Според вас?

HavVvoC

New Member
Според вас, трудно ли ще е да се класирам на първа страница в гугъл за думи, за които излизат около 150к резултата? Приблизително, колко би ми струвало, това да бъде постигнато с чисто нов сайт? Сайта е (ще е) на български и е в развлекателната ниша, думите са много таргетирани. :)
 
погледни какви линкове (дали са от сайтове с висок PR, дали са за конкурентните думи) имат тези които са да речем в топ 5, какъв им е page rank-a на самите конкурентни сайтове. Ако не са много напред с материала би трябвало да не е толкова трудно. В бг все още лесно се пробива. Особено ако таргет е първа страница, а не първа позиция. Говоря от опит, защото постоянно правя такива експерименти.
 
най-добре дай димата да ти отговоря на въпроса по точно но до тук отговора ми е:

много лесно
 
е аз съм излизал [size=-1]492 000 резултата на 1та страница и след няколко дни в сандбокс и то само с 10 линка :d
[/size]
 
За да мога да му отговоря, трябва да знам ключовата дума.

entwickler , на теб ти написах това, защото това колко са резултатите не е съществен фактор, иначе може да се каже че е вярно(в почти всички случаи, но по тази тема има да се говори още много)
 
И според мен мисля че е абсолютно възможно, независимо от това какви линкове ти трябват и колко конкурентни са думичките ти. Само, както се спомена ти трябва малко повечко работа и време, както и търпение за да стигнеш в този топ 10.:)

Няма невъзможни неща, освен ако Г пак не реши да го играе със спам сайтове на топ позицийте. Но за щастие не съм виждал толкова много спам на топ позицийте в Бг Гугъла, явно не е симпатично за спамарите да го правят. :)

Успехи и вярвам че ако се работи - ще се получи.:)
 
аз също съм излизал за доста неща на първа страница при конкуренция над 300 000. И дори за мен границата с която преценявам да се захващам или не е около 600 000. Но при 13 000 става изключително лесно. Това имах в предвид
 
За бг пазара не е толкова трудно да го направиш, иначе преди време имаше оферта за топ 3 за гугъл САЩ оптимизиране за онлайн гемблинг 100 000$ :)
 
Ами аз се класирам 2-ри за ключова дума на бг пазара с 1 240 000 сайта. Не е толкова трудно.
за "прически" ли става дума, защото ако ограничиш страници на български дава 275000 резултата
 
по принцип entwickler е прав броя на конкуренцията няма голямо значение въпросът е как са оптимизирани и колко са играчи уебмастърите които ги въртят има лесни ниши с много резултати с много резултати и трудни с малко а истинкста конкуренция е топ 100 останалите сайтове обикновено дорри не ошпризират за този киурд просто се среща някаде в съдържанието им
 
кажи кой са думите,
оптимизирах един сайт за екскурзии и излиза на челни места за адски много думи с конкуренция от 500+ хиляди резултата само с onpage.
А сайта ми за коли излиза на челни места за думи с конкуренция няколко милиона резултата ...
 
Моят личен блог от подписа е на първо място за дума с 1 милион+ резултата (не питайте коя, не носи трафик).
Говорим за блог на 1-2 месеца...

Само от това колко резултата вади google.bg, не може да се каже дали ще е трудно.
 
Последно редактирано:
SSH_ON Твоя блог се ранква много добре, че и линковете които получих от него за 2 коментара, веднага ми бяха отчетени навсякъде (за разлика от линковете от директории). Просто използвам случая да ти пратя много много поздрави за блогчето, редовен читател съм му :)

Думата, за която ставаше въпрос в темата е (не се смейте) белот, белот онлайн, играй белот, играй белот онлайн и etc. Доста ми се ще да направя един такъв сайт, който да е по различен от фортегеймс и мисля, че ще имам успех, но още нямам успех с намирането на самата система...
 

Горе