Създаване на онлайн магазин - какви продукти?

Mlad3nski

New Member
Здравейте,
реших да създам онлайн магазин. Идеята ми е в началото да продавам продукти на дропшипинг, а впоследствие и собствени. Бихте ли ми дали съвет към какви продукти за продажба да се насоча. Имам идея за парфюми, часовници, аксесоари, но съм отворен за всякакви предложения.
 
Здравей, и добре дошъл при нас. Според мен ще си от многото с подобен тип продукти. Но това по никакъв начин не означава, че няма да има успехи, ако се правят нещата като хората. Според мен е редно да знаеш какво точно искаш да продаваш на база проучване, а да не се стреля така в нищото. Ето нещо, което може да те ориентира правилно - каква страст имаш. Примерно, едно приятелче е голям фен на колелата и идеята да се заместят колите с колела в София. По този начин пича си направи магазин за колела, както и части към него. Супер много ги разбира и знаеше какви точно продукти не са толкова силно предлагани в БГ, което малко или много го отличи. Друг такъв пример е с друг мой познат, предлагащ части за компютри и периферия. Да, сигурно има стотици подобни сайтове, но човека си разбираше от пазара и знаеше кое върви, кое ще се продава и най-вече от къде да се снабди с тях. ;)
 
Подкрепям предходното мнение- най- лесно и успешно се работи с желание и "хъс" на теми, които те вълнуват- не, че и с другите не става, просто там няма да ти идва отвътре :D Поне в началото, докато натрупаш малко опит с подобен тип търговия, ще ти е по- лесно да продаваш стоки на позната тематика. :)
 
Подкрепям предходното мнение- най- лесно и успешно се работи с желание и "хъс" на теми, които те вълнуват- не, че и с другите не става, просто там няма да ти идва отвътре :D Поне в началото, докато натрупаш малко опит с подобен тип търговия, ще ти е по- лесно да продаваш стоки на позната тематика. :)
Така е. Ще изглеждаш в пъти по-добър, в това, от което разбираш, отколкото да продаваш като някои без грам идея за какво иде реч. Продуктът е важен, но е важно и да има желание и знания за продаването му.
 
Ти си започнал отзад напред. Първо се намира продукта, който ще се продава, после проучване на конкуренцията, после цялата концепция и най-накрая се прави магазина.
 
Ти си започнал отзад напред. Първо се намира продукта, който ще се продава, после проучване на конкуренцията, после цялата концепция и най-накрая се прави магазина.
Напълно съгласен. А преди самото намиране на продукта има едно детайлно проучване на пазара, всеки - за да видиш кое къде се търси, какво се продава и с какво си по-добър. Нещо, което ще ти даде ориентир и определено няма да те набута така, както ако почнеш на сляпо.
 
От 3 години съм в сегмент парфюмерия и Козметика. Нямаш си на идея колко труд съм хвърлил за да изляза на нула. Проблеми и неразбиране на всички нива от страна на производители и търговци. Сегмента е на 5-то място по продаваемост в България а на някои световни марки маржовете са стотинки ! За дропшипинг трябва да търсиш магазин, който държи наличност а такива не сме много. Желаещи да работят на този принцип пък са още по-малко. Желая ти успех ! Не се отказвай !
 

Горе