Стъпките за внос с контейнер от Азия?

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте, до сега не съм се сблъсквал с това да внасям стока( дрехи) от Азия с контейнер.
Свързал съм се с фабриката , но от тук на сетне стъпките за осъществяването на вноса какви са?
Наема ли се фирма, която да се грижи за цялата манипулация, или трябва да се свържа с пристанището в Свищов,които да ми подсигурят всичко?
Благодаря предварително!
 
От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=26966

виж тук... па и сте комшии с мацката, може и да се харесате :)


МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С КИТАЙЦИТЕ!
НИКОГА НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ!
АКО ВИ ПРЕДЛАГАТ НЕЩО МНОГО ИЗГОДНО В МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА И БЪРЗО - ЗНАЧИ ИМА УЛОВКА!

РОВЕТЕ В НЕТА!
ТЪРСЕТЕ ФИРМАТА ИМ
ПРОВЕРЕТЕ КАКВО И КАК
ИМА ЛИ ГИ ИЗОБЩО
КАЧЕСТВОТО ИМ
ВСИЧКО!ИСКАЙТЕ СНИМКИ
ДАННИ !

УМНАТА!

навсякъде има измамници, па били те и с къси пишки и дръпнати очички!

наскоро изгорях така, добре че сумата е малка! С времето ставаш неебателен и те дебнат :)
внимавайте !
 
От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

Благодаря за линка към другата тема. Става на въпрос за неслучаен човек. С него, то фактически този''него'' е прозиводителя, с който работя над 2 години. Проблема ми не е в достоверността на фирмата, а в това как ще стане номера. Въпросния производител изпраща до Щатите контейнери, подават ми информация, която сме в начален стадии на обсъждане, но искам тук на местно ниво да разбера как стават нещата.
Благодаря пак! :)
 
От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

Доста общо си си задал въпроса :) Какво по-точно те интересува?
Цял контейнер или групаж? Разумен вариант е да започнеш с по-малко количество.

1. Предварителни галимации

  • увери се, че производителят е читав!!!! Провери телефони, адреси, име на фирмата - от няколко места. Ако ти предлагат нещо на съмнително ниска цена, има нещо нередно. Искай снимки, поискай мостри...
  • увери се, че върху фактурата пише изрично в каква валута е, за да нямаш проблеми с т.3- в сайта customs.bg тук можеш да се ориентираш долу-горе колко ще ти са митата. Най-добре се обърни към митническа агенция за консултация- ще ти спестят ужасно много главоболия, ще те посъветват какви документи да изискаш и как да са оформени /печати, подписи, валути/, ще ти предложат най-добрите тарифни номера за внасяните стоки.

2. Транспорт
:

  • намираш българска спедиторска фирма за транспорта от Азия до България. Азиатците също могат да ти дадат оферта за транспорт, прецени си коя ти е икономически по-изгодна.
  • Внимателно огледай условията на доставка, които ти се предлагат, за да няма неприятни изненади /вкл.товарене, разтоварване, морско навло, транспорт от пристанището до склада ти/.
  • някои фирми-производители в цената на стоката е включен транспорт и товарене на кораба (FOB=Free on board) --> съответно ще платиш по-ниска цена за транспорта

3. Обмитяване

  • То е според вида на стоката. Наеми си митнически агент, които ще ти оформи документите по вноса. За обмитяването ще са ти нужни оригиналните търговски документи.
  • Митото се начислява върху фактурната стойност на стоките + морското навло. Върху общата стойност се начислява ДДС

Ако има нещо друго-питай

Едит: Ох, докато пиша са ти отговорили.. Нищо де, нека стои :) Все пак цял наръчник стана
 
Последно редактирано:
От: От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

Явно ще трябва направо с митническия агент да говоря, за да ми препоръча и да ми даде съвет за спедиторски фирми и всичките неща, които сте изброили.
Благодаря много за отговорите. +1 и на двамата :)

едит: Със сигурност ще имам още доста въпроси. Нека тази тема бъде наръчник за всеки. Аз ще споделя полезна информация, след събеседване с митнически служител.
 
От: От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

отвори сайта на NTZ нещо нтз.бг или подобно.
с тях само им даваш телефона на доставчика си и не се занимаваш с нищо.
Седиш и акаш да произведат натоварят отплават и пристигнат.
работя с тях от няколко години и всичко е ок.
има и други като тях.
в другата тема съм посочил приблизителните цени.
 
От: Стъпките за внос с контейнер от Азия?

или с dhl или с карго на групажна пратка

с дхл ще е по скъпо и ще дойде за седмица
с карго по евтино и ще дойде за 45 дни
все пак не знам дали за такава малка пратка няма да е по скъпо.
но съм виждал на групажна и един кубик плочки само.
пиши пимо на 3 фирми в нета
които ти се отварят на групажни пратки и пусни запитване.
 

Горе