Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

AMOUN

Well-Known Member
Имам два магазина които са с много стари версии.
По скриптовете е ровено и маскарено с години :)
Целта е да се запазят линковете, както и да не се навреди на класирането им в гогъл.

Двата магазина са с различни скриптове:
quick cart
oscommerce

Трябва ми помощ за ъпдейтването им, защото със сигурност ще излязат проблеми.

Разбира се срещу заплащане, но не търся първия срещнат на който не му пука и иска да вземе просто пет лева, предпочитам някой от повече време и с репутация във форума.
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

когато стане въпрос за upgrade на уеб базиран софтуер към по-горна версия тръпки ме побиват - 1-2 пъти съм правил това с Мадженто и голями ядове брах първия път. Направи си пълен backup на всичко и се разрови из форумите на съответните шопинг системи да разучиш най-често срещаните проблеми и т.н, с друго не мога да помогна за съжаление.
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Амуне аз не бих го направил по скоро ще направя нов сайт и ще го класирам и него от колкото да ъпдейтвам - Със сигурност ще загубиш класирания и ще си скъсаш нервите
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Амуне аз не бих го направил по скоро ще направя нов сайт и ще го класирам и него от колкото да ъпдейтвам - Със сигурност ще загубиш класирания и ще си скъсаш нервите

Ами да но те толкова ретро че мога да ходя на изложения с тях :)
Ще трябва да се вземат мерки

Ииии оптимизация за ядене на по малко ресурси ми е нужна за два други сайта. За обяви, са използвам намалението...
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Щом не си заслужават хостинга значи не са чак толкова важни - Упъвай ги пък какво стане
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Добър вечер,
със сигурност е необходимо да направите бъкъп(файловете и базата данни) преди да започнете каквото и да било. С новите ъпдейти, предполагам, ще се наложи наново да се вграждат личните кодове. А най-сигурният начин е да се свали последната версия на системата, да се инсталира и да се импортират настройките от старата система(ако има такава опция в контролният панел) и да се вградят кодовете, които сте писали Вие.

Поздрави,
HOSTTOX
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Амуне аз не бих го направил по скоро ще направя нов сайт и ще го класирам и него от колкото да ъпдейтвам - Със сигурност ще загубиш класирания и ще си скъсаш нервите

Тебе некой да те е питал с вечните ти философски изказвания? Той търси СПЕЦИАЛИСТ, който да му ъпне системата без да наруши линковете, това не би му навредило на оптимизацията и старото класиране по никакъв начин, дървен философе. Що не ходиш да помогнеш на жената да измиеш поне чиниите след плюскането, вместо да ръсиш плосък мозък във всяка една тема??!
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Прехвърлял съм Oscommerce към Zen Cart, но това беше 2009. Същия проблем с дизайна, стария магазин беше от 2005 и за музея. Не съм си поставял за цел да запазвам url-и (2009 нямаше кой знае колко магазини и не беше важно), а базата с 4000 продукта и снимките. Интересното беше, че вдигна тройно трафика и продажбите още на втория месец след прехвърлянето без оптимизация, само с един сайтмап.
Кода в Oscommerce e ужасен, един if например почва в един файл и завършва в друг. Няма как да си запазиш url-ите, освен ако не остане на Oscommerce а смяната на дизайн на Oscommerce е едно малко приключение, пръснат е по множество файлове.
Та съвета ми е - нов магазин на нов домейн, ако е важно стария да си запази линковете, ако ли не - на същия домейн.
 
