Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

bodyrock89

Active Member
Обръщам се към администраторите на директории за статии с молба да престанат да занижават критериите за публикуване! Не си мислете, че като получавате количество за сметка на качество, развивате директориите.

Сега направих една проверка на петнайсетина статии (100% уникални, смислени и над 350 думи всяка (обикновено около 500)), които бях публикувал преди пингвина в различни директории, за да видя дали си държат позициите. Преди пингвина около 10 статии бяха хванали добри позиции в серпа, като повечето бяха в топ 15 по ключовата им дума. След проверката, която направих преди броени минути се оказа, че с изключение на една статия, всички останали са си заминали от серпа и ги няма в топ 100. Половината от статиите дори са с PR N/A, което не е нормално за стара и 100% уникална статия, която е събмитвана ръчно в над 50 социални и bookmark мрежи. При това, наскоро имаше PR ъпдейт и би трябвало да са поне с PR0.

Проверих условията за публикуване на няколко директории и масово видях условия от типа: поне 200 думи; поне 50% уникални; по 1 линк на всеки 150-200 думи и т.н. Чудно ми е каква ли полза ще има директорията (а и самия "оптимизатор") от статия с 200 думи, 50% уникалност и 2 линка в нея? Най-много на следващия ъпдейт въпросната "статия" и подобните й "шедъоври" да повлекат цялата директория барабар със сайтовете, към които линква.

Както казах силата на директориите за статии не е в количеството, а в качеството. Премахнете ли качеството, премахвате и силата им, с което ги обричате на гибел. В края на краищата, ако сте решили да създавате спамилки отворете си обикновени директории. Така, с по 1-2 изречения за описанието, ще улесните максимално потребителите.

Аз лично стигнах до извода, че е по-добре да се ориентирам към гост блогване вместо да си губя времето да публикувам и след това оптимизирам уникални, дълги и смислени статии, което отнема доста време.
Другия извод, до който стигам е, че пропадането в серпа след пингвина може въобще да не се дължи на голям брой линкове към сайта, а просто на загубване на авторитета и силата на старите линкове, в случай, че сайтовете, които линквт към нас бъдат наказани.

Ако реша да събмитвам в директории ще гледам да одобряват статии с над 350 думи, 95% уникалност (и 100% смисленост) и до 2 линка от статия, като втория линк да се получава след 500 думи. Това според мен са прилични критерии, въпреки че дори и те не са гаранция, че гугъл няма да накаже директорията, но все пак намаляват шансовете това да се случи.
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Аз затова принципно не уважавам директориите за статии, а наблягам на качествените сателити, защото е въпрос на време (или на следващото животно на Гошо) тези спамилки да отшумят. Една директория за статии трябва да има по сурови изисквания - 95% уникалност и минимум 300 думи статия.

Обзалагам се, че статиите като гостуващ автор по тематични блогове ще избият рибата в бъдеще, както и качествените сателити.

Едит:Точно наскоро си правих експеримент със спсиннати статии. Значи много от собствениците на директории се бият в гърдите, че няма да приемат такива статии, обаче моя шаблон беше изключително качествен (400 думи), със заместени не само думи с техните синоними, а и мултиплицирани фрази до 20 символа и ми правеше 100% уникални статии и във всички директории тези копия безпроблемно бяха одобрявани, а това при положение, че оригиналната статия беше индексирана в един от сателитите вече.
 
Последно редактирано:
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Всъщност, основният проблем на директориите за статии е, че от всяка статия има изходящи линкове...
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Всъщност, основният проблем на директориите за статии е, че от всяка статия има изходящи линкове...

Според мен това не е основния проблем. Има много блогове, в които рядко ще намериш статия без изходящ линк. Виж например блога на SEOMOZ. В повечето статии има изходящи линкове и много често те са доста повече от 1-2 линка.

Според мен основните проблеми са ниското ниво на голяма част от статиите (да не кажа повечето) както и неправилното съотношение между броя на думите и броя на линковете в статията.
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Аз също с новата ми директория съм наложил строги правила, дори банвам юзерите, които пускат неуникални статии.
Но пък рядко някой пише.
За съжаление на последният пр ъпдейт взех само 1
Който има желание да публикува уникални статии да заповяда, след 10 одобрени статии давам автоматично одобрение на автора, като естествено статиите пак ще се проверяват за уникалност, но след публикуването им.
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Аз също с новата ми директория съм наложил строги правила, дори банвам юзерите, които пускат неуникални статии.
Но пък рядко някой пише.
За съжаление на последният пр ъпдейт взех само 1
Който има желание да публикува уникални статии да заповяда, след 10 одобрени статии давам автоматично одобрение на автора, като естествено статиите пак ще се проверяват за уникалност, но след публикуването им.

Вероятно заради това губиш автори за директорията ти:

Обикновените потребители в директорията не могат да публикуват статии. Те могат само да пускат постове във форума. За да публикувате статии трябва да сте потребител с ранг Автор / Доверен Автор.
За да станете Автор е нужно да напишете не по-кратка статия от 250 думи, която да публикувате във ваш блог/сайт или в друга директория за статии. В статията трябва да има активна връзка (Линк) към http://www.bularticles.com/ или към url адрес на категория в директорията. Ако ще пишете в определена ниша само, то е по-добре да линкнете към категорията, в който мислите да пишете. По долу са изброени url адресите на категориите, както и различни предложения за ключовите думи по които да линкнете категотията.

Иначе останалите условия не бих казал, че са строги, а са си точно на мястото.
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Дайте пример за подобни нискокачествени статии ?

П.С. Имам мотив да питам :D
 
От: Стига сте занижавали критериите за публикуване в директориите

Всъщност съм забравил да махна това условие,
пропуснал съм.

Всеки който се регистрира може да публикува статии, не е нужно да пише статия в друг блог
 

Горе