Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
изчетох много полезни мнения и съвети по отношение на онлайн магазините, както и афилиейт програмите (за БГ магазини). Интересно ще ми бъде да прочета повече за идеи, и най-вече съвети при подготовка на банери за афилиейт програма на БГ магазин.
Въпросите се появиха по няколко причини:
1. До колко трябва и как би могъл да бъде съобразена изработката на банер за афилиейт? Да, той трябва да е по темата, но от друга страна ще бъде поставен на нечий сайт. Тогава идват питанките за цветове, типове и тн., защото колкото и атрактивна програма и условия да даваш, ако банерите са твърде семпли или твърде крещящи никой няма да ги вземе...
2. Ясно е, че с gif можеш да се възползваш и покажеш повече в сравнение с обикновен jpeg/png банер. Идва въпроса дали "шаващият" gif няма да отблъсне партньора?
3. Относно самият банер - как според вас е по-добре: от типа call-to-action или реклама на конкретен продукт/категория?

Сигурен съм, че могат да се поставят още много въпроси, но това са "на първо четене"
Ще се радвам на коментари, тъй като планирам и подготвям подобна програма, но според мен за да е успешна тя трябва да предложи атрактивни условия за партньорите, интересни и стилни банери, които да са максимално универсални за различен дизайн на сайтове, а в същото време атрактивни за клиента, така че да носят както на магазина, така и на партньора продажби каквато е целта.
 
От: Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

Явно никой не е мислил в тази насока или просто никой не иска да сподели идеи....
 
От: Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

Дай им избор.

На цветове, дали да шават или не, дали да са призив или нещо за конкретен продукт, или призив за конкретен продукт...

...правото на избор е правилния избор.
 
Направи си всички размери, които са стандарт, даже ако може разработи няколко варианта, за различни аудитории, но все за твоите продукти / услуги. Хубаво би било в бъдеще да имаш и някой друг добре анимиран флаш банер, който са си е кликаем и добре да се връзва на всички сайтове. Забелязвам, че те се открояват доста и хората им се радват. Но пак трябва да е спазено правилото да не е нахален, натрупан и много дразнещ.

Банерът е хубаво да води към сайта ти и там да се осъществява д4ействието. Много е важно да се знае какво цели един банер. Някои са брандинг, други са правени с цел да накарат потребителя да кликне без да брандират магазина, може само леко продукта, но е важно да знаеш какво искаш да направиш и каква концепция ще следваш.

Ако имаш други въпроси, давай ги. ;) Къде ще са те, в някой админ панел, листнати някъде, ще се пращат като материали? Може и при повече инфо, да ти изградим и правилната стратегия. ;)
 
От: Re: Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

Дай им избор.

На цветове, дали да шават или не, дали да са призив или нещо за конкретен продукт, или призив за конкретен продукт...

...правото на избор е правилния избор.

Съгласен съм, но ....всъщност няма "НО" :) Ще е повече работа, която трябва да се свърши. Може би по-универсален подход би било ако се предложат 2,3 или 4 опции за фона и така да са по-приложими за по-широк кръг сайтове. От друга страна от програмите, които разгледах, визирам БГ сайтове, в по-голямата си част не са го направили. Има ли логика да допускат една и съща и така очевидна грешка или просто смятат, че не е нужно?

Направи си всички размери, които са стандарт, даже ако може разработи няколко варианта, за различни аудитории, но все за твоите продукти / услуги. Хубаво би било в бъдеще да имаш и някой друг добре анимиран флаш банер, който са си е кликаем и добре да се връзва на всички сайтове. Забелязвам, че те се открояват доста и хората им се радват. Но пак трябва да е спазено правилото да не е нахален, натрупан и много дразнещ.

Банерът е хубаво да води към сайта ти и там да се осъществява д4ействието. Много е важно да се знае какво цели един банер. Някои са брандинг, други са правени с цел да накарат потребителя да кликне без да брандират магазина, може само леко продукта, но е важно да знаеш какво искаш да направиш и каква концепция ще следваш.

Ако имаш други въпроси, давай ги. ;) Къде ще са те, в някой админ панел, листнати някъде, ще се пращат като материали? Може и при повече инфо, да ти изградим и правилната стратегия. ;)

Може би аз без да искам подведох с темата.
Ясно е, че като е афилиейт ще води към сайта, дори може и към конкретна категория или продукт. Интересно ми беше да видя мнения от опит кое е по-резултатно: брандинг (поне аз го разбирам водещ към основния домейн), по категории или директно към продукти?
От друга страна "вкус другар си няма" и тук идва и логичното - правя си Н на брои банера от Х вида размери, но се оказва, че само аз си ги смятам за "универсални", тоест приложими към максимум брои партньорски сайта. Тогава съм просто горд собственик на пакет банери :)
 
От: Re: Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

Ако имаш други въпроси, давай ги. ;) Къде ще са те, в някой админ панел, листнати някъде, ще се пращат като материали? Може и при повече инфо, да ти изградим и правилната стратегия. ;)

Аз въпроси имам много, но най-важният е функционират ли изобщо подобни програми в БГ?
Иначе относно идеята: мисля в насока продуктови и банери за категории, все още ми е рано да брандирам, т.е не мисля, че бранда би довел клиенти, а по-скоро цените и продуктите.
Относно самата програма - админ панел след регистрация, достъп в него до кода и възможност за избор между различните банери, както и статистика за резултатите. За сега съм се ориентирал за програма на 2 нива, все още не съм решил точният процент, но смятам да бъде 8-10 на първо + 2-3 за доведен. Смятам, че процента е достатъчно атрактивен при средна стойност на поръчките, която наблюдавам. Срок на валидност между 20 и 30 дни, мин сума за изплащане 30-50лв.
Продуктите са играчки за възрастни и именно това ме кара по-внимателно да обмислям типа и вида на банерите за да могат да бъдат поставяни на различни сайтове.
 
От: Съвети при подготовка банери за афилиейт програма

Before/After -> CTA :)
 

Горе