Спешно блокиране на IP

wood

Well-Known Member
От сутринта от един ИП: 203.111.224.0 от Филипините постоянно ми влиза в сайта за обяви за САЩ.
При средно дневно около 300 импреси за днес до сега имам на 5300 импреси. Блокирах го с хатчес

order allow,deny
deny from 203.111.224.0
allow from all

блокирах го и от cPanel на хоста и пак в histats.com ми показва че продължава да влиза в сайта ми.
Дайте идея какво да правя.
 
От: Спешно блокиране на IP

Къде гледаш тези посещения?

В логовете на сървъра има ли посещения? Ако няма - значи само ти зарежда статистиките.

Според мен, ако провериш в логовете на сървъра, ще установиш, че няма посещения. Вероятно е с цел реферал спам (да ти излиза в статистиките, че имаш посещения от някакъв сайт, да щракнеш на него и да му направиш едно реално посещение).
 
От: От: Спешно блокиране на IP

Мисля че не е проблема в histats...защото в Адесенса също днес са се вдигнали импресите с около 3000. А и в histats ми отчита още 5 сайта а там всичко си е наред.
И сега гледам постоянно показва че на 10-15 секунди се посещава начална страница. Странно защо ИП не е блокирано.
 
От: Спешно блокиране на IP

като го блокираш по този начин той все още ще влиза в сайта ти, но ще получава HTTP response header 403 - т.е. Forbidden . Няма да стартира php процес, няма да вижда съдържание, а само забрана. Ако искаш да го блокираш на ниво мрежа, а не нив уеб сървър обърни се към съпорта на хоста. Едва ли имаш достъп до iptables или route
 
От: Спешно блокиране на IP

като го блокираш по този начин той все още ще влиза в сайта ти, но ще получава HTTP response header 403 - т.е. Forbidden . Няма да стартира php процес, няма да вижда съдържание, а само забрана. Ако искаш да го блокираш на ниво мрежа, а не нив уеб сървър обърни се към съпорта на хоста. Едва ли имаш достъп до iptables или route

Току що писах на супорта на Суперхостинг.
 

Горе