Старт на affiliate сайт

ivelin123

Active Member
Здравейте. След доста четене във форума реших да започна да работя по афилиейт сайт. Надявам се да ми помогнете със създаването. :) Все още не съм избрал точно за какво да бъде сайта, но имам някои идеи от които може би ще избера една. Идеите ми са за сайт за компютри, игрови конзоли, телефони, телевизори или компютърни игри. След прочетеното разбрах, че ще трябва да си купя домейн и хост от някоя фирма. Видях също и безплатни домейни, но като цяло няма смисъл от тях. Знам, че трябва да си изтегля темплейт и да го редактирам, за да е по-различен от стандартните. Въпроса ми е как да започна сайта от самото начало ? Трябва първо да си изтегля темплейт, да го редактирам както трябва, и след това вече ли да си купя домейна и хостинга ? За сега около сайта това ми е питането. Като направя сайта ще го добавя в афилиейт програма. Иначе се регистрирах в програмата Cash Critter, за да видя какви темплейти и банери има. Там обаче има банери само от сорта на "how to unlock iphone". Темплейтите също са свързани с тази тема. Аз обаче нямам желание да правя сайт по тази тема. Трябва ли да избера друга програма, или може да се променят тези банери ?
 
Здравей. Защо да не помогнем? :)

Първо. Да, ще е нужно да си вземеш хост и домейн. В момента има даже игра въя форума ни за безплатен хостинг. Ако си ОК с английския и имаш желание, може да се пуснеш.

За аф. програмата. По-добре виж какво има в shareasale, clickbank, cj, защо не и Amazon.

Виждам го с един WordPress или друг CMS, тъй като ще ти се наложи да слагаш страници и постове.

Ако нещо друго има. Питай ни. ;)
 
От: Старт на affiliate сайт

Ще поразгледам за тази игра за хост. Иначе ще е по-добре да си направя блог, отколкото сайт, така ли ?
 
От: Старт на affiliate сайт

Гледам,че си начинаещ и моя съвет е да се откажеш веднага от нишата с електрониката.Най-пренаситената е и са най-малки комисионните.Adult,gambling,electronics ги отпиши веднага-само ще си изгубиш времето.
 
От: Старт на affiliate сайт

Мисля и за фитнес сайт. За различни диети, протеини и други. Гледам и че са доста успешни.
 
Мисля и за фитнес сайт. За различни диети, протеини и други. Гледам и че са доста успешни.

Не е лоша идея. Има много афилиейт програми за хранителни добавки, диет програми, упражнения и прочие. ;) Ако нещо се сетиш, пиши ни за това.

Дали ще е сайт или блог, зависи какво целиш. Защо не сайт с блог към него. Има различни опции. ;)
 
От: Re: Старт на affiliate сайт

По принцип къде ще оперираш?На англо-говорящия пазар или на българския?Health,fitness нишите също не са за препоръчване за начинаещи,особено в англо-говорящия пазар,но ако се мислиш за добър опитай.Не искам да те отказвам ами просто да те предпазя от това да не останеш разочарован.На амазон програмата е добра,особено ако можеш да направиш 10-20 сайта с СЕО контент в тях.Ето ти няколко темички за четене в които се обяснява как става:
http://www.blackhatworld.com/blackh...-amazon-affiliates-journey-stable-income.html

http://www.blackhatworld.com/blackh...ultimate-amazon-thread-mark-2-q-good-bad.html

Най-вече трябва да четеш за longtail keywords.
 
От: Старт на affiliate сайт

Предпочитам на англо-говорящия пазар. При българския няма голям смисъл. Все още не съм решил на 100 % коя тема да избера за сайта. Като цяло гледам да е някоя тема която на мен и да ми хареса и да се занимавам поне малко с нея. Ще разгледам и тези теми в blackhatworld.
 
Re: От: Старт на affiliate сайт

Предпочитам на англо-говорящия пазар. При българския няма голям смисъл. Все още не съм решил на 100 % коя тема да избера за сайта. Като цяло гледам да е някоя тема която на мен и да ми хареса и да се занимавам поне малко с нея. Ще разгледам и тези теми в blackhatworld.

Да, прав си. За БГ пазара няма не само смисъл, но какво реално ще продаваш на хората тук, използвайки аффилейт програми, които на бг пазара дори и още не са стигнали нивото на чуждестранните. ;)

И ако имаш нужда от хост, имаме игра, в която не само може да си потренираш инглиша, но и да вземеш хостинг план за новия си проект. ;)
 
От: Старт на affiliate сайт

Хубава тема ми се струва нещо от социалната сфера - благотворителност или някакви съревнования с тестове за интелигентност... Някакви такива щуротии :)
 
От: Старт на affiliate сайт

А къде мога да намеря играта за хост ?
 
