Съвет за старо съдържание

scorebg

Active Member
Здравейте,
Налага ми се да пренапиша няколко статии, по-ред причини - най-вече, че по-времето им на добавяне, критериите за за дължите, оформление бяха доста по-различни от сегашни. Респективно и загубиха позиции.

Въпросът ми е как е по-добре да направя :
1) да запазя старите статии като текст и всичко останало и да направя редирект
2) Изтривам старите, и оставям само редирект към новите, ако някой е попаднал на стара връзка към тях
3) Изтривам всичко и ги добавям наново.

Вие как бихте постъпили ?
 
От: Съвет за старо съдържание

Здравейте,
Налага ми се да пренапиша няколко статии, по-ред причини - най-вече, че по-времето им на добавяне, критериите за за дължите, оформление бяха доста по-различни от сегашни. Респективно и загубиха позиции.

Въпросът ми е как е по-добре да направя :
1) да запазя старите статии като текст и всичко останало и да направя редирект
2) Изтривам старите, и оставям само редирект към новите, ако някой е попаднал на стара връзка към тях
3) Изтривам всичко и ги добавям наново.

Вие как бихте постъпили ?

Как ще ги запазиш и ще направиш редирект? Имаш предвид да оставиш линк в старото съдържание? Ако да - аз така бих направил. Първо - съдържанието е безпредметно да се губи, второ не знаеш откъде ще дойде потребителят и трето - много по-смислено е да посочиш линк към актуализираната информация, отколкото да махаш нещо индексирано, което може да се вижда от потребителя в търсачката

След като съдържанието е пренаписано аз не бих се опасявал от наказание. Може с чиста съвест да сложиш в новата статия източник - старата, така е добре и за търсачката и за потребителите, които са чели старата статия
 
От: Съвет за старо съдържание

Здравейте,
Налага ми се да пренапиша няколко статии, по-ред причини - най-вече, че по-времето им на добавяне, критериите за за дължите, оформление бяха доста по-различни от сегашни. Респективно и загубиха позиции.

Въпросът ми е как е по-добре да направя :
1) да запазя старите статии като текст и всичко останало и да направя редирект
2) Изтривам старите, и оставям само редирект към новите, ако някой е попаднал на стара връзка към тях
3) Изтривам всичко и ги добавям наново.

Вие как бихте постъпили ?

Нито едното. Просто оставяш статиите. Винаги можеш да напишеш нови статии по темата, и в края на старата статия да сложиш линк (не редикрект, а линк) към новата статия с примерен текст (прочетете още по темата). Освен това винаги може да допълниш старите статии с ново съдържание.
 
От: Съвет за старо съдържание

Освен това винаги може да допълниш старите статии с ново съдържание.
Така е, но искам да сменя и адресът на който се намират, поради незнание и невежество, са с неподходящи адреси, т.е. в момента изглеждат така:
http://сайт.bg/нещоси/име на статията , което не искам да е така.
Може би ще напиша нова подобна.. и старата просто ще си остане да си стои някъде...
 
От: Съвет за старо съдържание

Може би ще напиша нова подобна.. и старата просто ще си остане да си стои някъде...

Поне аз бих направил точно така, както писах и по-горе. Оставяте си старото, индексирано съдържание (а и не знаете дали някой не е пуснал директен линк с цитат към него) и си пускате новата статия. След това от старата статия пускате линк към "актуализирана тема" и толкоз.
 

Горе