Създаване на бизнес акаунт в PP

traiki

Well-Known Member
Сега си направих един бизнес акаунт в пейпал. Стигнал съм до неговото верифициране и спрях, тъй като имам няколко въпроса. Първо - ще изпратя лични документи, които да потвърдят самоличността ми. Ще имам ли проблем, тъй като имам и личен акаунт, но не искам да го ъпгрейдвам, а да си го ползвам. Мога да имам два акаунта нали?

След това какви са стъпките за потвърждаването на фирмата? Сигурно ще ми искат документи за потвърждаване на истинността на фирмата - ЕИК номера; адрес и т.н. Някой, който е преминал през тази процедура, то нека да сподели :).

И последно: как стоят нещата с осчетоводяването на разходите и приходите в пейпал?
 
Аз имам бизнес акаунт, но без фирма. Живея в чужбина и им изпратих снимана личната си карта и локалната ми адресна регистрация. Първоначално се пробвах с фактура за домашния интернет, но не мина - искат поне от телефон. И накрая, въпреки, че им предоставих всички документи, пак трябваше да ги тормозя на кол центъра, докато ми вдигнат лимитите. Кол центъра за Европа е в Ирландия. Номеът е тол-фрий, така че през скайп... Преди това трябва да си изгенерираш еднократен код.
 
Сега си направих един бизнес акаунт в пейпал. Стигнал съм до неговото верифициране и спрях, тъй като имам няколко въпроса. Първо - ще изпратя лични документи, които да потвърдят самоличността ми. Ще имам ли проблем, тъй като имам и личен акаунт, но не искам да го ъпгрейдвам, а да си го ползвам. Мога да имам два акаунта нали?

След това какви са стъпките за потвърждаването на фирмата? Сигурно ще ми искат документи за потвърждаване на истинността на фирмата - ЕИК номера; адрес и т.н. Някой, който е преминал през тази процедура, то нека да сподели :).

И последно: как стоят нещата с осчетоводяването на разходите и приходите в пейпал?

Няма проблем да имаш бизнес и личен акаунт. Стига да са с отделни мейли и дебитни/кредитни карти към тях.

Не помня какви документи съм пращал. Със сигурност ЛК снимана от двете страни, банково извлечение, както и фактура. Фактура им пратих на автосервиз. Важното е във всички документи да се вижда логото на компанията, която ги е издала. Други неща може и да се зачеркнат.

Осчетоводяването става като на банкова сметка с изчисляване на валутни разлики в края на месеца. Съответно трансферите са като между две банкови сметки.
 

Горе