Статистически анализ на линкове (tool)

hatre

Active Member
Трябва ми програма, в която да вкарам ръчно всички линкове на сайта си:
  • от кой домейн е линка
  • към коя страница сочи
  • какъв му е анхора
  • друг и парламенти
След това да мога да си вадя справки и евентуално графики, за да знам как да продължавам. Без значение кой как го прави, аз искам да си следя всичко и да слагам равномерно линкове към вътрешни страници и различни анхори.
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Като за начало: http://moz.com/blog/how-to-check-which-links-can-harm-your-sites-rankings

Google WMS, Opensiteexplorer, Ahrefs, MajesticSEO... и т.н. и т.н.
Издирваш всеки възможен сорс, от който да си свалиш беклинковете. После ги сортираш в Excel. Филтрираш си ги както желаеш и си правиш таблици и каквото още желаеш. :)

Другия вариант е директно да ползваш някои подобен инструмент (Ahrefs на мен ми харесва), но в 99.99% от случаите ще се наложи да си платиш. А и не е ръчно, както ти искаш. Респективно остава варианта по-горе - Excel.
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Тези Opensiteexplorer, Ahrefs, MajesticSEO не виждат всички линкове и за това тях не ги ползвам, за мои сайтове на който съм си записал предварително линковете. А при тях не знам да има опия да кача Excel, а то само на ми направи статистиката.
Аз мога да ги сложа в Excel, но там трудно може да се направи нещо като: изведи ми всички страници от сайта ми, които нямат бак линкое; към коя страница колко линка имам, какви са анхорите... стават по 10 колони, брой редове, равен на броя на страниците в сайта ми и всичко е мега неподредено и непрегледно. За това искам някакъв софт, който да прави специални това, ако не намеря ще си направя такъв, после може да го пусна тук, да ме наредят всички колко некадърен „програмист” съм и колко бъгове има :D Ама като знам че ще го правя няколко седмици хич не ми се захваща
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

То и в GWT ги няма всички, та там ще да ги има. Хич да не ти пука линковете на са най-важното говорили сме си много пъти за това.
Тези Opensiteexplorer, Ahrefs, MajesticSEO не виждат всички линкове и за това тях не ги ползвам, за мои сайтове на който съм си записал предварително линковете. А при тях не знам да има опия да кача Excel, а то само на ми направи статистиката.
Аз мога да ги сложа в Excel, но там трудно може да се направи нещо като: изведи ми всички страници от сайта ми, които нямат бак линкое; към коя страница колко линка имам, какви са анхорите... стават по 10 колони, брой редове, равен на броя на страниците в сайта ми и всичко е мега неподредено и непрегледно. За това искам някакъв софт, който да прави специални това, ако не намеря ще си направя такъв, после може да го пусна тук, да ме наредят всички колко некадърен „програмист” съм и колко бъгове има :D Ама като знам че ще го правя няколко седмици хич не ми се захваща
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

То и в GWT ги няма всички, та там ще да ги има. Хич да не ти пука линковете на са най-важното говорили сме си много пъти за това.
хаха да знам че си цифроман, говорили сме много пъти за това, все пак докато се бута един сайт, трябва да се правят тестове с друг, то не се знае от къде ще изгрее, че то/тя гг не излезе от цикъла си направо не знам какво да го правя вече
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

И той като мен, ама трябва да се следва правилното. :)
хаха да знам че си цифроман, говорили сме много пъти за това, все пак докато се бута един сайт, трябва да се правят тестове с друг, то не се знае от къде ще изгрее, че то/тя гг не излезе от цикъла си направо не знам какво да го правя вече
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Трябва ми програма, в която да вкарам ръчно всички линкове на сайта си:
  • от кой домейн е линка
  • към коя страница сочи
  • какъв му е анхора
  • друг и парламенти
След това да мога да си вадя справки и евентуално графики, за да знам как да продължавам. Без значение кой как го прави, аз искам да си следя всичко и да слагам равномерно линкове към вътрешни страници и различни анхори.

В твоя случай, това е най-доброто: http://www.inspyder.com/products/BacklinkMonitor/Default.aspx

Има всевъзможни филтри, генерира много добри графики и report-и в pdf и csv.

Ето и малко скриинове на някои от опциите му: http://www.inspyder.com/products/BacklinkMonitor/BacklinkMonitorScreenshotGallery.aspx
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Мерсаж ще го видя, значи backlink manage , backlink Monitor се казвало.
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Аз като го купувах бях намерил код за $10 остъпка, така че кажи, ако тръгнеш да го взимаш, да се разтърся за кода.
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Аз като го купувах бях намерил код за $10 остъпка, така че кажи, ако тръгнеш да го взимаш, да се разтърся за кода.
Принципно пари давам в краен случай, ще потърся нещо подобно, защото нямах идея с какви думи да търся програмата. CuteRank и нея я ползвам безплатно да много акаунти, което се изисква да се плати, но понякога се намират врътки
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Колегга, ако не ти ее проблем опиши как може дахсе врътне cuterank, че за сега 75$ са ми множко, пък взеха да стават повече сайтовете...
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Как тайна е :D
Малко играчка, но става

Вариант 1:
отиваш в папката на програмата: C:\Program Files\CuteRank където има файл data.db. В него се съхраняват данните са сайта. Правиш си няколко папка със Сайт1 Сайт2.. в които да седят фаловете data.db. Като пускаш Сайт1 местиш файла в C:\Program Files\CuteRank ъпдейтваш, спираш програмата, връщаш го пак в палката и после така правиш с др. сайтове. Понеже аз на 5-6 сайта проверявам по 4 кл. думи това не отнема повече от 10 минути сутринта. Лошото е че файла пази само 1 сайт и трябва да местиш, не може да гледаш всички сайтове на 1 път.

