Съвет

eaten

New Member
Здравейте!
Имам намерение да направя (или по-точно да платя на някой да ми направи) сайт за благотворителност.
Първоначално мислех да е с някой CMS,като Joomla например за да ми излезе по-поносимо но след,като прочетох тук във форума,че ако в даден момент има голям брой посетители онлайн,има вероятност сайта да забие.Това така ли е ?
Второто нещо ,за което искам да питам,защото ако е така,ще трябва да е къстъм,колко би ми струвало да се направи такъв сайт?
Зная,че всичко е относително и зависи ,какво ще представлява и т.н. ,но да кажем ,че ще има една главна страница с инфо за какво ще се дарява и ако е възможно нещо ,като форум.

Благодаря Ви,предварително!!
 
От: Съвет

Първо здравей. Ако е къстъм вече цената има много голям диапазон, ще трябва да пуснеш обява в секция "купувам/инвестирам" и да уточниш по-подробно какво точно искаш. А относно джумла нз защо си останал с впечатление, че забива :)
Ако искаш по-евтино ползвай нещо просто, има безплатни форум решения+теми за уърдпрес примерно .
Дарението за какво ще е, ако не е тайна ?
 
От: От: Съвет

Привет и благодарско за бързия отговор.Не е тайна,мисля да правя дарения всеки месец но за различни каузи,примерно мисля да започна с дарение за семейства нуждаещи се от инвитро,после да стимулирам деца от социални домове,със някакви средства под формата на стипендия ако решат да продължат ученето си в университет,примери много.
Но сега като се замисля сайта ,който искам да изградя няма да е толкова елементарен, както го описах по-горе.
Ще те послушам и ще пусна тема в "купувам/продавам",проблема е,че не мога да изложа всичко което искам да се направи,от съображение за сигурност.
Относно Joomla,просто прочетох някъде такова мнение и за това реших да попитам,иначе аз бях почнал да се уча сам да си го направя,качих си локал,Joomla,почнах да я разучавам и мисля че ще се справя,но времето което ще ми отнеме май ще е много,професията ми е много далече от уебдизайна и програмирането,познанията са ми елементарни.
Най-вероятно времето,което ще загубя ще струва повече от това да си платя :)
 
От: Съвет

А щом е с такава цел може да сформираме екип от форума и да помогнем с каквото трябва. Аз лично бих ударил рамо на подобен тип проект, макар, че съм запознат с WP повече от Joomla. След като дефинирате какво ще съдържа сайта, може би ще можем повече да ви бъдем полезни :)
 
От: Съвет

Вижте,благодарен съм за това ,че толкова бързо се отзовават хора готови да помагат,но аз държа услугите които ще получавам да си ги платя.Не искам да ме разбирате погрешно,сайта ще е само малко звено от веригата (но и най-същественото),проекта е следният (най-общо казано) аз имам фирма,и искам да дарявам 50% от печалбата си,но за да ги има тези 50% ми е нужен сайта (да обоснова,НЯМА ДА ИСКАМ НИТО СТОТИНКА ОТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ В ТОЗИ САЙТ,парите ще са изкарани единствено и само от мен и труда ми)
 
От: Съвет

Аз вече се опарих един път,тъй че имайте едно наум преди така да си предлагате помощта.
 
От: Съвет

Отговора към мен ли е или към потребителите по-горе,uphero? Защото ако е към потребителите по-горе,ми аз искам да си платя за услугите,ако е към мен,благодаря за съвета и извинявай!
 
От: Съвет

Не знам защо, но винаги се въздържам да работя с хора, които се писмено неграмотни. Лично мнение, но опита ми подсказва, че не е добра идея това:).
 
От: Съвет

Здравей,Waлdes!
Странно мнение имате.Има много хора,които са успели макар и да имат проблем с правописа.И са успели,защото работят с хора,Вие не ме познавате и малко е грубо да изказвате подобно мнение.Аз не съм Ви канил, за да се въздържате да работите с мен.
Между другото мисля,че и вашето последно изречение не е структурирано правилно.И сега да съдя по това,че не може да се разчита на Вас?
Не се заяждам,но мисля,че е глупаво.

Поздрави!!
 
