Структура на сайт, категории на аддон/субдомейни?! По-добро СЕО?

svremeto2

New Member
Здравейте,

Започвам нов сайт, който ще бъде с много различни тематики в него. Всичките неща са обвързани помежду си, но и като отделни теми също са силни и ни дойде една идея, която съм виждал да се прилага, но ми трябва повече информация.

ПРИМЕР: Сайтът е на тематика хипи, рага, реге, и там такива подобни тематики. В него се продавт мъниста за правене на хипарски гривнички, бижута, дрехи, лули за трева и бонгове, книги на такава тематика, картини, постери и т.н.

Като за начало артикулите като бройки са:
мъниста за гривнички и другите им съпътстващи закопчалки корди и т.н. - 100
бижута - 300
дрехи - 100
лули за трева и бонгове - 70
книги на такава тематика - 100
картини, постери и дурги декорации - 200
други артикули - 500

Идеята каква е:
В сайта да бъдат сложени само другите артикули (500), а за останалите категории, да се направят отделни домейни - субдомейни или аддон домейни.

Каква ми е логиката:
Ако всички артикули се сложат в сайта, той ще много ще се раздвои и разтрои и т.н. , докато ако част от артикулите, които са на една тематика са си всяко в отделен сайт самият домейн/субдомейн има възможност да се оптимизира по-добре. И така в гугъл ще излиза сайт за хипарски дрехи, влизаш вътре и има само хипарски дрехи. Естествено има и банери към главния.

Бележка: Не всяка категория да е на отделен аддон/субдомейн, а само тези, които са с най-много артикули, най-еднородни и с най-голямо търсене.

Въпросът ми какъв е:
1. Дали логиката ми е правилна? Има ли някакви подводни камъни, според вас, които пропускам?
2. Кое ще е по добре - аддон домейн или субдомейн?

Благодаря ви предварително за мненията!
 
Това няма никакъв смисъл, ама никакъв. Налей си цялото съдържание на един домейн, гугъл ще го оцени. За какво ти е да си разводняваш съдържанието на субдомейни, че и на аддон домейни, недай си боже :)? Гугъл все повече разбира съдържанието и кое какво е, най-много да си докараш някоя балтия с тея номерца. Нали ще ги навържеш с линкове тея домейни и субдомейни? Ами ако реши че правиш някаква линк мрежа, щото съдържанието ти е подобно? Отиваш директно в небитието...
 
Мхм... да... може би е така.

Иначе вижте примерно този сайт как е направен.

http://theashlarcompany.com/

Има 20-25 категории. Стори ми се интересна идея. А добре се класират и излизат на търсения.
 
Да, наистина интересна реализация, ама аз не бих си рискувал труда с подобна реализация. Той самия сайт е мега странно направен, зарежда отделните доменйни като под страница на основния домейн....Много интересно наистина :) Ама е правен преди 5-6 години, сега как ще се възприеме подобно нещо... не знам.

Ебати сайта всъщностo_O Като заредиш през някой от домейните/ категории, той става основен домейн, а всички останали категории. За пръв път виждам такова нещо аз:)

Мхм... да... може би е така.

Иначе вижте примерно този сайт как е направен.

http://theashlarcompany.com/

Има 20-25 категории. Стори ми се интересна идея. А добре се класират и излизат на търсения.
 
Да, наистина интересна реализация, ама аз не бих си рискувал труда с подобна реализация. Той самия сайт е мега странно направен, зарежда отделните доменйни като под страница на основния домейн....Много интересно наистина :) Ама е правен преди 5-6 години, сега как ще се възприеме подобно нещо... не знам.

Ебати сайта всъщностo_O Като заредиш през някой от домейните/ категории, той става основен домейн, а всички останали категории. За пръв път виждам такова нещо аз:)

Да и аз затова говоря. Примерно и сайтовете на колелата драг са направени по подобвн начин. Но те имат 3 сайта само.

Е аз нямам предивид да правя толкова сайтове, а само 5-6 или колкото излязат там.
 

Горе