Съвети на сайта сайта ми.

lglgl

Active Member
Здравейте, реших спонтанно, да си направя един сайт за фитнесс, на Wordpress, за мен тази система е непозната, не съм ползвал(преди мнооооого време, през 2007, тогава беше дива малко)
Става дума за този сайт
http://howtobecomeafitnesstrainer.com/
Обаче, имам един проблем,сложих си плъгина Google Analytics by Yoas и AdSense Now!.
Но във гугъл, не отчита нищичко, същото е и адсенсе, не отчита кликания, помолих на няколко човека да цъкнат рекламки, но във сметка нищо не дойде, ако някой ще ми обесни как работи адсенсе, ще съм много благодарен.
http://oi62.tinypic.com/295y3xv.jpg
Моля посъветвайте какви плъгини да сложа, и как като цяло да развия?
Не съм пуснал сайта все още, на два дена е.
Специлано искам да спомена Hristo.iliev , Понеже ми посъветвал разни неща. и Благодарение на него се реших да направя подобен сайт на уордпресс :)
Аз лично от wordprees разбирам малко, аз съм чисто фронт ендър.

ВЪв Адсенсе като цъкна на "състояние на сайта" там ми излиза един мой много стар уеб сайт? да не би да това да е проблем? ; /
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

В никакъв случай не карай хора да кликат на реклами, можеш да си изпатиш много сериозно.
Темата ми харесва, точно този стил доминира в световен мащаб в момента. Аз лично тези плъгини не ги ползвам,
ползвам Google Publisher Plugin, който е на Гугъл
За Аналитикс не ползвам плъгин, темата ми има поле където мога да вмъкна проследяващия код а статистиката си следя през google.analytics
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Добре, няма да ги карам, тази сфера със "гугъл адсенс и гугъл аналитикс познато ми е точно 0%"
Ето като цъкна на състояние на сайта, излиза това:
http://s27.postimg.org/5lejbp3o3/oklelee.png
този сайт съм имал преди повече от година....как излзиа нямам си идея.
Сега ще видя този плъгин.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Еее браво, че си се решил и си го започнал! Пожелавам ти успех!

Преди да го пуснеш вкарай във всяка категория да има поне по една статия. Напълни го със съдържание и ще изглежда много добре, темата ми харесва. Не открих никъде в сайта контактна форма? Хубаво е да имаш такова нещо за да може хората да се свързват по-лесно с теб. Логото е готино, сложи горе и фавикон. Инсталирай си плъгина Email Subscriber, всеки път като пускаш статия в сайта, ще бъде изпращано писмо по пощата на всеки който си е въвел адреса в полето. Безплатен е и бачка перфектно.

Ако имаш пари си закупи Squirrly - страшен СЕО плъгин, на мен доста ми помага за класиранията в Гугъл.

То и аз не съм запознат много, но за какво си го инсталирал този адсенс плъгин? Какъв му е смисъла? Аз на моя сайт не съм инсталирал нищо такова и нямам проблеми. Да не би да си сложил някъде повече от 4 банера на една страница? Добави сайта си в секцията в Адсенс "Мои уебсайтове".
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Мерси много за съвето отново, Сложих адсенс плъгин за да слагам реклами във сайта, ползвам за да слагам реклама над всяка една статия. АМи направил съм така че на всяка страница да излизат по три реклами максимум. Но много ме притеснява че нищо не се отчита от гугъл аналитикс : /
Сега ще видя и тези плъгини. Да, статийте не съм написал все още, забравих да спомена че са авторски(От руски сайтове четя разни сйатове, и пренаписвам по-мой си начин, също така проверявам във интернет за уникалност и плагиатство, излизат около 80-100% )
По- дизайна не съм пипал кое знае какво, то си е хубаво, смао съм оправил широчина, сложил съм ново лого, сложил съм иконки във меню и грубо казано това е, мисля дизайна върши работа.


