Схема за печалба на майките от продавалник

Weblion

Active Member
Тези дни си мислех, че открих топлата вода, ама не, пак са ме изпреварили. :D Мислех да поръчам различни детски дрехи на цени от 2 до 6 паунда от чужбина, а после да ги продавам с малка надценка в продавалник, тоест ако съм купила да кажем тениска за 6 лева да я пусна за 11-12 лева. Предприемайки отначало една от най-важните стъпки, тоест проучването на конкуренцията, установих малко странното за мен нещо, тоест че майките от сайта продават дрешките с надценка от средно 2-3 лева, а да не говорим, че имаше обяви и с по-малка добавена стойност. Искам да подчертая, че говоря за профили, които не са с по 1-2 нови дрешки, а си личи че са създадени с цел продажба и печалба от тези стоки. Зададох си съответно и малоумния въпрос, от какво аджеба тези жени печелят... Какви печалби трябва да се правят месечно, за да се вържат дори 400 лева чиста сума?!?! То по тази логика аз май трябва да подарявам закупените дрешки, за да им стана кУнкуренция на тези майки. :-o
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Ехехехех "малка печалба" от 100% при дрехи... евалата! Не искам да знам каква ти е голямата печалба при храни и напитки....
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Ехехехех "малка печалба" от 100% при дрехи... евалата! Не искам да знам каква ти е голямата печалба при храни и напитки....

Чакай, чакай малко. Аз говоря за такава надценка при тази реална стойност на продукта, защото нали ти е ясно, че ще има доста невзети пратки или пък върнати от разни "съвестни" майки, които пазаруват за спорта. Разбира се, че ако продавам дрешка с реална стойност 20 лева, то няма да я пусна за 40, а за 25 лева. То по тази логика трябва да продавам евтините детски дрехи на цена от около 6 лева за 5 викаш, така ли?!?!

А и един въпрос към теб лично. Ти да не мислиш, че по-магазините надценките са малки? Кажи ми според теб, каква е средната надценка на мъжките дрехи в един нормален магазин, тоест не визирам левчетата и други подобни места... Сигурно е около 2-3 процента...
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

Чакай, чакай малко. Аз говоря за такава надценка при тази реална стойност на продукта, защото нали ти е ясно, че ще има доста невзети пратки или пък върнати от разни "съвестни" майки, които пазаруват за спорта. Разбира се, че ако продавам дрешка с реална стойност 20 лева, то няма да я пусна за 40, а за 25 лева. То по тази логика трябва да продавам евтините детски дрехи на цена от около 6 лева за 5 викаш, така ли?!?!

А и един въпрос към теб лично. Ти да не мислиш, че по-магазините надценките са малки? Кажи ми според теб, каква е средната надценка на мъжките дрехи в един нормален магазин, тоест не визирам левчетата и други подобни места... Сигурно е около 2-3 процента...

В магазините дънките ги купуват по 2-5 лева и ги продават по 30-50 смятай каква е надценката.
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

В магазините дънките ги купуват по 2-5 лева и ги продават по 30-50 смятай каква е надценката.
От 2 до 5 лева може да си купиш дънки, които са произведени по времето на втората световна война.. или да са за хора от средна възраст на 70+ .. :lol:

По-хубавите и гъзарските дънки си имат цена.. 10-15-20 лева, и ги продават на 40-60-80.. зависи от къде пазаруваш :)
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

В магазините дънките ги купуват по 2-5 лева и ги продават по 30-50 смятай каква е надценката.

Знам и точно това се опитвах да обясня на колега, ама той веднага реши да напада, ама това си е негова работа. Тук искам да подчертая, че аз искам да слагам такава надценка, тоест от около 5-8 лева на всеки продукт, тоест без значение дали съм го купила реално за 6 или 26 лева от чужбина.
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

От 2 до 5 лева може да си купиш дънки, които са произведени по времето на втората световна война.. или да са за хора от средна възраст на 70+ .. :lol:

По-хубавите и гъзарските дънки си имат цена.. 10-15-20 лева, и ги продават на 40-60-80.. зависи от къде пазаруваш :)