Вариант 2:
Правиш си акаунти на компа, - Сайт1, Сайт2..
Инсталираш CuteRank няколко пъти в различни папки на копа C:\Program Files\CuteRank1 ; C:\Program Files\CuteRank1 ...
Цъкаш дясно копче на иконката от която пускаш CuteRank, даваш “Run As…”
В username избираш акаунт от компа и пишеш паролата
По този начин пускаш различни инсталации на програмата, които вървят едновременно и индивидуално, иначе с 1 акаунт не може да пуснеш различни инсталации на програмата – както програмата мултискайп само че тя прав 1 акаунт на компа и с него пуска колкото си иска, но не знам това как се прави за произволна програма
 
Последно редактирано:
От: Статистически анализ на линкове (tool)

абе аз такива неща си ги записвам в ексел или в гоогле документи си правя таблички, май човека такова нещо иска, не беклинк чекер програми
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Как тайна е :D
Малко играчка, но става

Вариант 1:
отиваш в папката на програмата: C:\Program Files\CuteRank където има файл data.db. В него се съхраняват данните са сайта. Правиш си няколко папка със Сайт1 Сайт2.. в които да седят фаловете data.db. Като пускаш Сайт1 местиш файла в C:\Program Files\CuteRank ъпдейтваш, спираш програмата, връщаш го пак в палката и после така правиш с др. сайтове. Понеже аз на 5-6 сайта проверявам по 4 кл. думи това не отнема повече от 10 минути сутринта. Лошото е че файла пази само 1 сайт и трябва да местиш, не може да гледаш всички сайтове на 1 път.

Вариант 2:
Правиш си акаунти на компа, - Сайт1, Сайт2..
Инсталираш CuteRank няколко пъти в различни папки на копа C:\Program Files\CuteRank1 ; C:\Program Files\CuteRank1 ...
Цъкаш дясно копче на иконката от която пускаш CuteRank, даваш “Run As…”
В username избираш акаунт от компа и пишеш паролата
По този начин пускаш различни инсталации на програмата, които вървят едновременно и индивидуално, иначе с 1 акаунт не може да пуснеш различни инсталации на програмата – както програмата мултискайп само че тя прав 1 акаунт на компа и с него пуска колкото си иска, но не знам това как се прави за произволна програма

Леле супер си. Имаш репче от мен. Ще го пробвам. Малко е играчка, ама като сайта ми няма толкова приход на година как да ги дам тези пари.

А няма ли да работи ако във всяка папка има по дено копие на exe файла. Би трябвало да стане, и просто си правиш една папка на десктопа и си ги рънваш без да местиш. Ще го пробвам след малко, че се мъча с един гугъл логин бутон за phpbb3.
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Сега пробвах 2-рия вариант, то всеки акаунт на win си отваря неговия cute rang, без значение на коя от всички инсталации цъкаш. Когато направи 1 инсталация, я отваряш с един акаунт и той вече win помни коя е ползвана и само нея ти отваря.
Може да си напълниш win с акаунти на сайтове и като дойде някой твой приятел, да ти каже еее ти хептен си се сбъркал :D
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Как тайна е :D
Вариант 1:
отиваш в папката на програмата: C:\Program Files\CuteRank където има файл data.db. В него се съхраняват данните са сайта. Правиш си няколко папка със Сайт1 Сайт2.. в които да седят фаловете data.db. Като пускаш Сайт1 местиш файла в C:\Program Files\CuteRank ъпдейтваш, спираш програмата, връщаш го пак в палката и после така правиш с др. сайтове. Понеже аз на 5-6 сайта проверявам по 4 кл. думи това не отнема повече от 10 минути сутринта. Лошото е че файла пази само 1 сайт и трябва да местиш, не може да гледаш всички сайтове на 1 път.
А защо не си драснеш един bat файл, който да ти мести файловете с параметър и да си извадиш шорткът за всеки един сайт?
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

А защо не си драснеш един bat файл, който да ти мести файловете с параметър и да си извадиш шорткът за всеки един сайт?
Не мога да зацепя какво ми говориш? Имаш предвид bat файла да мести data файла и различните бат файлове да местят своите data файлове? Много съм добър в обясненията :)
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Не мога да зацепя какво ми говориш? Имаш предвид bat файла да мести data файла и различните бат файлове да местят своите data файлове? Много съм добър в обясненията :)
Батчето получава като параметър името на файла, премества го, стартира ти cuterank итн. Даже може да се направи и да ти го връща обратно.
Правиш си съответния брой шорткъти като посочваш различните файлов и voila спестяваш си излишна работа.

А аз понеже съм много мързелив, обичам автоматизацията :D
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

Да но не е голям проблем като ги местя ръчно 5-5 файла, така или иначе чакам и програмата да анализира. Ако е с профили в win става само с пускане на файла под различи лузъри, без нищо да се мести, само не знам дали няма опция в пропъртис по подразбиране да пуска определен юзър и така да цъкам на 5 икони
 
От: Статистически анализ на линкове (tool)

На шорткъта към програмата се поставя това и с различните шорткъта се отравят различни програмата за всеки сайт:

Код:
C:\WINXP\system32\runas.exe /user:UserName /savecreds "C:\Program Files\CuteRank1\CuteRank.exe"

/user:UserName - UserName e името на акаунта на win
/savecreds - това сейва паролата, един път като се напише после при всяко стартиране няма да иска парола

Това май е най-мързеливия начин, само да си напрвя 5 акаунта
 

Горе