Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Unwise

Well-Known Member
Писна ми да гледам как някоя бизнес група се намърдва да стане рекламен посредник като се подмазва на рекламодателите с прекалено ниските цени за реклама и така се подиграва на издателите, които се опитват да правят нещо стойностно. Да, на тези "босове" им е все едно какви пари изкарват издателите, тъй като те си избиват парите от бройката будали. Ето защо реших да кажа КРАЙ! Много от услугите, които поддържам струват немалко пари и дори на международно ниво малко сайтове ги предлагат в толкова свободен (т.е. неплатен) вид. Ако реша, че моите домати струват 1,20лв, то няма да ги продавам на някакви си посредници изкупвачи за 0,20лв. Ако пък не ми харесват цената, то ще ги хвърля, но няма да им ги дам за толкова малко. Ето защо бия шута и на Гугъл. Ще продавам рекламата си ИЗЦЯЛО ДИРЕКТНО. Ако няма достатъчно рекламодатели, ще рекламирам каквото ми харесва или ще дам рекламните площадки за благотворителност. Така хем ще има някакъв смисъл от рекламите, хем няма да пълня джобовете на такива, които ми се подиграват с жълти стотинки. За момента съм махнал абсолютно всички реклами докато изготвя новата система за управление на рекламата.

Ако сте съгласни с мен и не ви е жал за жълтите им стотинки, направете като мен и се включете в тази моя стачка непродавайки рекламата си за подигравателни суми. Все пак рекламата се води скъпа стока и е срам да се продава за стотинки.
Поздрави и дано справедливостта надделее!
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Напълно те подкрепям :) А мислил ли си да правиш сайта си като crunchyroll :) Така ще може да печелиш и от други неща, а и може да уредиш нещо директно с японските издатели :)
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Аз съм навит на идея да се съберем екип от 10-тина човека и да си пуснем такъв сайт.Може и по малко хора.
Ще сложим минимум за клик 15 цента и ще даваме по 10-15 минимум цента на клик.Независимо каква реклама е.Печалба за потребителти печалба и за нас.
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Ей батета това ще е страхотна идея :) Хайде да се хващаме и да я пускаме :D
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Не е луд тоя, който яде баницата, а тоя който му я дава. Щом има издатели за реклами на такива цени няма да започнат да плащат повече. Това е пазарна икономика + монопол на Гугъл -> в момента няма решение на проблема. За да се появи сериозен играч трябват милиарди долари инвестиция, което няма начин да стане в момент на криза какъвто е сегашния.
В момента единствения изход е прескачането на посредника -> директна реклама.
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Еми хайде де, на моя сайт няма реклами от гугъл, прекалено малко жълти стотинки носят че да си заслужава да се слагат и да заграозяват. BTW ако успееш да намериш рекламодатели с удоволствие се включвам и аз. Дори имам един започнат проект за реклама, но има доста работа по него. Ако искаш пиши ЛС да си поговорим.
Поздрави
 
От: От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Еми хайде де, на моя сайт няма реклами от гугъл, прекалено малко жълти стотинки носят че да си заслужава да се слагат и да заграозяват. BTW ако успееш да намериш рекламодатели с удоволствие се включвам и аз. Дори имам един започнат проект за реклама, но има доста работа по него. Ако искаш пиши ЛС да си поговорим.
Поздрави
Браво и само така. Уволнение за тарикатите.
Относно намирането на рекламодатели: Взимайте примери от големите български и международни интернет медии. Ако не им се плаща на посочената от тях цена, просто си въртят свои си реклами, но не продават на безцените.

Oтносно крънча не разбрах какво точно имате предвид, но имам достатъчно лостовe за установяване на монопол за някои неща и без милиардите. А баничката вече няма да струва $0,(0)1, а ще си се продава на реална цена :D

П.П.:
Отричам таксуването за клик, особено когато ти пробутват брандови реклами с името на офлайн фирмата, услугите и телефони за контакт разположени на самия банер.
 