Добави сайта си в секцията в Адсенс "Мои уебсайтове" това не го намирам, можлеи скриншот?(наистина съм зле със гугъл адсенове, много е объркан им дизайна)
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Ако напишеш postviews в търсачката на плъгините ще намериш няколко предложения :)
Например: WP-PostViews
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Първо, за да ти показва някаква статистика в Analytiks, то трябва да е имало някакво посещение. Второ трябва да си поместил кода за верификация в сайта си. Това направил ли си го?
Второ, със сайт с 2 статии не е добра идея да пускаш Адсенс, защото ще ти баннат сайта, а в по-лошия случай, целия акаунт. Напиши поне 8 до 10 статии и тогава пусни рекламите.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Сайтът ти е хубав, само трябва да го понапълниш със статии и да ги споделяш в Туитър, Редит. В Гугъл+ има чуждестранни общности за фитнес и здравословен живот, в които може да слагаш статиите си и така Аналитикса ще се размърда.

Ето няколко :

https://plus.google.com/communities/105008312335704126105

https://plus.google.com/communities/111547845756988103407

https://plus.google.com/communities/104537233501478501930


Слагай снимка с малко текст и линка към самата статия за да не те махнат админите, защото там повече снимки се споделят

Успех :)
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Първо, за да ти показва някаква статистика в Analytiks, то трябва да е имало някакво посещение. Второ трябва да си поместил кода за верификация в сайта си. Това направил ли си го?
Второ, със сайт с 2 статии не е добра идея да пускаш Адсенс, защото ще ти баннат сайта, а в по-лошия случай, целия акаунт. Напиши поне 8 до 10 статии и тогава пусни рекламите.
Да направил съм и отчита вече всичко. Относно другото не знаех, няма да се бутам тогава докато не запълня сайта със статий :)
 
От: От: Съвети на сайта сайта ми.

Сайтът ти е хубав, само трябва да го понапълниш със статии и да ги споделяш в Туитър, Редит. В Гугъл+ има чуждестранни общности за фитнес и здравословен живот, в които може да слагаш статиите си и така Аналитикса ще се размърда.

Ето няколко :

https://plus.google.com/communities/105008312335704126105

https://plus.google.com/communities/111547845756988103407

https://plus.google.com/communities/104537233501478501930


Слагай снимка с малко текст и линка към самата статия за да не те махнат админите, защото там повече снимки се споделят

Успех :)
Е тук имам огромен въпрос относно реддит : / В кое "категория" да споделя статийте ми там? Никога нямам нито ъп воутс нито даун воутс, нито коментари, нито гледания, къде точно да споделя статий, хем да е в правилен раздел, хем да има някой, защото знам че от там идва добър трафик, стига да съм споделил като хората, можели да ми подскажеш.
Сега ще видя и гугъл плюс, мерси че ми каза.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

За редит не мога да ти помогна, там ми е пълна мъгла :shock: Има тема във форума как да се докара трафик от там http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=48765

Опитай и в Пинтерест
 
Последно редактирано:
От: Съвети на сайта сайта ми.

Постнах и във реддит и във гугъл групи, ама все още няма трафик : / Тук дали има тема за "Размяна на линкове" ? Чудя се откъде да вкарам трафика.
Мисля че една от причините че нпмам статий, според мен ако ще има поне 20, ще е малко по-добре?
А ако ще копирам свежи статий при мен, имали смисъл?
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Постнах и във реддит и във гугъл групи, ама все още няма трафик : / Тук дали има тема за "Размяна на линкове" ? Чудя се откъде да вкарам трафика.
Мисля че една от причините че нпмам статий, според мен ако ще има поне 20, ще е малко по-добре?
А ако ще копирам свежи статий при мен, имали смисъл?

Трябва ти съдържание, в началото гледай да постваш по едно нещо на ден , да не е копи -пейст и поне 250 думи. Отделно , забрави за постъпления в следващите 6-12 месеца. Ако си постояннен, трафика ще се увеличава месец след месец.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Трябва ти съдържание, в началото гледай да постваш по едно нещо на ден , да не е копи -пейст и поне 250 думи. Отделно , забрави за постъпления в следващите 6-12 месеца. Ако си постояннен, трафика ще се увеличава месец след месец.

