Струва ли си да се учи AngularJs на този етап

Здравейте,
от скоро се зарибих по AngularJS и мисля да започна един дългосрочен апликейшън именно на него. За съжаление чувам и чета тук-там, че предстоят големи промени по angular. Тези, които сте по-запознати какъв съвет бихте ми дали. Да изчакам ли новата версия или да се мятам на коня :)
 
От: Струва ли си да се учи AngularJs на този етап

Предстоящата поява на Angular 2.0 ще бъде доста различна и всичко което досега е направено ще трябва да претърпи сериозни преработки. Т.е. ако се надяваш да има backward съвместимост - забрави. Ако ще задълбаваш направо сядай да учиш новия, защото там и концепцията е доста по-различна.

Добър вариант за момента е и React.js (на фацебук-а). Там не се очакват сериозни промени в близко бъдеще.
 
От: Струва ли си да се учи AngularJs на този етап

Благодаря ти за отговора :)

Друго към което съм се насочил е knockout.js Знам, че е добра алтернатива на AngularJS.
 
От: Струва ли си да се учи AngularJs на този етап

Друго към което съм се насочил е knockout.js

При knockout-та имаш MVVM (Model-View-View Model) патърн, докато при Angular е класическо MVC. React-а пък e някаде по средата, понеже при него силата му е във UI-то (разбирай View от MVC патърна). Knockout-а се ползва повече в C#/ASP.NET средите и не бих казах, че е най-брилянтното нещо, но става. Ако ползваш Visual Studio и генерираш нов Single Page Application, по дефолт ти слага knockout вътре.

Общо взето както и да хванеш, няма да сбъркаш. Моя съвет е или да почваш React-а, или новия Angular :)
 

Горе