Съвети за продажба на домейн

ArtBean

Active Member
Здравейте колеги,

тъй като съм пълен аматьор в този бизнес, бих искал, ако може да дадете малко съвети. Да предположим, че имам добър домейн, къде в кой акцион е добре да го пусна за продажба? Акциона на godaddy става ли? Вижда, че когато се пуска домейн там, има доста опции, повече от които платени, кои от тях бихте ме посъветвали да ползвам?

Поздрави и благодаря на всички, които се отзоват!
 
От: Съвети за продажба на домейн

Номер едно за мен са Седо, напълно безплатно си го адваш домейна. Ако решиш да го промотираш, за 9$ ти стои фийчърд на категорията за 1 месец в държава по избор. Честно казано, продавал съм доста домейни там, всъщност само там. Всички останали, които съм пробвал, са под всякаква критика, поне за мен и нищо не съм успявал да продам. Само някакви смешни оферти от рода на 25-50$ (примерно във Флипата), докато в Седо са ми давали 300+$ за същия домейн. Може някои колеги да не се съгласят с мен, но на второ място бих поставил добрият стар чичко ибей. Успех, колега! Ако искаш, сподели на ЛС домейна, да те ориентирам колко да му искаш, а ако искаш го сподели тук. Тук има доста колеги с много по-голям опит от моя, които също биха ти дали добри съвети. Желая ти успех! :)
 
От: Съвети за продажба на домейн

Според мен който и да избереш е все едно. Важно е таксата каква е.
Но и аз съм пълен аматьор.
 
От: Съвети за продажба на домейн

Флипата са пълна скръб. Пусна 5-буквен .com домейн за 21 дена аукцион, представлява "дума", която може да се признесе (демек брандабъл си е домейна отвсякаде), платих $9+$9 за болд. Търгът изтича след няколко дена, имам 24 view-та, като не съм сигурен дали брои моите :)
 
От: Съвети за продажба на домейн

Аз реших да пусна в акциона на godaddy от тия 7 дневните търгове, платих 24 долара за да е вип, и за близо 1 ден има 3-4 показвания :) Нещо не ме кефи тая работа :)
 
От: Съвети за продажба на домейн

Мда трябва да има 3-4к за да е добре :)
 

Горе