Стокова борса

reperw

New Member
Такамм аз съм на 18 и имам някфи пари около 1000 и искам да играя на стоковата борса,но не знам как става и искам да попитам има ли някой в този форум запознат с нещата и ако може да ми каже как става ??
 
От: Стокова борса

Открий си една демо сметка първо да си "поиграеш" иначе тия твоите хиляда до довечера ще си ги издухал

не е зле да си изясниш на коя борса
бг или на голееемата?
стокова, фондова или форекс
 
От: Стокова борса

каква е разликата ??? На Стоковата знам,че се търгува с стоки(петрол,газ..)На фондовата с какво се играе ?? Разберете,че не знам нищо,но имам желание да се науча!!
 
От: Стокова борса

на фондовата се "играе" с финансови инструменти като имаш желание вземи почети малко из нета за да разбереш кое какво е - няма как в една тема някой да те "открехне" за неща, които се учат с години

м др най-добрият вариант е действително да откриеш демо сметка при някой брокер и да пробваш за да добиеш представа за основните понятия
 
От: Стокова борса

на фондовата се "играе" с финансови инструменти като имаш желание вземи почети малко из нета за да разбереш кое какво е - няма как в една тема някой да те "открехне" за неща, които се учат с години

м др най-добрият вариант е действително да откриеш демо сметка при някой брокер и да пробваш за да добиеш представа за основните понятия
Можеш ли да ми дадеш накакъв линк от кадето мога да прочета ?? защото аз търсих и почти нищо не намерих ??
И ако може да ме посъветвате какво да ги направя тия 1000 лева искам да ги удвоя ако може
 
От: Стокова борса

Сега съм си изтеглил демо версия на Plus500 за сега съм на загуба :( .Мерси много и все пак ако някой има малко време и може да ми обясни някакви неща може да си пишем по skype.Спокойно няма да го занимавам non stop просто като нещо не ми е ясно да по питам защото аз няма кой да попитам сам се мъча да разбирам кое какво е...
 
От: Стокова борса

Stock Exchange - Фонодов/Капиталов пазар - тъгруват се онсовно корпотавини акции и облигации
Futures Exchange - Основно се търгуват контракти на стоки и различни деривати на земедеслки стоки и сурови материали (пшеница, царевица, захар, кафе, какао, петрол, злато, сребро, ценни материали и т.н)

В много сериозна и опасна сфера се впускаш, трябват ти много неща. Купи си книги, първо се научи на основното после ще цъкаш демото, инвестирай във времето да научиш и да натрупаш опит, че да имаш някакъв минимален шанс да не загубиш всичко :), иначе фалита е повече от гарантиран :). Аз на твоите години почнах се занимвам с тези материи така, че дерзай :)

P.S. Инвестор.бг е твоя сайт :) , там ще намериш тонове неща :)
 
Последно редактирано:
От: Стокова борса

С тези 1000 лв купи книги, курсове, абонаменти, софтуер за анализ и т.н. след това евентуално ще си готов да тестваш

виж Иво какъв линк ти е дал и провери и секцията Ресурси, инвестор.бг също е задължителна отправна точка освен това форумът им е специализиран в това направление. Предназначението на Предприемач е онлайн бизнес а не инвестиции на борсата
 
От: Стокова борса

Някой ще ми обясни ли защо това е така ???

prikachi.com/images/367/3481367O.jpg (нямам 10 мнения затова давам линка така моля отворете си го.)

Гововя за акциите на роял уж текущата цена е над отворената пък съм на загуба ??
И какво значи "КЪСА" ???
 
От: Стокова борса

Къса значи, че все едно си продал (нещо, което го нямаш). Един вид залагаш, че цената ще падне, а не че ще се вдигне. И понеже цената се е вдигнала, затова си на загуба.
Преди да почнеш да играеш истински, трябва доста да почетеш и да потренираш. Също не е лошо да ти се отдава математика и неща от сорта.
 
