Съвет за монетизиране

mnedelchev

Active Member
Привет на всички,

моля за съвет дали има още смисъл да се използват услугите на adsence? Скоро ще пускам сайт, който е изцяло посветен на споделяне и обсъждане на информация/казуси и като цяло в най - добрия случай не очаквам да премине бройката от 800-1000 уникални посещения на ден. Има ли смисъл въобще да го монетизирам през adsence? Разгледах също и платформите на Profitshare (тук изкушаващото е емаг, защото като, че ли българинът си го харесва този сайт) и на Grabo, но при Grabo трябва задължително да си юредическо лице, а и условията им са по - ужасни и от Profitshare. При profitshare нещата изглеждат зле, но не чак толкова - причината, която ме спира да избера Profitshare, е че бройката, която се оплаква от неодобрени суми е доста голяма. Не ме разбирайте погрешно не очаквам от този сайт да убие рибата, но ако може поне да си изкарва сам подръжката, защо не :)?
 
Последно редактирано:
Здрасти колега,

предполагам под "Adsence" имаш предвид Google Adsense. Има смисъл да се монетизира с него, но трябва да имаш предвид законовата разпоредба за регистрация по ЗДДС, коeто според мен не е окей. Що се касае до Profitshare и Grabo все още нямам лични впечатления от тях, така че не искам да те подвеждам. Все пак ако работиш върху сайта сериозно можеш да увеличиш трафика, което ти дава възможност да го монетизираш по различни начини. Тук във форума има много предложения, тъй че прочети темите и виж какво може да ти бъде полезно. Друг вариант за монетизиране на сайта ти е директната реклама, която не е за пренебрегване. При добър трафик можеш да предлагаш банери, линкове и/или статии, които също да ти носят доходи. Това е, което мога да напиша на този етап. Пожелавам ти успех!
 

Горе