Страница 404

memorex

Member
Ако сложа един редирект 301 в страницата за грешка 404, как ще се отрази на оптимизацията? Или е по-добре да си има страница 404, на която да си пише че не съществува такава страница?
 
От: Страница 404

Не че има голямо значение дали има или няма 404 (поне според мен), но аз препоръчвам вместо 404 да се прави redirect към конкретна страница (най-добре главната). Така според Google няма ненамерени страници, а и ако са имали ранг липсващите страници, то те го предават на главната.
 
От: От: Страница 404

но аз препоръчвам вместо 404 да се прави redirect към конкретна страница (най-добре главната). Така според Google няма ненамерени страници, а и ако са имали ранг липсващите страници, то те го предават на главната.

Да и аз така предполагах за това исках да видя и другите как мислят.
 
ами това го бях пробвал много отдавна и не забелязах някакви особени промени по добре си сложи на 404 страницта един <h> link водещ към хоума :) удобно и за хора и за ботове :)

пп сетих се за един частен случаи на сйтуацията ако имаш много хитове 404 може да си сложиш и реклама там ;) иначе по сериозно и линкове до съответни категории игри ако става дума за сайта в подписа ти :)
 
От: Страница 404

най-добре е ако можеш да установиш какво търси човека според грешното урл, да го препратиш с 301 към релевантна страница, а не винаги към хоумпейджа. Иначе 404 (може и с реклама както coolice предлага).
 

Горе