Прав си относно постването всеки ден, но според мен статиите не трябва в никакъв случай да са по-малки от 300-350 думи. В началото е задължително да се публикува по 1 статия на ден и да я пускаш във всички социалки, които се сетиш.
Относно постъпленията, не съм съгласен. Може да правиш по минимум 10 евро на ден само от Адсенс още на първата седмица, стига да докараш трафик. Въпросът е как да го докараш, а не ще печелиш ли. Формулата е проста; Доходът е равен на трафикът плюс съдържанието и дизайна. Ако имаш посещения и съдържание, което да задържи посетителя, а не веднага да натисне бек бутона, имаш шанс той да кликне на рекламата, ако тя е поставена на правилното място.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Дължината е относителна, ако предлагаш наистина качествен и полезен контент и 150 думи стигат за да заинтригуваш читателите, а за да заинтригуваш Гугъл малко повечко. За парите, наистина можеш и след няколко седмици да почнеш да печелиш, но в повечето случаи сериозните суми идват след първата година. Ако си постояннен, приходите и посещенияте ще нарастват плавно и постоянно. Ако обаче залагаш на нечисти похвати, вече е божа работа.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Здравей!
Коя е темата, която използваш? Има някои основни правила, които трябва да спазваш като пишеш статия, за да се харесаш на Гугъл. На първо място е текста да е уникален поне 90% и съдържанието да бъде поне 300 думи. Ключовата дума по възможност да бъде на първо място в заглавието и самото заглавие да бъде около 40 символа. Трябва да се съдържа и в първия параграф на текста. Важно е и ключовата дума да се съдържа около 2-3% в съдържанието. Задължително е и да има изходящ линк. За SEO оптимизация аз използвам плъгина WordPress SEO. Направи си и ФБ страница, за да можеш и от там да вкарваш трафик към сайта си.
 
От: Съвети на сайта сайта ми.

Мерси много за съвети колеги, на всички съм дал репутация :) За информация : Сложих Плъгин за Squirrly, много съм доволен, също така сложух и DISQUS плъгин, това е плъгин за коментари, кеото прави всички коментари на едно място, мисля че е правилен избор? Другото което направих,ако няко се чуди за как съм сложил иконки във менюту, това става с помоща на плъгина Menu Image. Още едно нещо сложих W3 Total Cache, това ми ускори сайта във Google speed analyzer.
Мисля че, както повечето от вас казвате, да запълня сайта със уникални и интересни статий. Ако някой иска можеш да смениме линкове :)

Задължително е и да има изходящ линк. къде да води този линк ? и защо трябва да има? на това му викат беклинкс нали?

P.S Махнах Плъгини за фейсбук коментари и DISQUS, оставих обикновенно от уордпресс, или да върна?
 
Последно редактирано:
От: Съвети на сайта сайта ми.

Аз обикновено слагам изходящите линкове към моите страници или сайтове, но могат да водят и към други, но е добре да са тематично свързани със съдържанието на статията ти. Би ли ми казал името на темата която използваш и дали е безплатна. Искам да видя как се представя на мобилни устройства. Не прекалявай с плъгините. Повече от 10 не бива да имаш, защото забавят работата на сайта ти. Този е добре да го имаш, защото ти помага при форматирането на текста при писането:Black Studio TinyMCE Widget
 
От: От: Съвети на сайта сайта ми.

Слагай DISQUS за коментарите. Сега освен спам трудно ще закачиш коментар
Мерси много за съвети колеги, на всички съм дал репутация :) За информация : Сложих Плъгин за Squirrly, много съм доволен, също така сложух и DISQUS плъгин, това е плъгин за коментари, кеото прави всички коментари на едно място, мисля че е правилен избор? Другото което направих,ако няко се чуди за как съм сложил иконки във менюту, това става с помоща на плъгина Menu Image. Още едно нещо сложих W3 Total Cache, това ми ускори сайта във Google speed analyzer.
Мисля че, както повечето от вас казвате, да запълня сайта със уникални и интересни статий. Ако някой иска можеш да смениме линкове :)

Задължително е и да има изходящ линк. къде да води този линк ? и защо трябва да има? на това му викат беклинкс нали?

P.S Махнах Плъгини за фейсбук коментари и DISQUS, оставих обикновенно от уордпресс, или да върна?
 

Горе