От: Стокова борса

Малко сбъркано обяснение от колегата Welkin - донякъде е прав. При продажба на акции ти продаваш на опрделена цена определн брой акции които нямаш, но си длъжен след определено време ги купиш. Ако акцията е 10 кинта и продаваш 100 акции то ти целиш цената да пада брокера ще ти ги купи тези 100 акции и като стане 7 кинта ти ги купуваш обратно и реазлизираш 3 кинта на акция печалба. Ако акцията расте всичко е срещъ теб няма какво иначе да е :)

При форекс тъговията когато купиш автоматично и продаваш или иначе казано ако купиш GBP/USD какво означва купуваш паунд и същевремноо продаваш долари.

Както ти писах влез във форума на на инвестора, има достъчно теми за начинаещи. Това, което правиш сега само на теб ти вреди, защото правиш неща, които си нямаш хабер и грешно ще ги интерпретираш и като цяло си губиш времето. Инвеситрай във времето да научиш нещата, борсите няма избягат :) имало ги е векове наред, няма утре да изчезнат я :D

P.S. Математиакта тука не е толкова показателна, колкото психологията. Лесно се научва техническата част за инвестирането 4-5 години максимум + опита, но ако не можеш контролираш емоциите си и не можеш да виждаш каква е масовата психолгия на пазара, трудно ще ти е и края ще е ясен :D
 
Последно редактирано:
От: Стокова борса

Към автора на темата: Да знаеш, че това с което си захванал е най-лесния начин ДА НЕ УДВОИШ парите си. Даже с тотото имаш по-големи шансове.
На първо време прочети статистиката за такива ентусиасти като тебе: Та според тази статистика повече от 90% от всички начинаещи губят парите си и се отказват. На твоята възраст е по-добре да инвестираш тези пари в образование и обучение. Така ще имаш доста по-голяма вероятност да удвоиш парите си, макар и не толкова бързо, колкото ти се иска.
 
От: Стокова борса

Слушай колегата Счетоводител, както ти писах на ЛС всичко от теб зависи ;)
 
От: Стокова борса

Мога да ти помогна давайки ти няколко правила, който аз спазвам :
Предварително планирай какво ще купуваш, при какви условия ще го продаден и каква загуба си готов да поемеш (все пак има ли шанс за печалба има такъв и за загуба]
Никога не взимай емоционално решение да отвориш или затвориш дадена позиция.
Ако ще играеш на марджин, играй на 1/3 или по-голям (1/2, 2/3 ...), но не по-малък от 1/3
Не играй краткосрочно.
Не играй на всяка цена. Възможно е да се наложи да чакаш месеци докато се появи правилна стока, инструмент, дериват, акция т.н..
Спекулата не е за начинаещи. Вместо това инвестирай в стоки, които ти самия мислиш за подходящи, такива от твоята компетенция. Примерно ако си израснал във ферма, търгувай с жито, пшеница и т.н. бидейки по-наясно от масата инвеститори (който базират преценките си на статистически изчисления и сметки)
Помни - най-големите борсови играчи печелят 55 от всеки 100 случая. Загубата е нещо естествено , ако искаш да печелиш - фокусирай се върху загубите и мисли как да ги минимизираш, печалбата си идва сама.
Колкото повече се притесняваш да изгубиш тези 1000 лева, толкова по-голям е шансът това да се случи.
 
От: Стокова борса

Имотник,

Всеки брокер ще те пусне на марджин стартово 1:100.
Няма резон да играе дългосрочно. Има 3 вида тренд - краткосрочен, средносрочен и дългосрочен. Респкетивно има 3 вида инвеститори и 3 различни подхода. Каквато е вътрешната му нагласа, такъв инвеститро/трейдър/спекулан ще е.

Това със спечелените сделки и загубените сделки не е показателно ни най-малко(а и никога не е било). Мога да искарам 70% губещи сделки и пак да правя повече пари от някой, който вади 70% печеливши.

Има много Ляб да изядеш Reperw - много отделедено време за учене, търговия на хартия, която е мост към демо търговия, от там 1-2 години търгуваш докато ти е ясно всичко, чак тогава можеш да мислеш за реално :)
 
Последно редактирано:

Горе