Не говорех за ментаци енерджи дето в мола са 200 кинта, а за китайските боклуци където на пазара са 20 лева, а във търговските центрове 40-50.
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Аз пазарувам от една мацка в бг-мама, която продава и в продавалник и тя горе-долу ми е обяснила как стоят нещата. Там просто положението е такова, че повечето потенциални клиенти са много добре запознати с цените по чуждестранните сайтове, имат страшно много свободно време за следене на цените, и в никакъв случай няма да си купят нещо с около 100% надценка от конкретния сайт. За да успеят да продадат нещо, надценката трябва да е такава, че ако купуваш на дребно, да ти излиза почти същото. В тези сайтове (от сорта на спортдирект, всичко за по 5 паунда и т.н.) има кодове на намаления, има отстъпки за количество, безплатна доставка за големи количества и т.н. Освен това въпросната мацка каза, че има възможност да купува паунда на по-ниска цена от официалния курс.
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Ами дамско яке, във фирмения магазин на производителя примерно като е на мода е 140 лв.
Като му мине сезона и хоп, отива си на реалната цена от 18 лв да кажем.

Имам позната която е в тоя бизнес и така стоят нещата, надценките са яки.
Не случайно в БГ цените са доста завишени.
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Аз пазарувам от една мацка в бг-мама, която продава и в продавалник и тя горе-долу ми е обяснила как стоят нещата. Там просто положението е такова, че повечето потенциални клиенти са много добре запознати с цените по чуждестранните сайтове, имат страшно много свободно време за следене на цените, и в никакъв случай няма да си купят нещо с около 100% надценка от конкретния сайт. За да успеят да продадат нещо, надценката трябва да е такава, че ако купуваш на дребно, да ти излиза почти същото. В тези сайтове (от сорта на спортдирект, всичко за по 5 паунда и т.н.) има кодове на намаления, има отстъпки за количество, безплатна доставка за големи количества и т.н. Освен това въпросната мацка каза, че има възможност да купува паунда на по-ниска цена от официалния курс.

Имаш ли си на идея от къде точно може да стане това купуване на паунда на по-ниска цена от официалния курс... Мерси предварително. То целта ми е не това да ми стане основния доход, а просто да е нещо странично, с което да се занимавам.
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

Имаш ли си на идея от къде точно може да стане това купуване на паунда на по-ниска цена от официалния курс... Мерси предварително. То целта ми е не това да ми стане основния доход, а просто да е нещо странично, с което да се занимавам.

Трябва да я попитам, вероятно има някакви врътки, но като купувач на дребно не съм се заинтересувала. Ще пиша какво ще каже.
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

В магазините дънките ги купуват по 2-5 лева и ги продават по 30-50 смятай каква е надценката.

Купих си преди седмица дънки рипелей с намалението за 140 кинта - себестойността не е повече от 20 лв + транспорта - надценките са ясни там едно 20-30% от цената просто е плащаш за бранда.
Бях си барнал от спорт директа едни дънки само за да си нацеля номера дадох около 20 кинта - подобни видях за към 200 кинта в нашите магазини, само дето бях някъв бранд забравих, кой от всичките ...
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Ехехехех "малка печалба" от 100% при дрехи... евалата! Не искам да знам каква ти е голямата печалба при храни и напитки....

Ами така си е, 100% надценка си е много, това хич не е "малка печалба", но авторката нещо не иска да си признава, а и както чета дискусията, сама се обърка в обясненията.

Уж:

То целта ми е не това да ми стане основния доход, а просто да е нещо странично, с което да се занимавам.

А в същото време:

Какви печалби трябва да се правят месечно, за да се вържат дори 400 лева чиста сума?!?!


400 лв. на месец, каквато е явно целта и хич не е малка сума, а напротив - една много добра заплата за почти цялата страна.
 
Не бих се очудил, ако тези "майки" дето ги гледаш в продавалник са всъщност служителки в някой склад в Илиенци, които докарват допълнителни продажби на шефа си, или пък за себе си.

Нали не мислиш, че тези неща дето ги пазариш от Англия се произвеждат в Англия? И нали не мислиш, че SportsDirect ги продава без печалба?
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Хора, вижте сега не бъркайте "по моловете", sisley, UCB, tom tailor, levis, DKNY и т.н. неща. Там ситуацията е ясна. Но не си и мислете, че за франчайзоползвателите остават милиони левове от един магазин примерно. Нали се сещате, че като искате да отворите нагъзин на тази марка в тоя мол, марконосителите почват да ви свалят кожата от всякъде, от високи цени през ежегодна такса "франчайз" и какво ли още не, да не говорим разходите за персонал, наем и т.н.

