Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Добре ли е според вас с част от спестяванията си чове да купи злато? Какво мислите по въпроса? Аз съм далеч от тези неща и затова ми е интересно да чуя вашето мнение.
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

и аз наскоро се чудих , хората които са купили преди 3-4 години и назад са напред но занапред не се знае дали ще има избивка.
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Златото си е абсолютен балон с тези котировки по борсите, въпрос на време е да се спука (да изскочи някоя по-гадна война в Близкия изток например)... за мен сега е по-добре инвестиране в швейцарски франк (с тези кризи, мризи и т.н.) или електронна валута като биткойн примерно. Ама блеки нека да дойде и да си даде мнението, той е по-компетентен ;)
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Не съм много навътре, ама според мен инвестициите в подценени акции е най-ставиблно. Става дума за дългосрочен план, предполагам това ще е един от съветите на Блеки :)
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

не бих те съветвал да приемаш съвти от който и да е в този форум на тази тема,
в инвестор.бг има конкретна тема по твоя въпрос, и е една от най-коментираните.
Можеш да си направиш предполагам сам изводите, но имай в предвид, че в БГ пазар на злато няма. Ако те съмнява виж какви са маржовете на ТАВЕКС, не мисля, че ще ти харесат. Банките продават злато, но не знам да купуват . Когато става въпрос за твоите пари не слушай никой, аз не си направих добре сметката и от акции глътнах 20 % процента загуба за няколко месеца миналата година
 
Е защо да не приема тук пишат поне няколко човека с доста постове в инвестора и може да си имат мнение по върпоса :) а и хубаво да се сондира в не инвеститорски групи какви са настроенията за пазара ....



Иначе по темата аз съм малко анти злато лошо няма да си имаш една злана монетка еи така за всеки случай ама да си обърнеш спестяванията в злато... означава да чакаш най лошото и да спечелиш от това ...
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Малко ми е смешно като чета постовете - защото сигурно 9 от 10 дори не знаят и 10% за златото от добива през преработката до вече същинските функциите, да не казвам пазарните принципи и да не казвам начините за инвестиране. Като цяло доста спекулативно са и коментарите.

Златото е труден за инвестиране, просто трябва доста добра оценка да имаш и къде се намира в цикъла му.

Лично за мен, златото ще се качва още, това което ни очаква просто води до покачване именно на цената му. А и да не говорим че като цяло е доста изкривено, защото търсенето е голямо и всеки ден расте спрямо константно фиксирано предлагане. Чудесен хедж е за инфлация и кризи. Може доста изредя тук, но като цяло се иска доста опит в това което правите, а и да мислите че ще ударите кьоравото за кратко време забравете :) Това си е дългосрочен хоризонт - но да сега са добри условията за покупка - ако имате и портфолио златото е идеалното попълнени, заради обратната си корелативност с основните фин. инструменти и респективно за сваляне на риска на портфейла.

То трябва се реши и в какво се инвестира - златни монети, златни ЕТФ, златни сертификати, фючерсни контракти или инвестционо злато в кюлчета, тук е сериозен риск от кражби и т.н Въпроси бол, на които трябва да имате какво да отговорите.

Можеш да си направиш предполагам сам изводите, но имай в предвид, че в БГ пазар на злато няма. Ако те съмнява виж какви са маржовете на ТАВЕКС, не мисля, че ще ти харесат. Банките продават злато, но не знам да купуват . Когато става въпрос за твоите пари не слушай никой, аз не си направих добре сметката и от акции глътнах 20 % процента загуба за няколко месеца миналата година

Какъв е проблема за БГ като цените са базирани на световната борса - а има и редица начини за инвестиране в златото.
Брей 20% за няколко месеца кво правиш ти, на спекулативен принцип това ще расте това няма явно си инвестирал
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

беше фонд и нямаше как да сложа стоп лос, бях на една почивка и си подадох заявката за продажба на всички дялове, ама след като вече се бях набълбукал,, мислех да ги чакам, че не ми беше краткосрочна инвестиция, ма се ядосах, и реших, че няма да инвестирам никога в нищо, което не контролирам сам.
Ако инвестирам в метали, по-скоро ще погледна среброто, защото освен ценен метал се влага доста повече в промишленост, поради подобните си свойства на златото, но много по-ниската цена
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Винаги съм се чудил аджеба защо инвестирате като си давате парите на друг без да знаете, кой що е да ви ги управлява. Фондовете запомнете НИКОГА НЕ СЕ СТРЕМЯТ ДА УВЕЛИЧАВАТ ДЯЛОВЕТЕ ВИ!!! Дейността и целта на фонда са корено различни от това което индивидуалните смятат. Та така де не че те почувам, но като не можеш си управляваш парите, то не ги давай на друг да ги управлява без да знаеш дори каква е философията за търгуване, системата, на каква база се влиза, как се анализират и серия други. Глупаво е просто за мен, щото това си е една безотговорност към парите, ако човек иска трябва да плати цената и се образова иначе от където дошли там отишли.

