Стив Джобс е луд по цялата каска :)

От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Луд, луд, колко да е луд? :mrgreen:

Правилно ли съм разбрал:

през 2012 г. започва и след 3 години е завършена ? :shock:
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Изглежда доста по-стар и слаб. Някакви здравословни проблеми ли има?
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Да, е колко да е луд, трябва се иновират и сградите няма как :) Е виж ако литне ей тогава ще го призная за mad genius :D
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Изглежда доста по-стар и слаб. Някакви здравословни проблеми ли има?

Да, май някакъв тумор му бяха открили и даже се говореше, че скоро ще се оттегля....

Но е сега пак изби рибата с тая сграда. Преди това с айфона и направиха ерата на смартфоните.
Махна се от епъл, затънаха, върна се и пак ги изстреля на високо. Е тва е :)
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Браво на човека.
Иска да направи нещо голямо....

малко интересна информация:

Аз и Воз (има предвид Стив Возняк) създадохме Епъл в гаража на родителите ми, когато бях на 20. Работихме упорито и за 10 години Епъл израстна от компания от 2-ма души до компания, оценявана на над 2 милиарда и с повече от 4000 служители. Тъкмо бяхме пуснали нашето най-добро творение – Макинтош, година преди това, а аз тъкмо навърших 30.

И тогава ме уволниха!

Как човек може да бъде уволнен от фирмата, която сам е създал? Така, докато Епъл се развиваше, наехме някой, за който си мислех, че е изключително талантлив и може да управлява компанията с мен и през първата година и малко нещата вървяха добре. Но след това визията ни за бъдещето започна да се разминава и накрая се разделихме. Когато стана това, борда на директорите застана зад него. Така, че на 30 г. аз бях изритан. И то публично! Фокусът на целият ми съзнателен живот го нямаше вече и това беше съкрушително!

През първите няколко месеца наистина не знаех какво да правя. Чувствах се така, сякаш съм предал цялото предишно поколение предприемачи, които повярваха в мен. Сякаш съм изтървал щафетата, докато ми я подават. Срещнах се с Дейвид Пакард и Боб Нойс и се опитах да им се извиня за големия си провал. Беше много публичен провал и дори си мислех да изчезна от долината, да изляза от бизнеса. Но нещо бавно започна да ми се изяснява – аз обичах това, което правя! Развоя на събитията с Епъл не беше променил това. Бях отхвърлен, но все още влюбен. Тогава реших да започна отначало.

Тогава не го осъзнавах, но се окааза, че уволнението ми от Епъл се каза най-доброто нещо, което можеше да ми се случи. Тежестта на това да бъдеш успешен се замени с лекотата на това да бъдеш отново начинаещ, по-малко сигурен във всичко. Това ме освободи да навляза в един от най-креативните периоди на живота си.

През следващите 5 години, основах компания на име NeXT, друга на име Pixar и се влюбих в удивителна жена, която стана моя съпруга. Пиксар създаде първия филм в света, в който се използва компютърна анимация – Играта на играчките и сега е най-успешното студио за компютърна анимация в света. В забележителен обрат на събитията Епъл купиха NeXT, аз се завърнах там, а технологията която развивахме в NeXT е сърцето на възраждането на Епъл. А аз и Лорейн имаме прекрасно семейство.

Повече тук
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Е аз знам историята учи ;)
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

аз пък знам че е темерут, бил гейтс бил много по-голям пич. и мен лично гейтс повече ме кефи, тоя джобс е някакъв скапаняк, както го и представиха в пиратите от там силициевата долина дето беше филма
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

аз пък знам че е темерут, бил гейтс бил много по-голям пич. и мен лично гейтс повече ме кефи, тоя джобс е някакъв скапаняк, както го и представиха в пиратите от там силициевата долина дето беше филма
Виждал ли си как Джобс води прес събитие? А гледал ли си Гейтс ? Джобс бил скапаняк ... боже,боже.
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

става дума като човек, тоя джобс е лисица. гейтс милиарди дава за благотворителност и само добри неща съм чел за него, докато за джобс съм чел само как си брои милиардите и как компанията му струвала еди си колко жълтици.