Едно е в мола, Витошка, дори и Пиротска... друго е в Преебалника и в онлайн магазина.

Неслучайно в онлайн магазина е по-евтино - нямаш наем, често имаш по-малко персонал, в повечето случаи нямаш разни усложняващи бизнеса междуфирмени отношения (разбирай плащания за марката и т.н. джънк).

А, ако искаш да продаваш в преебалника, както и някой по-горе беше споменал, трябва да знаеш, че майките (еле па и тея дето никой не ги търси, дето се казваше в един виц) седят само на лаптопа и се ровят за дрипи в нета. Знаят всичко, дори да не знаят ще те изкарат, че си най-големия нещастник дето искаш да им вземеш 5 лева отгоре на това което смятат те в спортдиректа, нищо че смятат паунда за евро, защото дори не знаят какво значи знака на лирата.

А за начина ти на мислене тип "ще сложа и на това което съм купила за 5 лева надценка 5 лева и на онова дето съм го взела за 40, пак ще му сложа 5 лева". Не се прави така. Ще те оставя да измислиш причините сама, не ми се обяснява, но ще започна само от това че почваш да се целиш в най-бедната прослойка от потенциалните ти клиенти, изводите ще ги оставя отново на теб (както ти сама каза, връщаници, "ама не го искам", не ми става, не е това розово... все неща по-привични на хората, които имат -5 лева в джоба, но ти виждаш като твой таргет).

Иначе имам някаква представа за онлайн бизнеса със спортни стоки, от определено време се опитвам да правя същия онлайн и надценка +100% до RRP (MSRP) хората спазват само в Германия, във UK са ~15% под MSRP (това за онлайн магазини и в двата случая). Не виждам как някой без търговски отстъпки и обем ще сложи +100% и ще продава на атрактивни цени за България.

Ти, ако си сметнеш колко ти е надценката на чаша Мартини или една наливна бира в любимото ти заведение няма да стъпиш повече там, ахахах! :)
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Хора, вижте сега не бъркайте "по моловете", sisley, UCB, tom tailor, levis, DKNY и т.н. неща. Там ситуацията е ясна. Но не си и мислете, че за франчайзоползвателите остават милиони левове от един магазин примерно. Нали се сещате, че като искате да отворите нагъзин на тази марка в тоя мол, марконосителите почват да ви свалят кожата от всякъде, от високи цени през ежегодна такса "франчайз" и какво ли още не, да не говорим разходите за персонал, наем и т.н.

Едно е в мола, Витошка, дори и Пиротска... друго е в Преебалника и в онлайн магазина.

Неслучайно в онлайн магазина е по-евтино - нямаш наем, често имаш по-малко персонал, в повечето случаи нямаш разни усложняващи бизнеса междуфирмени отношения (разбирай плащания за марката и т.н. джънк).

А, ако искаш да продаваш в преебалника, както и някой по-горе беше споменал, трябва да знаеш, че майките (еле па и тея дето никой не ги търси, дето се казваше в един виц) седят само на лаптопа и се ровят за дрипи в нета. Знаят всичко, дори да не знаят ще те изкарат, че си най-големия нещастник дето искаш да им вземеш 5 лева отгоре на това което смятат те в спортдиректа, нищо че смятат паунда за евро, защото дори не знаят какво значи знака на лирата.

А за начина ти на мислене тип "ще сложа и на това което съм купила за 5 лева надценка 5 лева и на онова дето съм го взела за 40, пак ще му сложа 5 лева". Не се прави така. Ще те оставя да измислиш причините сама, не ми се обяснява, но ще започна само от това че почваш да се целиш в най-бедната прослойка от потенциалните ти клиенти, изводите ще ги оставя отново на теб (както ти сама каза, връщаници, "ама не го искам", не ми става, не е това розово... все неща по-привични на хората, които имат -5 лева в джоба, но ти виждаш като твой таргет).

Иначе имам някаква представа за онлайн бизнеса със спортни стоки, от определено време се опитвам да правя същия онлайн и надценка +100% до RRP (MSRP) хората спазват само в Германия, във UK са ~15% под MSRP (това за онлайн магазини и в двата случая). Не виждам как някой без търговски отстъпки и обем ще сложи +100% и ще продава на атрактивни цени за България.