От: Съвет

мдъ същата тояга можеш да ми я пратиш и по моя милост но в случая ти си офертираш6ия и трябва да офертираш като ората иначе ше намираш испълнители такива като твоята оферта а и забравих да допълна чре ората използаш6ти удивителни знаци на всеко второ изре4ение са несигурни какво искат/предлагат те тва е доказан факт порови се из нету
 
От: Съвет

Пръво евала за доброто опознаване на психологията на ората
Второ я знам много добре кво искам и кво предлагам и май ти не си от тея които ше ми свършат работа
Трето горе сАм написал че не моа е така да изложа сичко за да се разбере точно кво искам и за това не права оферта а просто попитах за съвет относно готовата платформа и ориентировачна цена за къстъм
Четвръто май много киснеш у нето и си забравил обноските към ората

Моля да се изтрие темата.
 
От: Съвет

Пръво евала за доброто опознаване на психологията на ората
Второ я знам много добре кво искам и кво предлагам и май ти не си от тея които ше ми свършат работа
Трето горе сАм написал че не моа е така да изложа сичко за да се разбере точно кво искам и за това не права оферта а просто попитах за съвет относно готовата платформа и ориентировачна цена за къстъм
Четвръто май много киснеш у нето и си забравил обноските към ората

Моля да се изтрие темата.
А за6то требе да се трие темата то това ли беше от твоя страна? определено добре съм те преценил с удивителните , след един час забрави каво си искал . малко критика и заборавяме глемия проект:) палячо си приятел без лично да те нападам, просто си от този тип хора:)
 
От: Съвет

Добре де ,ти май наистина не четеш.Прочети по-горе съвета на Rocksatedy пусни тема в "купувам/продавам" и аз ще го послушам.
Не, не е това от моя страна.Тази тема вече е излишна,защото разбрах каквото ми трябва.Колкото до проекта той си го има,рано или късно ще се реализира.
И ти едва ли ще го разбереш и оцениш,извинявай но ти не си разбрал даже и за еволюцията на приматите или Бай Зигмунд те е пропуснал оти си бил па у нето иначе да си си оправил аватаро,заеби ебати олигофрено
 
От: Съвет

Добре де ,ти май наистина не четеш.Прочети по-горе съвета на Rocksatedy пусни тема в "купувам/продавам" и аз ще го послушам.
Не, не е това от моя страна.Тази тема вече е излишна,защото разбрах каквото ми трябва.Колкото до проекта той си го има,рано или късно ще се реализира.
И ти едва ли ще го разбереш и оцениш,извинявай но ти не си разбрал даже и за еволюцията на приматите или Бай Зигмунд те е пропуснал оти си бил па у нето иначе да си си оправил аватаро,заеби ебати олигофрено
Гледай сега, относно аватара ми, то това е дефаулт реакция принципно:). Забелязах, че хората много се влияят от тези аватари, та така и в нашия експеримент:).
Иначе какво разбра, че ти трябва в крайна сметка от нашата кореспонденция, че примата от другия бряг не успя да асимилира?
Това че си въздух под налягане стана ясно отдавна, но направи една мнооооого груба грешка - замесваш трети лица, защото се чустваш несигурен в това, което пишеш/говориш. А проекта дали ще си го спомняш след иедна седмица ми е най интересно:)
 
От: Съвет

Ей направо къртиш :D не е истина.Виж сега кво ще ти предложа,след две седмици ще те потърся.Ще направим една среща,запознаваме се пием по бира (без да се сваляме,не си падам по мъже) излагам ти целия проект за да видиш че си го спомням,преценяваш ме (още веднъж) и решаваш дали можеш да се справиш.Така по-добре ли е?Просто не виждам как иначе да ти докажа,че грешиш.
Иначе така може да си пишем до сутринта.
 
От: Съвет

Бирата винаги е опция:), а защо точно след две седмици, тогава иснвеститора ще ти е дал отговор ли или тогава взимаш аванса:)
 
От: Съвет

Нито едното,нито другото.Ще чакам повече време да мине за да докажа,че си спомням.
Е навит ли си?
 
От: Съвет

Всъщност,като се замисля май седмиците трябва да са три,защото трябва да събера повече пари.Ти най-вероятно ще ми отрежеш главата,за две седмици 3-4к трудно се събират :)
 
От: Съвет

Нито едното,нито другото.Ще чакам повече време да мине за да докажа,че си спомням.
Е навит ли си?
Чакай сега, искаш да правиш сайт за благотворителност, а трябва инвестиция за това. Кой ще поеме разходите? Ти коя оранизация представляваш и кой те е оторизирал за това? А ти като какъв се явяваш в този ''проект''? Дай нещо :)
 

Горе