Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

harkon

New Member
555141_307710219296285_100001719272075_732667_3511  51111_n.jpg


[video=youtube;knUSpUJMMeY]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=knUSpUJMMeY[/video]
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

При сива икономика от порядъка на 60-70% няма как да се извади точна статистика - единици са тия, дето се осигуряват на реалните доходи.
Така че е малко по-нагоре цифрата, не много ама пак.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Остави сивата икономика - масово извън големите градове (пък и в градовете също) хората работят за по 500-600 лв.
Тъй че на годишна база са си горе долу, колкото пише.. айде да не са 3500 евра,.. 4500 да са :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

А то в Румъния няма сива икономика ... :)
Срам за Бълхария.
Парите вместо да се връщат като заплати на хората отиват в джоба на няколко хиляди човека.

Ние сме роби и това си е, щом всичките ти пари отиват за да си платиш сметките и храната какво да си говорим ... това е дефиницията за роб.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Ами замисли се - всичките пари се изнасят навънка - почти всичките ни стоки се купуват. Дори тока бе ***** им царска... произвеждаме си го в Козлодуй, продаваме го на чужди фирми и те ни го препродават после за 10ина пъти повече пари.... Че уж да ни го доставят до домовете.

Не изнасяме почти никакви стоки, а всичко се внася - при това положение парите изтичат извън държавата, вместо да се вливат вътре.
 
Re: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Ами замисли се - всичките пари се изнасят навънка - почти всичките ни стоки се купуват. Дори тока бе ***** им царска... произвеждаме си го в Козлодуй, продаваме го на чужди фирми и те ни го препродават после за 10ина пъти повече пари.... Че уж да ни го доставят до домовете.

Не изнасяме почти никакви стоки, а всичко се внася - при това положение парите изтичат извън държавата, вместо да се вливат вътре.
То този модел се следва от всеки бизнес, за това търговците ни тук са яко напред. Вижте в мола какво става, маратонки на известна марка в SpotrsDirect-а са 2-3 пъти по-евтини, а и самият сайт се води търговец, не производител.

Тук големите терикати карат скъпи коли, които се карат само от топ бизнесмените на запад, тези на големите корпорации. Всеки новоизлюпен богаташ в БГ със скъпа и нова кола за няколко стотин хилки, за д аможе да изглежда успял и марцаланите да му се радват, а в същото време е умрял в кожата си терикат, който не би дал и 1000 лева за развиване на бизнеса си. Манталитетът е просто мам си джейс и това ни срива. Направо сами са си виновни, а от там и тръгва по веригата. Не можел да даде някакви не смешни пари за сайт, който да развие бизнеса му в интернет, а може да си купи последната Q7. Това какво ви говори, на мен много лошо ми говори. А както виждате служителите на са с големи заплати, но пък шефа си взима своето. :)

Даже се учудвам как още не сме фалирали. Но това е буквално благодарение на сивата икономика. ;)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Трябва да замина. Просто трябва. Губя си времето за ония дето си пълнят джоба.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Всички си знаем каква е истината, тук нещата са много зле. Охранители в Русе 180-200 лв. заплата 16 часови смени 400 лв. ако си с връзки :D, продавачаки в Русе 300-400 лева, офис асистент с английски и висше 300-400 лв., Зам. Управители 600-700 лв., Управители 1000 лв. и нагоре :) Единствено управителите и шефчетата взимат хубави пари, ама те са поставени лица с връзки повечето :) Ама без връзки работа не можеш да си намериш.

Повечето хора бачкат за 300-400 лв. Само сметките, пътя и храната ти са толкова. Баш като роби са всички хора. А работодателите харчат пари за глупости, а заплатите да вдигнат дума да не става. Това са моите наблюдения :)

Трябва да се направи нещо по въпроса, но не да се чака на политици. Ако никой не се съгласява да работи за такива пари, ще се вдигнат и заплатите. Ама той като знае, че след тебе 1000 човека чакат и го раздават като богове разбираш ли :)
 
От: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Всички си знаем каква е истината, тук нещата са много зле. Охранители в Русе 180-200 лв. заплата 16 часови смени 400 лв. ако си с връзки :D, продавачаки в Русе 300-400 лева, офис асистент с английски и висше 300-400 лв., Зам. Управители 600-700 лв., Управители 1000 лв. и нагоре :) Единствено управителите и шефчетата взимат хубави пари, ама те са поставени лица с връзки повечето :) Ама без връзки работа не можеш да си намериш.

