Среднодневен оборот онлайн магазин

dino

New Member
Здравейте,

В момента имам "реален" магазин, чийто договор за наем изтича през есента. Нямам желание да търся и да оборудвам ново помещение точно през зимата и затова обмислям да "прехвърля" дейността онлайн. Обаче ме притеснява това, че не знам какви продажби приблизително мога да очаквам от онлайн търговия и дали с тях ще мога да покривам разходите си. В момента магазинът ми прави около 100 лв. оборот на ден. Интересува ме дали тази сума се води нормална, ниска или висока за интернет магазин. Ясно е, че това е субективно, но все пак трябва да има някакво средно ниво, което би могло да се очаква?

Поздрави!
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Здравейте,

Ако магазинът ти е бил на хубаво място и е правил този оборот - супер. Но това определено няма да е същото онлайн :)
Дори в началото съм сигурен, че няма и една продажба на ден да имаш. Разбира се зависи да ли ще продаваш бебешки дрехи или фитнес уреди. Каквото и да продаваш, вече ще имаш някаква конкуренция в интернет.
Също е много важно да избереш подходяща система и т.н
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Зависи какво продаваш, но ако решиш да го правиш за зимата, е добре да почнеш още сега, защото се изисква време за развитието на онлайн магазин и то най-вече за неговата оптимизация.А и оборота е субективно понятие, според мен е по-важна печалбата.
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Колегата webstil е прав!
Иначе, 100лв са и малко и много. Много е относително, ако стоката ти е търсена от хората може и много, много повече да правиш онлайн. Но на първо време пусни магазина, инвестирай някаква сума в СЕО, пиши качествени неща вътре в него и нещата ще си се наместят ;)
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Зависи какво продаваш. Администрирал съм няколко онлайн магазина и мога да ти кажа от опит за 3 различни магазина:
1. правеше около 7000 лв на месец.
2. правеше около 3 000 лв на месец
3. правеше около 300 лв на месец

Всичко е относително ....
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Започни с онлайн магазина преди да си затворил "реалния" магазин. Дори ти препоръчвам известно време да ги работиш и двата и да прецениш дали ще можеш само с онлайн магазин да си покриваш разгодите.
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Добре, мерси много за мненията и информацията. За мен алтернативата през зимата, така или иначе, е да почивам преди да отворя новия магазин, така че направо ще се захващам с онлайн проекта още сега. Просто исках да знам дали един разработен интернет магазин може да има прилични приходи, защото съм чувал, че основно се ползва като източник на допълнителни доходи, което за мен не би било идеално. От думите Ви разбирам обаче, че всичко зависи от времето и труда, които се влагат, така че това е добре. Ако имате допълнителни съвети или мнения, ще се радвам да ги споделите. Мерси отново на отзовалите се и успех в бизнеса!
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Зависи какво продаваш, но ако решиш да го правиш за зимата, е добре да почнеш още сега, защото се изисква време за развитието на онлайн магазин и то най-вече за неговата оптимизация.А и оборота е субективно понятие, според мен е по-важна печалбата.

Подкрепям това мнение както и повечето в темата. Всичко е доста относително, но конкуренцията в Интернет е много силна. Пожелавам ти успех. :)
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Колкото повече инвестираш - толкова повече ще печелиш. Така стоят нещата в интернет :)
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Така както си задал въпроса няма как да получиш отговор... оборота може да е от нула до милиони.

Все пак преди да се заемеш с онлайн магазина и да загубиш време и пари си отговори на следните въпроси:

1. Стоката която ще продаваш става ли за онлайн търговия, защото в интернет търговията е важно да има търсене онлайн на това, което ще продаваш. Има и стоки, които не стават за онлайн търговия - ако имаш месарски магазин ще ти е трудно да продаваш онлайн :)

2. Провери работещите към момента онлайн магазини предлагащи продукти като твоите и си свери цените с тях, защото онлайн купувачите обичат да сравняват и ако не можеш да се доближиш до цените на конкуренцията - просто не тръгвай да правиш магазина. Друг е въпроса ако продукта ти е уникален и не се предлага от други, но надали случая е такъв.

3. Направи си сметка на разходите за SEO и реклама, защото да имаш онлайн магазин не означава автоматично, че всичките ти потенциални клиенти ще те намерят когато търсят продуктите ти. Към тези разходи добави и заплати, осигуровки, склад, офис или каквото там ще ти трябва , за да организираш бизнеса.

Има и много други детайли, но това е основното за начало...
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Мерси много за полезната информаиця на всички!
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Имам същият проблем абсолютен ЮЗЪР съм отварям в момента инернет магазин имах
17 години магазин галерия за Източно изкуство имам си клиентела в смисъл, че в момента дори през Фейсбук и Скайп пазаруват,
защото си познават стоката и нямат дилеми за това,обаче губя по вазрастните клиенти,които не ползват интернет.
Моля за съвет колко бюджет трябва да предвидя за SEO ?
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Имам същият проблем абсолютен ЮЗЪР съм отварям в момента инернет магазин имах
17 години магазин галерия за Източно изкуство имам си клиентела в смисъл, че в момента дори през Фейсбук и Скайп пазаруват,
защото си познават стоката и нямат дилеми за това,обаче губя по вазрастните клиенти,които не ползват интернет.
Моля за съвет колко бюджет трябва да предвидя за SEO ?

Щом не ползват интернет, дори и да си плащаш за оптимизация те пак няма да те намират. Предполагам си знаеш клиентите. Като възраст, пол, професии и т.н. Опитай се да разшириш в този диапазон. За вързастните клиенти веднага се сещам, че може да се направи простичък каталог, които да се изпраща по пощата или куриер например.

п.п. Минко може да каже много неща по темата, има доста опит и "старо куче" в онлайн бизнеса. :)
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

100 лв оборот не е ли прекалено малко - спрямо разходите и то къде отива маржа за собственика
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

100лв не са никак малко пари! Много зависи от това с каква надценка продаваш продуктите си.
Аз също те съветвам да направиш онлайн магазин идните дни, за да може да се оптимизира до зимата и евентуално да ти стане постоянен доход.

Поздрави,
ПП - Какви продукти продаваш ?
 
От: Среднодневен оборот онлайн магазин

Знаейки надценките на дрехи напр. 100% при 100 лв оборот/ден имаш 50 лв надценка. От тях - надник на поне една продавачка към 20 лв, ток, вода, наем други, и ако ти остават 30лв печалба си ОК.
При онлайн за да да имаш тая печалба от 30лв трябва да продадеш стока за 60.
Прави си сметката относно бройки и цени.
 

Горе