Съвет за онлайн магазин

Lill

Active Member
Здравейте,

Нуждая се от съвет и ще съм благодарна на всеки за отделеното време.

Добавих онлайн магазин към мой англоезичен блог. Имам неясноти относно предлагането на продукти. Засега не мисля за дропшипинг - нямам желание без никакъв опит да влагам голяма сума пари, а и не разполагам с времето да поема поддържането на магазина и отговорностите, свързани с поръчките и контактуване с клиенти.

Въпросът ми е има ли начин да изложа продукти от различни афилиейти, така че при желание на клиент да закупи даден артикул - след кликване за поръчка - да не бъде препращан към сайта на афилиейта? Останах с впечатление, че повечето програми плащат да отвеждам потенциални купувачи към техните сайтове. Има ли начин хората да купуват през моята форма за поръчка /насочена към афилиейта/, но да остават в моя магазин. Така, както забелязвам, че е възможно при предоставените темплейти от афилиейт програми.

Мисля си за работа със CJ (Commission Junction) , виждам, че от там мога да си набавя линкове към много продукти, но предполагам, че предоставените продукти също ще бъдат свързани директно със сайтовете на доставчиците?

Благодаря предварително за вниманието и евентуалните разяснения, при толкова много хора с опит, които пишат тук.

Хубав ден,
Лил
 
От: Съвет за онлайн магазин

Cashburners и Crocmint имат такава възможност за директна поръчка от твоя сайт. С CJ не съм работил не знам как стоят там нещата, но мисля че се линква към сайта на продавача.

При Cashburners има няколко варианта:

1. Като използваш техен темплейт и редактираш config.php файла с твоите данни.
2. Малко играчка да интегрираш формата за поръчка в твоя магазин.
3. По-мързеливия вариант който ползвам аз - Hardcode Linking Generator tool-a. Дава ти директен линк към формата за попълване на данните на кредитната/дебитната карта. Преди време ако си спомняш един блог, който ми редактира беше направен по този начин.

В Crocmint още не съм се регнал, каня се но все не остава време да се заминавам с тях. Хвърлих едно око на блога на @Sobieski и гледам, че нещата са подобни. При темплейтите само текста си сменяш другите неща са ти настроени, ако не ползваш техни темплейти имат Products Table Generator:

Products Table Generator – Генерира html код който може да поставите във вашата страница за да покажете количество и цена за всеки продукт. Този код е нужно само ако НЕ използвате нашите готови шаблони
 
От: Съвет за онлайн магазин

Извинявам се,че се намесвам в чужда тема но искам да попитам за въпросният - Products table generator,смисъл виждал съм го но не съм го изпробвал на практика,та ако го пусна примерно по следният начин,кратко резюме за даден продукт+малка картинка и линк водещ към друга страница с приложеният код за ptg това ще ли да рече,че аз притежавам една готова Html order форма.
По-точно искам да знам освен теблицата представляваща продуктите и цените към тях какво се случва при заявка за даден продукт къде те отвежда order бутона и могат ли да се получат някакви разминавания при евентуални поръчки,тоест да не бъдат отчетени?
 
От: От: Съвет за онлайн магазин

Cashburners и Crocmint имат такава възможност за директна поръчка от твоя сайт. С CJ не съм работил не знам как стоят там нещата, но мисля че се линква към сайта на продавача.

При Cashburners има няколко варианта:

1. Като използваш техен темплейт и редактираш config.php файла с твоите данни.
2. Малко играчка да интегрираш формата за поръчка в твоя магазин.
3. По-мързеливия вариант който ползвам аз - Hardcode Linking Generator tool-a. Дава ти директен линк към формата за попълване на данните на кредитната/дебитната карта. Преди време ако си спомняш един блог, който ми редактира беше направен по този начин.

В Crocmint още не съм се регнал, каня се но все не остава време да се заминавам с тях. Хвърлих едно око на блога на @Sobieski и гледам, че нещата са подобни. При темплейтите само текста си сменяш другите неща са ти настроени, ако не ползваш техни темплейти имат Products Table Generator:

Много благодаря за отговора!

Смятам да се регистрирам в афилиейт програмите от списъка с проверени програми, който виждам тук. Но – тъй като сайтът ми е с доста разнообрзна тематика, от екскурзии с малчугани до йога практики, имам желание да предложа по-голяма гама от продукти.

Друг интересуващ ме в момента въпрос е - може ли, при регистрацията ми в някой от тези афилиейти, да използвам предоставените ми линкове за продукти в повече от един сайт? Благодаря предварително на всеки отзовал се.
 
От: Съвет за онлайн магазин

Ако не ползваш безплатният хост, който се предлага от афф. програмите може да ползваш каквито си искаш и откъдето си искаш линкове и продукти. Сайта/шопа си е твой, ти решаваш какво ще има на него, единствено ако е качен на техен хост те ограничават да промотираш само техните продукти. :)

PS: Нещо съм ти прочел грешно въпроса и изписах 2 реда глупости, но отговорът му е: Да :)
 
Последно редактирано:

Горе