За среброто си прав - търсенето е огромно и огромно приложение - от медицината през ИТ продуктите до почти във всички индустрии се намира приложение - а и вече му се ползват именно истинските характеристики на среброто - анти бактериални/вирусни, анти септични т.н
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Добре ли е според вас с част от спестяванията си чове да купи злато? Какво мислите по въпроса? Аз съм далеч от тези неща и затова ми е интересно да чуя вашето мнение.
Ако имах какво да инвестирам , бих си купил земя, защото не би могла да загуби стойността си. Вярно е, че всичко зависи от това къде , как и колко купуваш, но като гледам как се размножаваме на тази планета, трудно ще се намира кльопане за всички, а всичко за хапване в основата си, се произвежда с помощта на земята, така че, е логично да е доста добра инвестиция, както в дългосрочен, така и в краткосрочен план. И не само храната, а и мястото за живеене е важно, така че земята си има много предимства, всичко зависи от това колко и къде можеш да си позволиш :). Мнението ми по този въпрос е просто размисъл, и не се базира на някакви статистики и знания за пазари и инвестиране, просто реших да отговоря на въпроса, и това е :).
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Ако имах какво да инвестирам , бих си купил земя, защото не би могла да загуби стойността си. Вярно е, че всичко зависи от това къде , как и колко купуваш, но като гледам как се размножаваме на тази планета, трудно ще се намира кльопане за всички, а всичко за хапване в основата си, се произвежда с помощта на земята, така че, е логично да е доста добра инвестиция, както в дългосрочен, така и в краткосрочен план. И не само храната, а и мястото за живеене е важно, така че земята си има много предимства, всичко зависи от това колко и къде можеш да си позволиш :). Мнението ми по този въпрос е просто размисъл, и не се базира на някакви статистики и знания за пазари и инвестиране, просто реших да отговоря на въпроса, и това е :).

Ех колко красива лъжа - защото не би могла да загуби стойността си . Ако бе така нямаше да сме в тази световна рецесия. Губи си стойността и то силно. Разбира се губи изразена в пари.
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Има демографска криза в БГ, както и масова бедност. т.е тази земя няма голям шанс да ти я купи някой, цената на всякакъв вид имоти според мен ще е постоянно с 4-5 % на година надолу поне още 4-5 години. Изключение може да бъдат само луксозните имоти

А иначе по въпроса за среброто - не съм наясно дали има лесен начин да се купи/продава ама безналично, не да се чудя къде да го съхранявам и дали няма някой да ми го открадне
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Блеки, Бъфет не беше ли казал нещо за златото и земята. че е по-добре земя отколкото злато, но това при равни други условия. Иначе съм съгласен, че няма смисъл от земя, освен ако не си аграр:)
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Има демографска криза в БГ, както и масова бедност. т.е тази земя няма голям шанс да ти я купи някой, цената на всякакъв вид имоти според мен ще е постоянно с 4-5 % на година надолу поне още 4-5 години. Изключение може да бъдат само луксозните имоти

А иначе по въпроса за среброто - не съм наясно дали има лесен начин да се купи/продава ама безналично, не да се чудя къде да го съхранявам и дали няма някой да ми го открадне
Отиваш при някой брокер дето дава достъп до сребърните фючърси и си ти. Друг вариант е сребърни сертификати да тъгуваш или някой сребърен ЕТФ.

Снукс, Бъфет е прав - говори за вътрешнта стойност на земя спрямо злато - в смисъл земята произвежда т.е. създава добавена стойност, за разлика от златото - то си остава стока колкото и да я поливаш и на слънце я оставиш остава с 1 и съща стойност, няма как създава стойност. Но пък е чудесен хедж и добавка към портфейли за намаляване на риск. Като цяло само златото се представя добре във времена на криза от всичко останало.

http://profit.bg/news/Zashto-Bufet-ne-haresva-zlatoto/nid-88000.html
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Погледнато в далечно бъдеще, не само злато, даже и в обикновено Fe да се инвестира е сигурно. Ако смяташ да правиш дългосрочна инвестиция да кажем 10 години напред си заслужава.
Нека да припомним 2002 година цената на Fe беше 20 ст. / кг а Ламарина 5 ст./ кг. Днес цената на ламарината е 50 ст./кг а на Fe 55 ст./кг.
В земя, злато и всякакви метали си заслужава инвестицията.
 
От: Считате ли, че е удачно време за закупуване на злато?

Въпреки ,че златото последните 2 години скочи много и цената в момента е висока , смятам ,че винаги е добре да се инвестира в злато стига да не търсиш бърза печалба, а дългосрочна инвестиция.
 

Горе