когато стане въпрос за upgrade на уеб базиран софтуер към по-горна версия тръпки ме побиват - 1-2 пъти съм правил това с Мадженто и голями ядове брах първия път. Направи си пълен backup на всичко и се разрови из форумите на съответните шопинг системи да разучиш най-често срещаните проблеми и т.н, с друго не мога да помогна за съжаление.
Да, тегаво е и с OpenCart, за Zen Cart - там си е също тегавина. Защо е толкова трудно версиите на шопинг платформите да минават на по-горни? Винаги ми е било чудно това. Едни девелопъри толкова ги беше страх да ъпдейтват OpenCart ot 1.5.1 do 1.5.6, че си го оставиха така и щяха да си продължат така. На практика се наложи да се прави нов сайт. Поне при мен така се случи. Иначе за мигрирането, мисля, че има хора във форума, които могат да помогнат. Дано има толкова адванс с Zen Cart. След преместването - най-много да ти падне трафика, но не за дълго. ;)
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Амун, с по колко продукта са ти магазините? Винаги може да се направи едно редиректване, което да запази позициитеи в същото време ще запазиш и позициите си.
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Моя грешка е че не съм споменал,
с по 100 -тина продукта са магазините +- 20

куик карта не знам версията но е от преди 2010 предполагам /Quick.Cart v3.0/ пише в админа панела сега погледнах.
а осКомерса е от преди отечествената война МИНИМУМ...

Отворен съм за всякакви идеи и предложения за прехвърлянето дори и ако не запазят много много линковете то пък едни линкове :)

абе на куик карта и излзиа на първи места и ми се свиди да ги окепавазя :) но всеее пак евентуално з най-важните линкове преполагам може нещо да се направи със оня файл с точката отпред :)
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Аз когато минах от томато на опенкарт бях намерил сайтове предлагащи миграция от една система на друга но не ги помня потърси в нета и ще изскочат. Всичко зависеше от броя продукти но при мен бяха 4000 и се отказах.
 
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Това ако ти върши работа shopping-cart-migration.com

Ей това работи сехга минах демото и качи 20 продукта, но иска пари за цялостното прехвърляне.
Остава въпроса, защо да ги давамна на тях, тук никой ли няма желание да го направи ?
 
От: От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Тебе некой да те е питал с вечните ти философски изказвания? Той търси СПЕЦИАЛИСТ, който да му ъпне системата без да наруши линковете, това не би му навредило на оптимизацията и старото класиране по никакъв начин, дървен философе. Що не ходиш да помогнеш на жената да измиеш поне чиниите след плюскането, вместо да ръсиш плосък мозък във всяка една тема??!

**** не мога да разбера само защо сереш на хората по темете с личните си психологически проблеми - Блокирал си ме на лично и обикаляш по темите да с**** - Нямам свободно време да ти обръщам внимание във всяка тема нито пък съм длъжен да обръщам внимание на хора с по няколко акаунта дето пускат теми с награди и после се крият като мишки, ама подрипат като им го припомни някой
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Тупанчо не мога да разбера само защо сереш на хората по темете с личните си психологически проблеми - Блокирал си ме на лично и обикаляш по темите да сереш - Нямам свободно време да ти обръщам внимание във всяка тема нито пък съм длъжен да обръщам внимание на хора с по няколко акаунта дето пускат теми с награди и после се крият като мишки, ама подрипат като им го припомни някой

****, 10 пъти ти казах че не съм те блокирал, не виждам с какво заслужаваш чак такова внимание :p

Никой от нищо не се е крил, оная тема ти и блинки я прецакахте, ВИЖДА СЕ ОТ 100 КИЛОМЕТРА.

И не ми се пояснявай повече, щото с ламерюги (което ясно показваш от цифра време) не ми се занимава
 
Последно редактирано от модератор:
От: Съдействие за ъпдейт на 2 онлайн магазина към нови версии

Гледам че Блинки ми е цензурирал обръщението в първият пост - ТУПАНЧО

Блинки това не е обида а просто един от многобройните му профили с които сере из форума, аз просто съм използвал умалителна форма - След като той се е кръстил ТУПАН кои сме ние та да му противоречим :)

бгТУПАНфайтер - КопиПастер - УебСъпорт - и кой знае още колко не ми се рови да ги търся

Явно по това се познават Ламерите от Тарикатите - последните ползват по няколко профила, сигурно това е тарикатското как не сме се сетили досега
 

Горе