Съвет за избор на име на фирма

deffnews

Well-Known Member
ЕООД
Дейността ще е само онлайн и е свързана с интелектуален труд. Не е търговия на стоки или нещо такова.
Не мога да си измисля име, освен това трябва да отговаря на изискванията.

Дайте някакви примерни предложения?
 
Графичен дизайн плюс свързано с услуги свързани с хуманитарни науки. История, философия, литература. Плюс теория относно медицина. И писане на сценарии.
 
ЕООД
Дейността ще е само онлайн и е свързана с интелектуален труд. Не е търговия на стоки или нещо такова.
Не мога да си измисля име, освен това трябва да отговаря на изискванията.

Дайте някакви примерни предложения?
По принцип нямаш ограничени за името на фирмата.
Може и букви и цифри да слагаш.

Графичен дизайн + услуги свързани с хуманитарни науки:

HumArt
Humain Design
Humain Studio
IntelArt
IntelStudio
....

предивиквам те да регистрираш това:

Защо НЕ ЕООД
 
Може ли в името да пррисъства думата "компания"?
 
Може ли в името да пррисъства думата "компания"?
Може, ама не е много готино. По-скоро нещо Криейтив майндс, нещо, върху което да си градите бранда. Не, че не е възможно бранда и юридическото име да носят различни имена, но все пак ще е по-добре да са еднакви или сходни.
 
Може, ама не е много готино. По-скоро нещо Криейтив майндс, нещо, върху което да си градите бранда. Не, че не е възможно бранда и юридическото име да носят различни имена, но все пак ще е по-добре да са еднакви или сходни.
Мен ме притеснява въпроса с името и одобрението, едно предложение по-горе ми хареса като част от името, но според мен има вероятност да присъства в име на друга фирма. Проверката достъпна онлайн е само за действащите фирми. Но могат да ти откажат регистрация ако преценят, че името ти е подобно и на недействаща фирма, което могат да го проверят определени фирми за услуги, не помня кои точно.

Плюс двусмисленността на някои думи, именно "компания" имах желание да го използвам не в смисъла на дружество, а на компания. За пример "Иванов-Петров и компания" ЕООД / "Иванов-Петров и сие" ЕООД

Ето тук има рима, въобще не ги знам дали не могат да преценят, че това е неприемливо, защото заедно с ЕООД става римувано.

Много неща са "плаващи", поне така ми изглежда. Има четири изисквания за име, но те не са изрично и изчерпателно пояснени и аз поне съм чувал, че могат да откажат вписване без уважителна причина. Например използване на исторически понятия, негеографски. Да кажем "Властелинът на Меропа и сие" ЕООД.
 
Последно редактирано:
Много го мислиш. Само провери да няма фирма със същото име или твърде подобно в регистъра и действай. Най-добре да е кратко, от една дума и достатъчно разбираемо, да не те питат по 10 пъти служители на разни институции как се пише.
Въпреки, че една от моите е с подобно име, да не е нещо от сорта на "Криейтив Дизайн Сълюшънс ЕООД".
 
Няма какво да те притеснява. Ако знаеш в строителството какво е. :) Там се учудвам, ако срещна фирма без Стой в името си. :) Да не говорим за медицинските центрове - Медс, медикал, дентал, и не знам си още какво. Но какво да се прави след като сферата ти е такава и реално искаш и самите клиенти да правят правилната асоциация - име на фирмата -> дейност. ;) Не се притеснявай и с Компания има доста, но по по модерен начин - Къмпани. :) Много го мислиш, на истина. ;)
 
Въпреки че се консултирах с адвокат, той излезе че не е баш на 100% вещ по темата.. не съм наясно с някои неща. Примерно в документите и в особено в А4 дали фирмата се изписва с кавички, ако да доколкото знам ЕООД е след затваряне на кавичките, тоест не е в кавички. Въобще ако линкна как съм попълнил А4, някой може ли да каже дали е правилно.
 
Аз пък това с кавичките грам не го спазвам кой знае колко. :) Ако въобще има значение. И за къде, в документациите, защо да не слагаш, но аз лично се обривам като видя изписано юридическото лице с кавички в някой сайт в общите условия или контакт страницата. :) Някак малко ми идва прекалено документално. Но тук не съм много вещ, правя го по подразбиране, изградено с времето. Не е някакво наложено от някой правило, което да съм прочел. Може и да има де, но не съм го спазвал.
 
Колега, относно оформлението на документите, в регистъра можеш да сваляш на която си искаш фирма а4 и да видиш как са записвали, дали с кавички или без.
За регистрация на ЕООД адвокатът е излишен разход
 
Като чета изниква един въпрос - дейноста като ще е онлайн имате ли домейн? Ако не вижте и свободните домейни ако искате фирмата да ви е със същото име, ако имате вече домейн - защо не кръстите фирмата като него. Иначе много хора си кръщават фирмите на първи срички от имената на всички вкъщи или пък някоя латинска дума имаща нещо общо с бизнеса. Иначе по изисквания идеалното име ми се вижда "Дизайн и компания" ЕООД или "Дизайнерска компания" ЕООД няма да те върнат, защото се римува нещо примерно, по-скоро ще те върнат ако е заето супер сходно име или ако е трейдмарк.
 
Собственика става юридическо лице след регистрацията, нали така? Преди това е все още физическо лице.
 
Собственика става юридическо лице след регистрацията, нали така? Преди това е все още физическо лице.
Юридическото лице е фирмата.
Ти си оставаш физическо лице.
Единствената разлика е че ще си собственик на юридическо лице.
 

Горе