Странна случка в svejo.net

Kmark

Member
Не бях посещавал свежо.нет от 2-3 седмици и влизам преди малко и изненада. Оказа се, че съм логнат в някакъв акаунт с администраторски права. При самото отваряне на сайта вече бях логнат. Имах достъп до това да виждам кои публикации колко посещения имат. Можех да добавям свежи новини и видео. Също така имах възможност да коригирам публикациите които се изпращат на по имейл-а на абонираните всяка седмица, можеше и да определям кои публикации да стават свежи....
Чакам да видя какво ще ми отговори съпорта на xenium. Някакви предположения как се случи така?
 
От: Странна случка в svejo.net

Ха-ха. Това ми прозвуча като виц. След малко остава да напишеш......а, бе, колеги извинявайте, забравих, че купих сайта миналата седмица :)))
 
От: Странна случка в svejo.net

Ха-ха. Това ми прозвуча като виц. След малко остава да напишеш......а, бе, колеги извинявайте, забравих, че купих сайта миналата седмица :)))

хаха и аз за момент си помислих, че е невъзможно но всъщност се случи съвсем реално. Трябваше да направя няколко скриийншота...
 
От: Странна случка в svejo.net

и аз преди се бях логнал с чужд акаунт в един новинарски сайт...нз как е станало..

а ти в свежо и ще пишеш на xenium :shock:
можеше да си използваш правата по предназначение..

както и да е :D кажи после какво са ти отговорили и дали са те наградили с нещо :)
 
От: Странна случка в svejo.net

хаха и аз за момент си помислих, че е невъзможно но всъщност се случи съвсем реално. Трябваше да направя няколко скриийншота...

По-умната постъпка е да си направиш копие на бисквитките свързани със сайта svejo.net от този ден, а не да се хвалиш със screenshot-ове :)
 
От: Странна случка в svejo.net

Току преди малко реших да си проверя една публикация от днес и се оказа, че съм изхвърлен от системата след нов вход от 2900 близо съобщения сега имам 0.
 
От: Странна случка в svejo.net

Едно време при някои бъгави CMS-и ако щракнеш на линк с ID на администраторска сесия можеше да получиш достъп до всички права в дадения сайт. Може би нещо такова е станало.

По-Sci-Fi вариант е хакер да използва компютъра ти чрез отдалечен достъп, за да манипулира Свежо.
 
Re: От: Странна случка в svejo.net

Току преди малко реших да си проверя една публикация от днес и се оказа, че съм изхвърлен от системата след нов вход от 2900 близо съобщения сега имам 0.
Прилича ми на ъпдейт, който се е оплескал нещо, но винаги се случва и това. Няма гаранция, че всичко ще мине по мед и масло. На мен пък във ФФ от има няма 1 месец не ми се отваря и специално, за да го достъпа влизам през Хрома. Нещо се случва там последно време, но може и да си е мое внушение. Явно края на годината всеки гледа нещо да подобри, а че се случват и такива неща - все пак работим със системи, какво може друго да се очаква, нали?
 
От: Странна случка в svejo.net

Това ми прилича на някаква случайна сешън хайджакинг - сешън фиксейшън атака :) А може и да не е било случайно, а колегата @Kmark само така да твърди..
Предполагам, че не е трудно да се репродуцира умишлено.
 

Горе