлят някакви стотинки на всички и чакат великия ентусиазъм. За мен компанията първо трябва да служи на вътрешните си цели - да осигури добър живот на всеки присъединил се така както всеки го разбира индивидуално - но с условието без да вреди на други хора и околния свят, а да допринася. Мисия, визия - хубаво, ама повечето са ташак. Както примерно банките и всички фирми си слагат усмихнати човечета снимки на съпорта, а като се обадиш отсреща баба меца.

В този ред на мисли, спомних си една ситуация от преди няколко години, когато се свързах с поддръжката на банката, за да потърся помощ, като на няколко пъти помолих най-учтиво жената от отсрещната слушалка да говори малко по-високо, защото не се чува и накрая се изнерви и ми се развика - е, значи, можело да говори високо.
 
Той проблема със съпорта е на световно ниво, до тука отличен съпорт съм имал от 2 места : ХостБългария - с лично отношение и желание за решаване на проблеми - жалко че вече не работят, и Шопифай - които пък за съжаление ако си Евро фирма не може да им ползваш много благинките, Брейнтрий май също са кандидат за добро мнение.

Иначе за Тонкин прочетох и разбрах, че е бивш играч на покер...винаги съм се чудил как правят пари с тая игра и кои са губещите, защото губещи трябва да има, ама се чувам че се печелело..., не е ли случайността която играе роля там?
 
@blackout8 - разбира се, всъщност много преди въобще да се запозная с Юли, само дето не го бях споделял. Аз съм привърженик на разбирането човек да върши онова, което обича и така да дава стойност на другите.

Затова подкрепям по всякакъв чудесните специалисти, с които работим - с литература, онлайн обучения, пари и най-важното - подкрепа.
Това е нашата мисия - да израстваме, правейки онова, което обичаме. И израствайки, да помагаме на партньорите си да растат, давайки им стойност.

Наскоро един клиент ми се обади да каже, че вече могат да вземат нов човек - много добре им тръгнаха рекламите. Скачал съм и съм се радвал като малко дете у дома.

Бъди здрав, друже!

П.С. Даже една вметка - по-рано бях решил да стана изявен писател и едва ли не да се "доказвам". От известно време хич не ми пука и пиша понеже обичам писането, и всичко става много по-лесно.

***

За Юли - той е основател на най-големите събития за личностно развитие в България. Например събитието "Несеминарът" бе посетено от 2500 човека.

***

@Saviour - колкото до цветистите глупости - мисля, че фирмената "Мисия" е по-скоро въпрос на личен избор. Понеже хората сме различни, едни харесват портокали, а други - ябълки.
Ето пример от личния живот - дълго време убеждавам да заведа едно мило момиче на планина, а тя не ще и не ще - обича си в града и по кафенетата. Което пък за мен е неприемливо. Просто гледаме по различен начин на живота и на времето си. Та така и в бизнеса.

Бъди здрав!

***

Колеги, книгата е чудесна, а Юли е много умен, способен и осъзнат. Това четиво ще Ви даде стойност.

Ваш,
Кирил Йовев,
webselo
 
Изглежда, че погрешно си ме разбрал. Харесвам и портокали, и ябълки, но не ми допадат изгнили.
 
Колега, стига си пожелавал на всички добро здраве, звучи все едно ги урочастваш или ги предупреждаваш нещо. За Юли ако ще 10000 семинара да е организирал за мен е важно не това, а материята която преподава да идва от негов личен бизнес опит и успехи, това е разликата. А девойката я зарежи, за всеки влак си има пътници момче, ще го осъзнаеш ама късно. Тя ако ти беше мераклийка и я сърбеше щеще да дойде и на селското бунище да си играйкате. Не си губи времето, не търси проблема в себе си, матриал много има.
 
Колега, стига си пожелавал на всички добро здраве, звучи все едно ги урочастваш или ги предупреждаваш нещо. За Юли ако ще 10000 семинара да е организирал за мен е важно не това, а материята която преподава да идва от негов личен бизнес опит и успехи, това е разликата. А девойката я зарежи, за всеки влак си има пътници момче, ще го осъзнаеш ама късно. Тя ако ти беше мераклийка и я сърбеше щеще да дойде и на селското бунище да си играйкате. Не си губи времето, не търси проблема в себе си, матриал много има.
Гледай Тонкин, гледай Тони Робинс ама БГ вариант - от всички в неговата индустрия, той е най-напред както име, така като опит.
За жалост покрай него се навъдиха всякакви чели няколко книги по приложна психология та се пишат лайф коучове, нам си какви духовни ментори/учители и личностни консултантни ...
 
Тони е поредния за който се чудя същото, всичко хубаво ама какво обучава хората да постигнат нещо, което той самият не е постигнал. Не знам Тони да е направил някакъв бизнес. Това че, е хванал някакви концепции и ги презентира не носи стойност. Виж ако Безос, Брансън и дори ако искаш Алекс Търнбул от Груув направят семинар ок.

И за да подкрепя какво имам предвид, ще дам пример със самия себе си. Имам бизнес блог от много години, в началото съм писал някакви отвлечени статии компилации с идеи, концепции и всякакви али-бали, сега пиша едни път на година, ама са статии с преживяно лично, тънкости които няма как да ги знаеш...това е ценно, другото всеки може да го компилира и презентира в хубава опаковка.
 
Тони е поредния за който се чудя същото, всичко хубаво ама какво обучава хората да постигнат нещо, което той самият не е постигнал. Не знам Тони да е направил някакъв бизнес. Това че, е хванал някакви концепции и ги презентира не носи стойност. Виж ако Безос, Брансън и дори ако искаш Алекс Търнбул от Груув направят семинар ок.

И за да подкрепя какво имам предвид, ще дам пример със самия себе си. Имам бизнес блог от много години, в началото съм писал някакви отвлечени статии компилации с идеи, концепции и всякакви али-бали, сега пиша едни път на година, ама са статии с преживяно лично, тънкости които няма как да ги знаеш...това е ценно, другото всеки може да го компилира и презентира в хубава опаковка.
Колега, човекът не е в бизнес развитие, а личностно - поне така е почнал, сега кой бизнес консултира си е за негова сметка - последните му продукти са ниво продаване - да събереш на платен лайф семинар над 2.5к хора за личностно развитие .... както и да го гледаш си е успех в БГ в индустрията, която е.
 
Тя ако ти беше мераклийка и я сърбеше щеще да дойде и на селското бунище да си играйкате.

Е, тва ми оправи деня. :D:D:D

Ако напишеш книга на тема ''Мъжът и жената интимно'', ще искам копие с автограф. :)

п.с. Радвам се , че Кирето is back. Пораженството не е типично за хората от пиринския край. :)
 
Е, мадам ти като жена кажи не е ли така, ако си мераклийка на някой, хич няма да ти дреме къде ще ти бърка под полата?

А относно Юли, можем да поспорим бизнес или личностно развитие, но за целта първо прочети частта За мен от сайта му.
 

Горе