От: Старт на affiliate сайт

Активирал съм Adblock и за това сигурно не ми се появяват банерите. Ще разгледам играта и може да се опитам да направя нещо :) Иначе за моя сайт се спрях на acai berry продукта. Мисля тези дни да закупя и домейн. Реших да изполвам market health програмата. Ако реша да правя информационен сайт както blinky ме посъветва, пак може да е с тази програма нали ? Информационният сайт предполагам няма да има много картинки, а повече описание на продукта и банери отстрани, или греша ?
 
Re: От: Старт на affiliate сайт

Активирал съм Adblock и за това сигурно не ми се появяват банерите. Ще разгледам играта и може да се опитам да направя нещо :) Иначе за моя сайт се спрях на acai berry продукта. Мисля тези дни да закупя и домейн. Реших да изполвам market health програмата. Ако реша да правя информационен сайт както blinky ме посъветва, пак може да е с тази програма нали ? Информационният сайт предполагам няма да има много картинки, а повече описание на продукта и банери отстрани, или греша ?

Супер, пак си го включи, като утре започне форума и пари да раздава. :)

Продуктът, на който си се спрял, е добър. Направи си един продуктов, информационен или ревю сайт. Но ако трябва да съм честен, ако ще се съсредоточиш около него и прецениш, че няма да се вместиш в 10 страници, започни да изграждаш сайт на някой популярн CMS.

Всеки сайт има картинки, но това реално няма да е голям проблем, по-големият проблем идва от това да се генерира качествени и хубаво съдържание. ;) Информационния сайт ще ти даде предимство в 2 насоки - ясно обособен източник и доста голямо "вертило" от кл. думи, с което ще "лепиш" посещения като мухи. ;) Зарежи ги тези банери, продавай чрез Sales-Copy, с банерите само ги насочвай към него. ;) Това е стратегията. А от там към ордър страницата. ;)
 
От: Старт на affiliate сайт

Това sales-copy означава, че трябва да имам бутон Buy now или нещо от сорта, нали ?
 
От: Старт на affiliate сайт

Мисля и за фитнес сайт. За различни диети, протеини и други. Гледам и че са доста успешни.

Ако създаваш сайт на тематика фитнес ми пусни един ЛС ще ти дам един американски сайт за хранителни добавки, който има много хубава афилиейт програма.
 
От: Старт на affiliate сайт

Вече окончателно избрах темата за която ще е сайта. Тези дни ще поръчам домейн и хост. Реших сайта да бъде информационен и ще използвам Wordpress. Affiliate програмата най-вероятно ще е Market Health. Имам обаче едно запитване. Първо трябва да направя сайт и след това да се включа в програмата, или първо трябва да се включа в програмата и след това да направя сайта ?
 
От: Старт на affiliate сайт

Ако създаваш сайт на тематика фитнес ми пусни един ЛС ще ти дам един американски сайт за хранителни добавки, който има много хубава афилиейт програма.


може ли да ми я пратиш да я видя :)
 
Re: От: Старт на affiliate сайт

Вече окончателно избрах темата за която ще е сайта. Тези дни ще поръчам домейн и хост. Реших сайта да бъде информационен и ще използвам Wordpress. Affiliate програмата най-вероятно ще е Market Health. Имам обаче едно запитване. Първо трябва да направя сайт и след това да се включа в програмата, или първо трябва да се включа в програмата и след това да направя сайта ?

Да, първо виждаш нишата, конкурентите, какво реално ще предложиш в тази ниша като решение. Намираш и се регистрираш в дадената програма, защото все пак е хубаво да видиш и дали има това решение, което искаш да предложиш - продукт за трафика ти. След това си правиш сайта и си вграждаш афилиейт програмата под една или друга форма. Аз лично го правя чрез две - банери тук там, където има места и ревюта, които да са повече селс. :)

Моя съвет е да се включиш към програмата преди това, а дори и да не почнеш - то си е фри и ще разгледаш какво предлага. Няма никакъв проблем дори да се запишеш в няколко, алтернативни на тази, която си избрал. Може да си харесаш и в другите нещо. ;) Ако искаш пиши ми на лично или тук, да ти хелпна с каквото мога. Ще се радвам да помогна. И все пак си струва много това с афилиейтинга.
 

Горе