ама съм виждал балмър :lol:
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Тоя е по-потен и от Веско Маринов :D

[video=youtube;8To-6VIJZRE]http://www.youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE[/video]
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Да прав е спомням си бях гледал, някакво предаване с двамата и водещия питат въпрос свързан с благотовросителността и дали дават пари

Гейт - A billion here a Billion there
Джобс - No :D

За мен двамата са много добри предприемачи и двамата са върховни инвеститори и капиталисти от най-високо ниво, но единия от тях е минал вече това ниво и е поставал по-висша цел - Филантропията, познай кой е :)

P.S. Стив Балмър как ги надъхва :D :D :D
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

ама и балмър е милиардер :lol: за тва се поти толкова...
иначе няма спор, че всички са големи имена и големи бизнесмени, може да се каже спокойно че са променили света

е не са като бойко, ама горе долу стават :lol:
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Да наречеш Стив Джобс скапаняк или лисица си е 100% български коментар (без да се засягаш). Той е не само невероятен предприемач или изумителна личност. Джобс е живото олицетворение на думата креативност.

Бил Гейтс, не е нищо повече от предприемчив крадец. Цялата идея за операционна система с графичен интерфейс е дело на Джобс. Преди това, дори мишките не са съществували. Евала на Гейтс за точната кражба, в точното време и точната реализация след това. Направи доста пари и...нищо повече.

Лично за мен успеха на Стив Джобс не се измерва с Apple или iPad. Върховното постижение в живота му е създаването на Pixar. Точно тук, той прояви гениалната си креативност. Той беше единствения човек, който реши да инвестира в бедната групичка шантави ентусиасти. На пръв поглед инвестицията му беше обречена на провал. Те преминаха през много възходи и падения. Работеха в мизерни стаички и спяха на дюшеци под бюрата. Той винаги беше до тях. Единственото, което ги тласкаше напред, беше креативността. Дори тогава, този човек, някак си е знаел, че странните им фантазии за триизмерни образи, ще се превърнат в революционна технология. Стив Джобс промени света няколко пъти. Разните му там комерсиални шушумиги, като Гейтс, не могат дори един път.
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Е да неречеш шушумига Гейтс не знам как да го нарека спрямо твоите стандрати :D

Гейтс може да е купил навремето готовия софт, но гениалността и предприемчивостта е в създаването на печелипша бизнес системата. Ако беше само до идеи и продукт всеки щеше да е милярдер, ама има още много неща. За един бизнес, продукта не най-важното. Има редица други системи без които този продукт, ако са калпави, няма да го бъде. Има безброй примери за перфектни продукти, които безславно са загробали парите на инвеститорите, така че по-полека с опрделенията.
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

1. Частта за готовия софт не я разбрах. Откаде е купил? Какво е купил? Какъв е тоя софт?

2. Водиш разговора в коренно различна посока. Сравняваме постиженията на Джобс и Гейтс. Съгласен съм, че в много случаи промотирането и реализацията са по-важни от самия продукт. Разбира се, че когато става въпрос за революционни творения продуктът има значение.

3. Какво, по-точно, печелят потребителите от печелившите бизнес системи? Та какво спечели ти от гениалността на Гейтс?
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Сравнявате ябълки и круши - Като изобретател и иноватор може Джобс да е по добър, но като предприемач е далеч от Гейтс само поради факта че се е оставил да му измъкнат компанията под носа. А пък съвсем трето е като човек и филантроп там няма нужда и да ги сравняваме.
И по повод спора кой какво е откраднал и тн. ще ви припомня думите на Калашников. Винаги съм държал да ме наричат конструктор защото аз всъщност нищо не съм изобретил, а просто конструирах един добър автомат.
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Gunz относно :

т.1 виж има нет, кой какво от кого купил, и кой каква мечта за персоналните компютри и хората е имал и каква промяна е настъпила в живота им след това.
по т.2 ти промени темата говорейки гениалността на Джобс, което е безпорен факт голям инвоатор е, и че Гейтс "комерсиален шушомига"
т. 3 отговора се крие в края на първия ми отговор, освен това печелят задоволяване на потребностите им

Кажи че си фен на Епъл, и да се спира че спорове безкрайни Mac vs PC

Martaman съгласен съм с теб
 
От: Стив Джобс е луд по цялата каска :)

Не, не съм фен на Епъл, но съм фен на Пиксар. Аз също съм съгласен с Martaman.
Целта на спора беше, че за нас, потребителите, иноваторите са по-полезни от предприемачите.
 

Горе