Добро мнение, дано авторката на темата не само да го прочете, но и да го разбере!
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

С много стоки на дребно и ниски цени забрави да правиш "успешен бизнес", освен ако не ги взимаш директно от производител. Тези стоки, които искаш да купиш примерно от Спортсдирект или некой китайски сайт вече се продават по сайтовете и онлайн магазините (както вече си се убедила). Цели се в по-скъпите артикули. Шанса да ги продадеш е много по-голям и печалбата ще ти бъде много по-осезаема. Колегата rampage ти е обяснил най-точно как стоят нещата.
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

С тези коментари ще откажете момичето.
Пределно е ясно , че разходите на един физически магазин /наем, персонал и т.н./са големи и винаги вдигат себестойността на стоката.Но не съм съгласен, че онлайн магазина ще продава по ниско. Само афилиейта /около 20 процента/ е достатъчен за вдигане на цената. Марковата стока е с голям марж между себестойност, цена на едро и продажна цена. Затова и се произвежда /фабрикува/ в страни, като Китай, Турция, Португалия....
и затова има и ограничения. Там голямата печалба идва от феновете /платежоспособните/ на новите модели. Производителите са нож с две остриета
Може да се види как тяхната цена е същата, като продажна в отсрещния магазин /шега/ Ако се разтърсиш из шивашките цехове на Българи, може да намериш и много добри неща на приемливи цени.
Опитай с малко и ще видиш как ще потръгне. Има сайтове които предлагат стока, европейска, с намаление до 70 процента.Друг вариант е складове /сайтове/ които предлагат остатъци от фалирали магазини.
Успех.
 
Re: От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

...Мислех да поръчам различни детски дрехи на цени от 2 до 6 паунда от чужбина, а после да ги продавам с малка надценка в продавалник, тоест ако съм купила да кажем тениска за 6 лева да я пусна за 11-12 лева. ...

Ти казваш малка надценка и набиваш 90-100%
Не разбирам защо се "наежи" на:

Ехехехех "малка печалба" от 100% при дрехи... евалата! Не искам да знам каква ти е голямата печалба при храни и напитки....

Напълно е прав, 100% не са малка печалба. Не си се уточнила в първия пост за надценката която да е еднаква за всички продукти независимо от цената, правиш го тук:

Знам и точно това се опитвах да обясня на колега, ама той веднага реши да напада, ама това си е негова работа. Тук искам да подчертая, че аз искам да слагам такава надценка, тоест от около 5-8 лева на всеки продукт, тоест без значение дали съм го купила реално за 6 или 26 лева от чужбина.

Той не те е нападнал за мен това си е /хаплива/ забележка и си е в нормите на културното и колегиалното /градивното/?

Искаш мнение и скачаш на първия който ти отговаря накриво, като като церсей на брат си. :) / гледах преди малко троновете... ама как се гърчи русото, безценно!/

Това което сподели за мен не е рентабилно, значи независимо от цената искаш да гониш 5 лева надценка? Наистинали го мислиш така?
Примерно да вземем един диван от 500 и от 1500 лева мислиш ли че и от двата продукта магазините печелят 200 лева?
Каква ти е ползата да затвориш /инвестираш/ пари в скъпа стока и да печелиш от нея колкото от евтина таква?
В единия случай си инвяестирал 1000 в другия 5 000 лева.
Нормалната надценка за дрехи е 80- 150 % според конкуренцията и търсенето.

Продполагам си се замислила за спортсдирект, доста хора го правят, конкуренцията ще е голяма.
Но тук ти ще печелиш от човешката глупост и мързел.
Запомни това, умните, досетливите и знаещите, ще си поръчат от англия, те не са твоя таргет.
Ти се целиш в третокласните потребители, за щастие в интернет е пълн ос такива, номера е да уцелиш как точно да си изиграеш картите, за да купят от теб, а не от останалите 20 -50 човека които зареждат от същото място ?
Е? Как мислиш да постигнеш това? Имаш ли план или някакъв специален номер? 8)
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

ако ги вземе на 6 лв и ги пусне на 12 ще е малка надценка ако я сравним с тази на продуктите които са предназначени за комплексари - примерно адиБас
:lol:
 

Горе