Последно редактирано:
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Въпроса ми е следния: Как ще предложиш конкурентни цени на фирмите, за да идват да рекламират при теб и същевременно да плащаш високи цени за клик ???? Това е въпроса :) Не може да земеш 5 лева от фирма за реклама и да плащаш по 1 лев на клик за 5 клика, а те за същите пари да земат 5 пъти повече кликове при гугъл :)
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Аз ще ви кажа как става работата. Хваща се някой предприемчив и предлага услуга "намиране на директна реклама". Собственика на сайта се свързва с него, човека оглежда сайта, намира рекламодатели, продава им банерчета и си прибира комисонна 20%. Такава услуга в България все още няма. Ако се хванат подходящите хора и го направят за всички ще е по-добре.
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Въпроса ми е следния: Как ще предложиш конкурентни цени на фирмите, за да идват да рекламират при теб и същевременно да плащаш високи цени за клик ???? Това е въпроса :) Не може да земеш 5 лева от фирма за реклама и да плащаш по 1 лев на клик за 5 клика, а те за същите пари да земат 5 пъти повече кликове при гугъл :)
Явно не си се занимавал с рекламиране. Макар да искам "високи" цени, аз съм бил и от другата страна на барикадата - бил съм и рекламодател. Истината за така наречената евтина реклама си е голям мираж. Плащаш за 1000 клика да речем. От тях поне 2/3 са фалшиви, а от реалните вече част от тях проявяват конкретен интерес. А ако рекламния посредник не предлага добро таргетиране на рекламата по теми, от реалните кликове съвсем нищо не остава. Но дори и с небезизвестния Гугъл съм попадал на масови фалшиви кликове. Че кой ще работи за без пари? Като им се плаща малко за клик, искат неискат почват да мамят. Измами най-често се правят от големите сайтове, а и там от толкова много IP-та трудно ще усетиш, че тези дори не ти виждат реално страницата, макар да я отварят (сетете се сами какво обяснявам).
Ето защо ако продавам ябълки, аз ще го направя в конкретен сайт за ябълки с немилиони уникални и импресии и ще плащам да речем 1лв за 1000 импресии в сайт, а не $0,(0)1 за клик в несъвсем таргентирани сайтове (да речем за машинно масло), които ще кликат като луди с цел да си избият парите. Важно е не колко клика или импресии ще получиш, а колко полезни за теб хора ще видят рекламата ти.
Извод:
Вече стигнах до британския извод: Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща.
Който се тарикати (т.е. болшинството български рекламодатели), всъщност бива прецакан и се получава стария номер от комунистическо време - аз го лъжа, че му работя, той - че ми плаща.
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

братле по-спокойно де, стига си се пенил, по-добре си разнообрази сайтовете и вариантите за монетизация. Продаваш и чадъри за слънце и дъждобрани - винаги ще имаш работа, не трябва да разчиташ само на един източник на доходи - диверсификация му е майката ... маркетинг, доста четене и търсене на подходящи ниши ... с реване не става ...
 
  • Like
Реакции: biks
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Реването човече звучи по-друг начин. Явно не си добре запознат със звуците. Това се нарича протест. Разликата между реването и протеста е в това, че при протеста освен недоволството има и действие. На теб оставям максимата (ако може да се нарече така) "Преколонена глава сабя не сече".
А относно продаването, вероятно имаш предвид афилейтите. Аз лично не уважавам този тип бизнес (всеки сам си решава), защото ми е съвестно да пробутвам неща, дето си нямам дори на идея какво са и до колко са качествени. Все пак хората са ми се доверили и си е мегагадно да ги подвеждам така. Име трудно се гради и лесно се сринва, а за едните пари не си струва да се излагаш.
 
От: От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Реването човече звучи по-друг начин. Явно не си добре запознат със звуците. Това се нарича протест. Разликата между реването и протеста е в това, че при протеста освен недоволството има и действие. На теб оставям максимата (ако може да се нарече така) "Преколонена глава сабя не сече".
А относно продаването, вероятно имаш предвид афилейтите. Аз лично не уважавам този тип бизнес (всеки сам си решава), защото ми е съвестно да пробутвам неща, дето си нямам дори на идея какво са и до колко са качествени. Все пак хората са ми се доверили и си е мегагадно да ги подвеждам така. Име трудно се гради и лесно се сринва, а за едните пари не си струва да се излагаш.
не, не говоря за афилиейти, може да прочетеш например тук, продажба на линкове и tnx.net - за продажба на линкове, а за покорната глава - аз съм доволен от това което изкарват сайтове ми, като се стремя да правя / купувам нови и да разширявам позициите си, и аз искам сайтове в ниши с клик над $1 ама не става толкова лесно :)
 
От: От: От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

не, не говоря за афилиейти, може да прочетеш например тук, продажба на линкове и tnx.net - за продажба на линкове, а за покорната глава - аз съм доволен от това което изкарват сайтове ми, като се стремя да правя / купувам нови и да разширявам позициите си, и аз искам сайтове в ниши с клик над $1 ама не става толкова лесно :)
Някои хора се подчиняват на пазара, други го контролират. Не ми липсва самочувствие и инат, така че най-вероятно ще стане каквото смятам за справедливо.