Повечето хора бачкат за 300-400 лв. Само сметките, пътя и храната ти са толкова. Баш като роби са всички хора. А работодателите харчат пари за глупости, а заплатите да вдигнат дума да не става. Това са моите наблюдения :)

Трябва да се направи нещо по въпроса, но не да се чака на политици. Ако никой не се съгласява да работи за такива пари, ще се вдигнат и заплатите. Ама той като знае, че след тебе 1000 човека чакат и го раздават като богове разбираш ли :)

Самата истина... и само истината.. мога да кажа, че дори нещата стават по - лоши.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

С масов бойкот нищо няма да стане, просто щото няма как да стане масов бойкот. Кой ще се навие да си зареже работата за 400лв и да си остави децата гладни, надявайки се че и другите ще направят същото? Абсурд.

Траа да правим онлайн империи - внасяш пари отвънка, реинвестираш вътре, отварят се работни места.... И като дойде бесепар на власт да краде го убиваш с камъни.

Оня ден даваха по новините незнам в кой град беше фабрика за шивачки.... на по 200лв заплата и не им ги плащат и те се чудят що да правят. И ме хвана яд, че нямам парите да го направя иначе веднага бих ги хванал производство и износ в УК примерно. Аз понеже работата ми е такава, че постоянно ги гледам разни чужди магазинчета - една възглавничка 500евро, якенце - 10к минимум.... и купуват та се пръскат по шевовете.

Мали това толкова марджин има тука, че не е истина, просто няма кой да го направи.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

То хубаво гледаме заплатите какви са там, но е правилно да видим също и ценовите равнища. Тогава сравнението става обективно.

ECP_PLI_consumer_goods_2010_en.png
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

По мое мнение ако не е сивата икономика сме загинали, тя крепи държавата щото дори и сива пак влизат пари от там. Това, че заради сивата икономика сме на това дередже ми се види като оня лаф "на калпавият космонавт звездите му пречат". Па дори и да извадим резултатите от парите дето се плащат за заплати в сивата икономика да не мислите, че ще са по-различни нещата? :)

То хубаво гледаме заплатите какви са там, но е правилно да видим също и ценовите равнища. Тогава сравнението става обективно.

Бе и да ги сравнявам цените пак лъсва мизерията. С цигарите и алкохола не много добър пример ама карай...Е, цените им са 2-3 пъти по-високи (не на всичко има стоки да не изброявам дето са 2 пъти по-евтини че ще стане депресиращо) ама доходите им 18 пъти. Пак не сме на далавера? :mrgreen:

ПС: Пък за качество на стоките да не говорим. Оня ден гледах по Бунака 60% от млечните продукти не са от мляко ами от всякакви глупости, които на всичкото отгоре се внасят. :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Тъжно е... Вярно, че ценовите индекси на Запад са по-високи, но са по-високи максимум 3 пъти. А годишният среден доход е по-висок 15-20 пъти... И това със сивата икономика - всяка държава има такава. Това, че в България хората се определят винаги като 'тарикати' не значи, че сивата ни икономика е толкова голяма.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Каам ви бре, в мизерията има много бизнес възможности :) С тия смешни заплатки тука на по 200-300лв, ако успееш да го продадеш тоя труд навънка.... мамоооо... И хората ще си получават парите - всички предпоставки са налице, липсва човек, който може да го организира и да направи машината да заработи. Предприемача демек :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Тъжно е... Вярно, че ценовите индекси на Запад са по-високи, но са по-високи максимум 3 пъти. А годишният среден доход е по-висок 15-20 пъти... И това със сивата икономика - всяка държава има такава. Това, че в България хората се определят винаги като 'тарикати' не значи, че сивата ни икономика е толкова голяма.

