Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

5ROVBABY

Active Member
Рейтинг - 90.5%
19   2   0
Дойде времето и аз да се престраша да пиша статии на български с цел продажба, а не само за лични нужди. Това мое решение е породено от факта, че искам да натрупам колкото се може по-бързо известен капитал, който да се опитам да увеличавам постепенно и константно в близкото и далечното бъдеще. Най-хубавото от всичко обаче е, че писането на статии ми носи удоволствие. Имам себе си за грамотен човек и смятам, че нивото на статиите е високо. Ще се постарая да приемам градивната критика и да си вадя нужните изводи за допуснатите грешки, като разбира се не ги повтарям в бъдеще.
Относно статиите. Набелязал съм няколко английски сайта, от които си избирам публикации, които считам за интересни. Превеждам ги и ги "доукрасявам", за да са напълно разбираеми за българските читатели.
Старая се цените на статиите да са конкурентно способни и да отговарят на качеството. За момента 1 стотинка/дума ми се вижда добра сделка. Иначе казано 100 думи/1 лев.
Често ще ъпдейтвам темата с нови статии, като освен това се надявам да намеря клиенти за "поръчкова" работа.
Тъй като темата "бизнес" и всичко свързано с нея ми е интересна и приятна, реших да се насоча към тази област. Няма да се наемам да пиша статии на каквато и да е друга тематика, защото просто не се чувствам достатъчно добре подготвен.
Засега имам написани няколко статии, като 2 от тях ще предоставя за ревю на някои от топ членовете на форума (50+ реп,100% iTrader).
С удоволствие ще отговоря на всички въпроси и ще приема и обмисля мненията ви. Държа да отбележа, че съм отворен за градивна критика от всякакво естество.
Ето ги и въпросните статии.

Често срещана грешка относно личните финанси на младите предприемачи.
Три лесни трика за подобряване на паметта. - ревю копи
Правите ли всичко възможно нещата да се случат или просто стоите и чакате?
Пет грешки във Фейсбук. - ревю копи
Как се справяте с това което ви се изпречи на пътя? - използвана
Шест съвета относно това как да останете заредени с енергия.


Моля, потребител, който иска ревю копи да напише тук в темата заглавието на статията.
 
Последно редактирано:
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Аз ще пиша на ЛС с едно предложение. :wink:
Предложението наистина е интересно и в интерес на истината ми допадна. Смятам, че е справедливо и така ще се придобие реална представа дали предлагам нещо качествено. Изпратих отговор на ЛС.
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Пет грешки във Фейсбук.
Можеш да ми пишеш на лично, за да ти дам скайп и да ми изпратиш статията. Имам се за грамотен човек (поне на средно ниво), работя предимно с фейсбук, така че с удоволствие ще си кажа мнението, както за стил/правопис, така и петте грешки :)
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Прегледах статията на момчето. Основният му недостатък бе, че явно е бързал, като я е писал и имаше някакви грешки от недоглеждане - изтървана запетайка, сляти думи (2 двойки), ненужни шпации (1) и една ненужна точка. Две от изреченията лично на мен не ми звучаха добре, затова бих ги написал по друг начин. Това е общо взето - нямаше фрапиращи правописни и граматически грешки, нямаше фрапиращи грешки като цяло. Статията, като съдържание, беше хубава и увлекателна.

Препоръката ми към него е да не бърза, а да отделя нужното време за проверка на всяка статия, след написването и. Мнението ми е субективно и лично мое. Смятам, че момчето може да стане перфектен, ако поработи и се усъвършенства. Желая му успех.

Обща оценка - 8/10
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Благодаря на колегата "redrum" за ревюто. Приемам градивната му критика и както съм написал в първия пост - ще направя необходимото за да не повтарям грешките си.
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Предложението наистина е интересно и в интерес на истината ми допадна. Смятам, че е справедливо и така ще се придобие реална представа дали предлагам нещо качествено. Изпратих отговор на ЛС.

REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта :|
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Нова статийка на хоризонта.

Колко пари да отделите за бизнес пътуването си? - продадена
 
Последно редактирано:
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Някои моменти от статията са извън моята "комфортна зона", но все пак ще рискувам и ще я предложа.

Българите обичат да инвестират в превозни средства. - 688 думи
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Как да превърнеш себе си в онлайн експерт? - 846 думи
 
От: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Реката през пещерата. - 593 думи
 

Горе