Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

wood

Well-Known Member
Колеги, нужен ми е съвет за един трансфер на сайт от една CMS към друга CMS.
Сайта има над 300 000 индексирани страници в Гугъл, как най добре да прехвърля базата данни от старият сайт към новият CMS без да загубя индексираните страници. Питам защото в новата CMS и старата има разлика в базата данни ...и Гугъл ще захапе вече новата CMS с новите линкове.
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Колеги, нужен ми е съвет за един трансфер на сайт от една CMS към друга CMS.
Сайта има над 300 000 индексирани страници в Гугъл, как най добре да прехвърля базата данни от старият сайт към новият CMS без да загубя индексираните страници. Питам защото в новата CMS и старата има разлика в базата данни ...и Гугъл ще захапе вече новата CMS с новите линкове.

Сигурен ли си, че няма начин да се запазят линковете?
И от какво към какво ще мигрираш?
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

В момента сайта е на една CMS която близо от година не се ъпдейтва и реших да мина към друга CMS. Но за тази цел ще трябва да се напасне старата база данни към новата база на новата CMS. И се опасявам че новата база ще е с нови УРЛ.
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

То зависи от много неща. Но по принцип повечето CMS може да задаваш структурата на урл-ите, така че да имаш същите в новата cms.
И как така ще прехвърляш директно базите с данни ?
Че то всяка цмс си има база данни със своя структура. Обикновено се експортват статиите, категориите, таговете и друго каквото има да се експортне в например xml файлове и после се импортва в новия цмс
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

В момента сайта е на една CMS която близо от година не се ъпдейтва и реших да мина към друга CMS. Но за тази цел ще трябва да се напасне старата база данни към новата база на новата CMS. И се опасявам че новата база ще е с нови УРЛ.

Аха, пак си се наканил.
Ама вземи я свърши тая работа тоя път, че ако чакаш още малко и може да изгърмиш.
Но в случая нищо не можем да ти помогнем.
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Няма да се прехвърля директно базата данни. Аз не разбирам от тези неща и ще търся някой който е на ти с базата данни и той ще знае какво да се направи.
Единственото ми притеснение да не изгубя индексираните линкове .
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Аха, пак си се наканил.
Ама вземи я свърши тая работа тоя път, че ако чакаш още малко и може да изгърмиш.
Но в случая нищо не можем да ти помогнем.

Зная uphero, бях решил преди, после почти се отказах да се занимавам със сайта. Но от две седмици реших да взема новата CMS.
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Зная uphero, бях решил преди, после почти се отказах да се занимавам със сайта. Но от две седмици реших да взема новата CMS.

Можеш и сам да опиташ с малък брой обяви.
Създай си категориите, тагове и тн като гледаш да запазиш адресите и пробваш да импорнеш 10-на обяви и според резултата ще му мислиш.
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Може би най-безболезнено ще е, да видиш какви адреси генерира новата CMS и да намериш някой човек или фирма, да ти направят един рутер за генериране на адресите на новата система, да са като на старата. Аз така ги виждам нещата.
 
Колеги, нужен ми е съвет за един трансфер на сайт от една CMS към друга CMS.
Сайта има над 300 000 индексирани страници в Гугъл, как най добре да прехвърля базата данни от старият сайт към новият CMS без да загубя индексираните страници. Питам защото в новата CMS и старата има разлика в базата данни ...и Гугъл ще захапе вече новата CMS с новите линкове.

Както казаха колегите, може да си ги преправиш така, че да са 1:1 със старите, което е най-добрия вариант, преминавайки на нова система. Щях да ти предложа и варианта с редирект, но реално това трябва да е по-скоро като бекъп вариант, а не толкова водеща опция. Защото 300К редиректна са сериозна бройка. ;) Може да видиш каква база е на старата система и по някакъв начин да я пригодиш към новата. Това пак е опция, колкото да налееш всичко на ново. Но честно казано идва малко по-адванс. ;)
 
От: Съвет за прехвърляне от една CMS към друга

Разгледай cms2cms.com
Мисля, че ще ти свърши работа
Успех
 

Горе