говориш на изуст и много лесно се манипулирате всички.

Айде остави цените на запад - осреднено са еднакви с БГ - по-високи за услиги и по-ниски за почти всичко друго (за Англия специално).

Но заплатите не са това в таблицата.

От личен опит в ЮК- средна заплата ~1800 лири на месец, минмална ~1000 лири на месец. Над 2000 лири се води висока.

В Бг средна (вкл сива и черна икон.) 700 лв/м.

Къде видя, че на запад взимат 15-20 пъти повече?
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Агейнст пак ревеш неподготвен, хем усещаш че нещата не са като хората хем пак нямаш сърце да признаеш че твоите хора водят неадекватна икономическа политика и ефекта е на лице.

Ревеш че ни е голяма сивата икономика - Еми направете я бяла - Ама бяла икономика се прави със стимули не с наказания - Единственото което ви е в главата е как да създадете поредната регулация и контролен орган който да може да глобява - така бяла икономика не се прави.
Бяла икономика се прави като създадеш предпоставки на фирмите да им е по изгодно да са редовни вместо да се крият.

В онлайн бизнеса имало много потенциал ако си продаваш труда за навън - в това число спадат фриленсърството афилейтите адсенса и тн. - Ок обаче за да си редовен трябва да се изръсиш поне 3-4 бона първата година за да поддържаш тая фирма това е в пъти повече от необходимото на един човек работещ на запад и е непосилно за повечето хора стартиращи бизнес в БГ и какво се получава дори и да искаш да си редовен няма как да стане.

Тия дни влиза в сила поредното ви безумие новите касови апарати - статистиката сочи че малка част от фирмите са си купили такива - тоест зачертахте около една трета от едвам кретащите фирми плодовете ще ги берете в следващите няколко месеца.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Манта, ясно е че си тъп и бездарен, не се пени - мнението ми не беше насочено към такива като тебе, а към интелигентните и можещи хора. За твоята порода е ясно, че няма оправия и трябва някой да ви впрегне на каишка, че иначе правите глупости.

И не разбирам защо ми говориш на вашите това, вашите онова - това, че съм гласувал за ГЕРБ не значи, че им определям политиката, макар да я подкрепям за повечето работи. Какво ме обвиняваш за някакви неща, дето са били същите много преди аз да почна да гласувам. По времето, когато и ти си бил у Партията и не си направил нищо полезно. Сега ми се пените тука - ГЕРБ това, ГЕРБ онова.... Право да обвиняват имат само обикновените граждани - такива като тебе трябва само да мълчат и да гледат в земята, не да дават морал и акъл.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Както винаги елементарен - като няма какво да каже и почва да реве и обижда.

Горното ми мнение мисля че беше изключително балансирано и обосновано - отговора ти като на дете трети клас - то и на гербер интелекта как да е повече.

А за обикновените граждани не ме е особено грижа защото те явно са доволни от собственото си положение и си гласуват за ГЕРБ - така че тях няма какво да ги мисля. Горният пост беше насочен към хора които могат да осъзнаят за какво става въпрос ти определено не си от тях.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Мба, балансиран бил, да ти извадим ако искаш списък с хранилките, дето си ми сипвал да видиш кой кого храни като третокласник :)

Пак забута интересната тема в малоумната си посока - ГЕРБ били виновни, щото те свалили от власт - добре бе, чухме го това.
ГЕРБ са виновни, ще ги свалим да се върнеш ти. Че нали преди да дойде ГЕРБ държавата беше цъфнала, та вързала.

Само за 2008ма стопихте резерва с 4 милиарда.... пари, които никой не знае къде са. А сега ревете, че ГЕРБ съсипали икономиката, щото за цялото им управление резерва се е стопил с толкова. С тая разлика, че едното е в добри времена и за 1 година - другото за 3 години по време на криза....

Не ми се мисли какво щеше ако "простия" народ не ви беше изритал от властта - сега гърците щяха да изглеждат като райско кътче, в сравнение с нас.
 

Горе