Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

ivelin123

Active Member
Здравейте. Имам идея след време да си направя сайт за аксесоари за телефони. Имам човек който може да изготви дизайна на сайта. Четох, че ще ми трябва домейн и някой който да хоства сайта. Може ли да ми кажете приблизително колко струват тези две неща ? Знам и че едно от най-важните неща, дори може би най-важното е рекламата на сайта. Има ли фирми които предлагат такива услуги за реклама в интернет например, и на какви цени са те ? В момента съм поръчал 5 калъфа за телефони от ebay. Всеки калъф ми излиза около 6 лева. Ако си направя онлайн магазин, ebay ли е правилното място ?
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Да, аз сега го имам като идея и гледам да събирам и да търся информация.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Не съм запознат с доставките от Китай и за това не ти пиша, но определено от Ебей са скъпи. Търси инфо за доставки Китай-България, това ти е най-важното към момента.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Четох за dropshipping-a и мисля да се ориентирам към него. Ще потърся още информация из форума. Намерих този сайт http://www.focalprice.com/ Те предлагат dropshipping. Знаете ли дали е надежден ?
 
Последно редактирано:
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Предполагам, че говориш за дропшипинг в чужбина защото в БГ такъв няма почти де има така наречения модул при спиди и триъгълна логистика при еконт което си един вид куриерски дропшип:)
Според мен идеално място за изява първоначална докато натрупаш опит е ОЕЛЕКСА за БГ, а в ИБЕЙ с китайската мафия едва ли ще можеш да се състезаваш:)
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Идеята ми е да си направя сайт или за първо време обяви в olx. Искам да продавам на български клиенти, а не в чужбина. Само от чужбина е доставчика.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Ако имаш сериозен дропшипър на които може да се разчита едното не пречи на другото оелекса, магазин обяви и всичко каквото ти хрумне.
Обаче сещаш се, че никой от БГ няма да ти чака стоката седмица то това е идеята на дропшипинга, дропшипър там ъдето са и купувачите за да не чакат, иначе с контейнер и налична стока на склад
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Намерих този focalprice.com. Там продават телефони, аксесоари за телефони и такива подобни неща. Ще опитам да намеря малко повече информация за този сайт. Ако има някой който си е поръчвал може да сподели нещо. Този сайт трябва да има dropship за България нали ?
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Има, но доставката няма да е под 1 месец. В България, за да си коректен, изпращаш стоката на същия ден, за да може утре да е при клиента. Забрави за дропшипа от чужбина за БГ. Или купувай големи количества на един път и от тук да ги изпращаш или се насочвай към търговията извън БГ.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Той има ли dropship за България ? И ако има за колко време приблизително пристигат нещата ?
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

За България не знам. На дали. Нещата пристигат най много до два дни.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Щом идват бързо, то ще може да се направи нещо подобно на dropshipping. Например пускам обява, някой си поръчва нещо от мен, а аз след това го взимам от alibaba и го пращам.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Alibaba не мисля, че има търговци от БГ. Но и да намериш, във пратката ще има фактура, която ще е различна от твоя сайт. И това е проблем. Може да се избегне като отбележеш, че продукта е подарък, но се оскъпява. В БГ няма да намериш дропшипър.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

А това Min.Order Quantity: 300 Piece/Pieces какво означава ? Може би минималното количество което мога да поръчам е 300 ли ?
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Точно така, минимална бройка.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Забрави, просто намери пари и поръчай в големи количества и стани ти дропшипер :) , другото е мишкарско и пратките се бавят различно време, не си струва.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Аз свързвам алибаба с 40-те разбойника искам не искам все тва ми се върти в главата:), не знам ква е точно идеята на собствениците на сайта, ама е факт, че лесно се помни:)

Контейнери монтейнери това е дебела работа аз до колкото разбирам сега тръгваш и не си готов да вкараш няколко хилядарки в стока, а и няма смисъл според мен защото некой работи може да си останат вечно твои.
Защо не пробваш с вносители в БГ , защо искаш да внасяш от чужбина мислиш, че е по-изгодно да може би е така, но според мен като за начало по добре 1 лев печалба отколкото да се вкараш примерно с 10 хилядарки.

Бях загледал преди малко стани богат не бях чувал за ирландеца направил първия си милион от износ на пръст за САЩ, за въздух в консерви бях чувал, ама за пръст, явно съм назад с матряла:)

Така, че ако ти хрумне нещо интересно може да експериментираш.
Май са отплеснах:)
Ето примерно вносители на аксесоари за телефони с които съм работил:
Инфотел 2000
Кан мобайл
Селфон и т.н.т.
 
От: Стартиране на онлайн магазин за аксесоари за телефони.

Мисля, че от Китай са по-изгодни. Аз си поръчах от ebay 5-6 калъфи като за начало, за да видя какво ще стане. Четох преди и за контейнери, но за там трябват много пари, а и много стока. Това да поръчам повече стоки и да съм дропшипер също е добра идея. Тези стоки обаче на кой мога да ги продам, на търговци или просто на клиенти, но пък на значително по-ниски цени ?
 

Горе