Относно "нишите с цена за клик над 1$": Такова нещо няма. Достатъчно добре съм анализирал Гугъл като рекламен посредник. Дори да има такива цени, те са максимални и само при много екстремни случаи можеш да ги получиш, както и при свръх голям сайт, където тези пари вече няма да ти стигат.

Относно продаването на линкове: Този бизнес винаги не съм го харесвал, но заради SEO-то няма как да го отреча. И все пак ще спомена, че в това не виждам сериозни пари, тъй като един голям сайт с голяма аудитория няма как да се захрани с толкова жълти стотинки.
 
От: От: От: От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Някои хора се подчиняват на пазара, други го контролират. Не ми липсва самочувствие и инат, така че най-вероятно ще стане каквото смятам за справедливо.

Относно "нишите с цена за клик над 1$": Такова нещо няма. Достатъчно добре съм анализирал Гугъл като рекламен посредник. Дори да има такива цени, те са максимални и само при много екстремни случаи можеш да ги получиш, както и при свръх голям сайт, където тези пари вече няма да ти стигат.

Относно продаването на линкове: Този бизнес винаги не съм го харесвал, но заради SEO-то няма как да го отреча. И все пак ще спомена, че в това не виждам сериозни пари, тъй като един голям сайт с голяма аудитория няма как да се захрани с толкова жълти стотинки.
ахам, тъп, но упорит, успех ти желая, ти в последните ти няколко поста отрече всички начини на монетизация - афилиейт, ppc, продажба на линкове ... успех с намирането на рекламодатели на импресии :)
а за линковете, например имам сайт правещ по над $200 на месец само от линкове ... жълти стотинки казваш ...
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Ще добавя, че кликoве над 1$ има МНОГО, но това си фрий маркет, ако не ти харесва гугъла търсиш други начини
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

Unwise съгласен съм с теб, че паричките, които плаща гооглето са малки… вярно е че преди около 2 години от един сайт печелих толкова колкото сега от 3, но гооглето няма вина рекламодателя сам решава колко да плаща. Просто там където е адсенс другите подобни компании нямат шанс… давам за пример еазитрадер, които се борят със зъби и нокти за да останат живи, защото пред тях положението е много трагично и щом те като най-големия конкурент на адсенс в БГ не успяват да се конкурират какво остава за малки сайтове.

И още една истина, за да изкараш хубави пари от горе споменатите сайтове то разположението на рекламите им трябва да е на границите със забраненото, но не и да ги преминава.
 
От: От: От: От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

...

Относно "нишите с цена за клик над 1$": Такова нещо няма. Достатъчно добре съм анализирал Гугъл като рекламен посредник. Дори да има такива цени, те са максимални и само при много екстремни случаи можеш да ги получиш, както и при свръх голям сайт, където тези пари вече няма да ти стигат.
....
я кво имам днес в акаунта :)
1 клик и $1.02 от един сайт :)
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

syjaliavam za latinicita ama ne mi se stava oshte :)

mislia che go biah pisal niakyde tova, predi 1 godina edin vestnik se svyrza s men da napravim razmiana az da im dam realna stoka na pazarni ceni a te da mi dadyt reklama v tehnia hartien vestnik ili internet stranica i poneje sym predstaven samo online reshih s reklama vyv www.

kakvo beshe tiahnoto predlojenie reklama po 10-12lv za hiliada impresii i tolkova. biudjeta se izrahodvashe tochno za n5-6chasa :) kato samo dokato mi demonstriraha napraviha 50 impresii primerno.
imaha na easytrader reklami koito pecheliha po max 20lv na kare na den i im predlojih da mi dadyt edno kare za 45 dni ... tolkova shteshe da e dostatychno za izcherpvane na biudjeta

taka stoi reklamnia pazar nenormalno skyp i evtin no zavisi otkyde minavash.

estestveno poneje sa goliami tarikati ne stana rabotata makar te da pecheliha pak dostatychno...

podkrepiam Unwise i az kogato symera dostatychno biudjet za realizaciata na edin proekt shte si tyrsia direktni reklamodateli s prodajba ne na impresia zashtoto tova za men e podigravka a na period.
 
От: Стачка: Да кажем КРАЙ на експлоататорите!!!

То и на период е сходно с това на импресии. Е, някои се изхвърлят с големи цени, но да изкарваш по 10-20лв (при късмет съвсем малко повече) на месец с хиляди импресии си е подигравка.
А това, че рекламодателят решава колко да плаща вече го казвам за пореден път, че НЕ Е ВЯРНО. Това е блъф, с който Г се оправдава пред издателите. Спомням си, че в Adbrite имаше една опция да казваш колко минимална цена искаш за импресии/клик. Жалко, че Г не се сещат за нещо толкова необходимо.
 

Горе